11. 3. - 19. 3. 2023
14 990
více
11. 3. - 19. 3. 2023
Již proběhlo

Azory

Vulkanický kousek země schovaný v Atlantiku.

Expedice #852
9 dnů11. 3. - 19. 3. 2023
EvropaPortugalsko
9Účastníků
Náročnost
2 z 5

Portugalské souostroví Azory je nezápadnější výspou Evropské Unie, vulkanickým kouskem země, který se nad oceán tyčí až do výšky 2 357 m. Je tvořen několika ostrovy a my navštívíme ostrov Sao Miguel. Ten je největším z celého souostroví a ukrývá na sobě řadu zajímavých míst. Budeme se toulat krajinou, na kterou naše oko není tolik zvyklé, koupat se v oceánu, v horkých pramenech, stanovat na divoko, sledovat úchvatné západy slunce nad oceánem, prozkoumáme jediné čajové plantáže v Evropě a spoustu dalších parádních míst. V Atlantiku navíc panuje v tomto období příjemné klima, ideální na pořádné výšlapy a zároveň dostatečně teplé, abychom v noci neumrzli a mohli se i vykoupat v moři. Večery budeme trávit s výhledem na zapadající slunce na obzoru se sklenkou dobrého portugalského vína s partou kamarádů tak, aby jsi na to nikdy nezapomněl. Bude to stát za to!

2
+
5
Turista
Náročnost
Lehké treky

Bude to hlavně pohodová záležitost, žádné velké strádání se konat nebude, takže houževnatost a nezdolnou vůli můžeš klidně vypůjčit kámošovi, který se chystá na sněžnice. Přibal radši úsměv na tváři a nepromokavou bundu, je možné, že trochu sprchne :-). Úplně flákat se ale taky nebudeme a protáhneme si svaly na kratším treku. Ale neboj, žádné velké extrémy nebudou, jedeme si to hlavně užít!

zobrazit více
Přehled náročností

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Na Azory se dopravíme letecky do města Ponta Delgada. Létá sem letecká společnost TAP z Prahy / z Vídně s přestupem v Portugalsku. Na celou dobu si na místě půjčíme auta a ostrov křížem krážem projedeme. Bylo by fajn mít v záloze řidiče i z vašich řad.

Ubytování

Spát budeme 4 noci v guesthousu, 4 noci v kempech, nebo ve volné přírodě. Stany a spacáky tedy s sebou.

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a ochutnáme portugalskou kuchyni a vynikající víno, které se zde pěstuje na unikátních vinicích zapsaných dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vybavení a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odlet z ČR přes Lisabon do Ponta Delgada. Podle letenek strávíme noc v Liasbonu, nebo rovnou v Ponta Delgada.

2. den

Přílet do Ponta Delgada (bude záležet na času příletu, podle toho se bude odvíjet program prvního dne) vyzvednutí auta z půjčovny a prohlídka města. Možnost navštívit ananasové plantáže Ananases Arruda. Nocleh v Ponta Delgada v hostelu.

3. den

Přejezd k jezeru Sete Cidades a trek kolem kráteru starého vulkánu. Spaní v campu poblíž jezera.

4. den

Přejezd na východní pobřeží k horkým pramenům Ponta do Ferreira a koupání. Přesun do vesničky Mosteiros, pojdeme si trochu pobřeží, dáme oběd a vystoupáme na přilehlý vrcholek Pico do Mafra, odkud bude krásný rozhled po okolí. Pak přejezd do střední části ostrova. Spaní poblíž Lagoa do Fogo.

5. den

Výlet k vodopádu Salto do Cabrita a návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s možností koupání v termálních pramenech. Procházka v okolí jezera lagoa do Fogo. Odpoledne přejezd k jezeru Lagoa das Furnas. Ve vesnici Furnas jsou rovněž termální prameny, kde se dá koupat. Spaní v campu.

6. den

Trek kolem jezera Lagoa das Furnas a výstup na Pico do Ferro. Ubytování v hostelu v Algarvia.

7. den

Výstup na Pico da Vara nejvyšší vrchol ostrova, výlet k jezeru Poco Azul. Navečer přesun do campu v Porto Formoso.

8. den

Návštěva jediných Evropských čajových plantáží Porto Formoso a Gorreana a jejich okolí. Přesun zpět do Ponta Delgada. Spaní v guest housu.

9. den

Odlet do zpět ČR.

ukázat další dny

Tvůj průvodceJirka Střípek

učitel
instruktor
šprýmař
bohém

Jirka Střípek, drsnej týpek! Když ho v mládí odtrhli od bratra Tarzana, aby se socializoval, povedlo se jim to jen zčásti. I přes všechny snahy stále čas od času utíká do přírody, především pak do hor. Zároveň má však rád i lidi, a tak se z něj stal učitel, ale bere to spíš jako koníček než diagnózu.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem dvou aut, naftu, poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 4x ubytování v hostelu, poplatky za kempy
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?