2. 6. - 5. 6. 2022
5 990
více
2. 6. - 5. 6. 2022
Již proběhlo

Tátové s dětmi - víkend na kánoích - Spreewald - 2 místa

"A proč tam nevezmeš děcka a tatínky?"

Expedice #823
4 dny2. 6. - 5. 6. 2022
AfrikaNěmecko, Maroko
5Účastníků
Náročnost
2 z 5

Úplně narovinu - tentokrát to nebyl můj nápad. Když jsem obdivoval výpravy na mořských kajacích, které realizuje skvělá průvodkyně Cupi, tak mi řekla - "A proč tam nevezmeš děcka a tatínky?"

Rozhodoval jsem se asi dvě vteřiny, a to jen proto, že jsem zrovna dopíjel pivo. Plavba tátů s dětmi (5-7let) kanály řeky Sprévy. 

Německý Spreewald je lesnatá oblast jejímž středem protéká řeka Spréva. V okolí kolem hlavního koryta jsou stovky kilometrů přirozených i umělých kanálů. My si tyhle kanály pohodovým tempem projedeme, a to na vypůjčených vícemístných kanoích. Plavba nebude náročna a pokud jsi nuž někdy sjížděl nějakou českou řeku, právě jsi se kvalifikoval. Těšit se můžeme na spoustu samoobslužných zdymadel, palačinky a nakládané okurky na 100 způsobů vč. okurkového rádleru. Mimo lesy budeme proplouvat vesničkami s typickou architekturou Lužických Srbů. Zkrátka vodáctví z jiného pohledu.

Celá oblast lesů je podmáčená a navíc se jedná o biosférickou rezervaci UNESCO. Spát budeme v kempu, kde si vytvoříme skvělé zázemí pro naše jednodenní výpravy. Vzhůru za dobrodružstvím! Zváni jsou tatíci s dětmi ve věku 5-7 let.


2
5
Turista
Náročnost
Jednodenní túry a lehké výlety
Denně nás bude čekat pohodových 10km, ale znáš-li Filipa, je ti jasné, že určitě zažijeme i nějaké to dobrodružství. Cíl však není se uhnat, ale užít se a odpočinout si. Podmínkou je, ať máš aspoň základní povědomí o ovládání kánoe a samozřejmě povědomí o ovládání svých dětí, ve věku 5-7 let.
zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Břehy v kanálech jsou téměř na dosah. Akce je tak maximálně bezpečná i pro úplné začátečníky. Nečekají nás proudy ani vlny. Se vším si společně poradíme.

Víza a režim vstupu

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky a malého osobáku. V dodávce pojede Filip a 3 tatíci. V malém autu pojedou 2 tatíci.

Ubytování

Spát budeme v příjemném malebném kempu přímo u kanálu. V kempu je možné objednat si ranní pečivo, pro nevlídné počasí je zde vytápěná společenská místnost.


Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). Na snídani je možné si objednat čerstvé pečivo. Svačinu na celý den si povezeme s sebou. Některé dny potkáme občerstvení přímo u kanálu. Okurkový rádler a typickou sprévskou palačinku rozhodně musíme ochutnat.


Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů není v ceně výpravy, budeme jemít zamluvené na místě, a proto je nemusíme tahat z ČR.


Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

1. den: Odjezd z Brna brzy ráno. Po domluvě je možný i nástup v Praze. Kolem poledne dorazíme do kempu, ubytujeme se, dáme si oběd a vyrazíme na první odpolední plavbu.

2. a 3.den: Budeme podnikat jednodenní výlety po kanálech dle aktuální nálady a sil. Místní krajina toho nabízí hodně. Lužní lesy, dnes protkané kanály na kterých potkáš nejrůznější konstrukce, včetně samoobslužných zdymadel se kterými je správná sranda. Původní kraj lužických Srbů je zaslouženě národním parkem zapsaným v seznamu UNESCO.

4. den: Ráno vše sbalíme a vyrazíme do rododendronového parku v Kromlau. Pokocháme se rozkvetlými keři, slavným ďáblovým mostem a vyrazíme zpět k domovu.

ukázat další dny

Tvůj průvodceFilip Vítek

Otec
storyteller
kamarád
tahoun skupiny

Filip bere šestiletého syna Šimona, který je mimochodem i nejmladší člen Expedition Clubu! Společně v rámci výprav "tátové s dětmi" již vylezli na sopku, surfovali, plavili se trajektem na jiný kontinent, či vandrovali po Česku. Teď je na řadě sekajak! Jsme rádi, že výpravu vede právě Filip, budete v dobrých rukou. Nastal čas vychovávat si vlastní dobrodruhy. Můžeš být u toho! 

Detail průvodce
Martin Ksandr

Garant výpravy

Martin Ksandr

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • 3 noci ubytování v kempu ve vlastním stanu vč. poplatku za vstup do NP
 • Zajištění průvodce
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Zapůjčení vodácké výbavy (kánoe, pádlo, vesta - cca 1000 Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?