6. 11. - 12. 11. 2017
7 990
více
6. 11. - 12. 11. 2017
Již proběhlo

Survival

Že bys to zkusil? Že se akorát tváříme drsně, ale ve skutečnosti to bude akce pro slečinky? Uvidíme :-)

Expedice #158
7 dnů6. 11. - 12. 11. 2017
8Účastníků
Náročnost
4 z 5

Že bys to zkusil? Že se akorát tváříme drsně, ale ve skutečnosti to bude akce pro slečinky? Uvidíme :-) Nemůžu ti říct, kam jedeš, ani co tě během těch 72 hodin, kdy budeš spolu se svým parťákem uprostřed divočiny, čeká, takže si určitě něco takového myslet můžeš, ale pokud opravdu chceš jet, tak musíš počítat s následujícím:

 • Musíš mít odvahu, výdrž a duši bojovníka. Znamená to, že musíš být schopen ujít alespoň 25 km denně s převýšením 1000 metrů, a to několik dní po sobě.
 • Musíš vědět, jak se orientovat a postarat se o sebe v přírodě.
 • Účastí souhlasíš s tím, že ti můžeme odebrat nebo přidat věci z tvé výbavy. Na místě se ti tak může stát, že přijdeš o některé nebo dokonce všechny své věci (které ti samozřejmě vrátíme po skončení akce).
 • Počítej s tím, že budeš mimo civilizaci = nebudeš moct vyřizovat maily a házet statusy na FB ani volat mamince, aby si pro Tebe přijela = po dobu survivalu nebudeš s nikým v kontaktu.
 • Musíš mít pas – minimální platnost 6 měsíců po skončení akce.


4
5
Výsadkář
Náročnost
Výstupy, náročné přechody a nadmořská výška
Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto výpravy jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují a jsou ve formě. Musíš zvládnout ujít denně 20 km s převýšením až 1 000 m s dvacetikilovým batohem. Pro účast na této akci už potřebuješ prokázat své zkušenosti. 
zobrazit více
Přehled náročností

Survival

Cíl Survivalu

Cílem Survivalu je dokázat si, že na to máš, že něco takového zvládneš, že se dokážeš kousnout a pokořit tuhle výzvu. A protože tady na tomhle světě žijeme obklopeni lidmi a někdy je největší výzvou domluvit se s tím, kdo stojí vedle tebe, probíhá celý Survival ve dvojicích = budeš mít svého parťáka a spolu budete čelit všem nástrahám a taky úkolům, které si pro vás připravíme.

Jak to probíhá

Večer vyjedeme z Brna a odvezeme tě spolu s ostatními na předem neznámé místo v zahraničí. Potom co dorazíme, ti vysvětlím, o co na téhle akci jde. Dostaneš taky pár informací o regionu, kde se nacházíš, a rady, jak se vypořádat s tím, co přijde. Pak se podíváme na tvou výbavu - něco přidám, něco ti vezmu, dostaneš přiděleného parťáka z řad ostatních účastníků a pak už bude následovat zahájení Survivalu :-) 

To znamená, že tě s tvým parťákem vysadím neznámo kde a budete mít 72 hodin na to, abyste se dostali na místo určení. Cesta je náročná a vede přes hory, doly, jezera, řeky i neprostupné lesy :-) A protože by to samo o sobě bylo jen o síle ve tvých nohách a dobré orientaci, dostaneš taky seznam úkolů. Protože tohle celé je hra!

Nepodojil jsi kozu? Neujel jsi část cesty na koni a nezískal jsi místní pálenku? Pak ti nepomůže, že jsi dorazil do cíle jako první, protože tahle hra je krom toho, že zvládneš celou akci dokončit v daném místě, taky o plnění těchhle úkolů - a bude jich hodně. Takže až se za 72 hodin potkáme - vyčerpaní a šťastní s těmi, co dokončí, - sečteme body a zjistíme, kdo je vítěz. A o co hrajeme? Jednak o dobrý pocit, ale hlavně o možnost účastnit se té nejnáročnější akce - ultimátního survivalu, který se bude konat v létě 2018 a vítězná dvojice získá možnost se na tuhle akci přihlásit.

Jaký je rozdíl oproti Výsadku?

Hlavně ve fyzické náročnosti, délce, komfortu a potřebných schopnostech na jeho absolvování. Survival je samozřejmě náročnější :-)

Bezpečnost

Survival má být akce, která tě vyvede z komfortní zóny - máš si sáhnout na dno a přiblížit se limitu svých možností, abys poznal, kde tahle hranice leží. Každý máme své hranice trošičku jinde, a proto se stane, že pro někoho tahle akce bude zážitkem, který mu ukáže, že má na víc a může jít dál. Pro někoho to ale bude důkaz, že limity leží blíž, než si myslel. Jinými slovy - ne všichni tuhle výzvu dokončí. Po celou dobu akce budeš mít možnost ze Survivalu vystoupit a akci odpískat - v takovém případě si tě vyzvednu a pomůžu ti dostat se ze situace, ve které už si nevíš rady. Celá soutěž tím pro tebe ale končí.

Víza a režim vstupu

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce Survival musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce. 

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Pojedeme naším devítimístným expedičním vanem Borůvkou - Volkswagnem Transporterem 4. Borůvka vyniká spolehlivostí a schopností zdolat jakýkoli terén :-)

Řídit budu po většinu času já, ale z důvodu bezpečnosti se po cestě na chvíli vystřídám s někým z vás = řidičák si vezmi s sebou.

Ubytování

Survival - nech se překvapit - ale měl bys nastudovat, jak si postavit vlastní přístřešek :-)

Po skončení Survivalu budeme spát jednu noc v přírodě a pak tě čeká závěrečná party a nocleh v pohodlné posteli.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně doporučuji sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy probereme před akcí. Budeš potřebovat nepromokavou bundu, spacák, karimatku, dobré boty, čelovku = nic speciálního.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odjezd z Brna ve 22:00 hodin. 

2. den

Příjezd na místo určení. Dopoledne si dáme snídani, popovídáme si o celé akci, zajdeme na nákup a určíme dvojice. Odpoledne pak začíná Survival.

3. den

Survival den.

4. den

Survival den.

5. den

Survival den. Setkání v cílovém místě - oslava a nocleh v horách.

6. den

Bonusový výstup - za odměnu tě vezmu na nejvyšší horu jednoho státu :-) Večer pohoda - ubytování a postel.

7. den

Tenhle den si dáme koupání a vyrazíme domů - do Brna. 

ukázat další dny

Tvůj průvodceAdam Stejskal

Nadšenec
šiřitel pozitivních vibrací
surfař
horal

Adam má neuvěřitelný dar nadchnout a strhnout lidi pro svou věc. Jeho pozitivní nálada a entuziasmus jsou nesmírně nakažlivé, a tak i návštěva pochmurného Černobylu nebo diktaturou drceného Běloruska je s Adamem nezapomenutelná jízda. Tenhle kluk si z ničeho nedělá těžkou hlavu a žádné trable mu nedokážou vzít vítr z plachet. A že už jich v životě pár zažil!

  Detail průvodce

  Co je v ceně

  • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
  • Veškeré ubytování
  • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
  • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
  • Práci mou a mých kolegů
  • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
  • Součástí Mimořádného členského příspěvku je také příspěvek na chod spolku Czech Expedition Club z.s.

  Co není v ceně

  • Jídlo
  • Individuální pojištění
  • Jakékoli případné vstupy 

  Nejčastější otázky / FAQ

  Legislativa

  Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je plně zajištěna spolkem Expedition Club International z.s. IČ: 05709741. Výprava je nezisková. Mimořádný členský příspěvek slouží pouze na pokrytí nákladů spojených s organizací výpravy. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

  Přihláška

  Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

  Platba

  Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 3. Pravidel Spolku

  Jak je to s řízením?

  Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

  Účastníci kurzu horského průvodce

  Některé víkendovky nevedou naši průvodci, ale účastníci kurzu horského průvodce v rámci průvodcovské praxe ke kurzu. Nemusíš se bát, za všechny naše účastníky dáme ruku do ohně a přípravu s nimi konzultujeme. Naopak budeme rádi, pokud od tebe průvdoce dostane zpětnou vazbu ke svému výkonu.

  Víkendovky, stejně jako další členské akce organizujeme nekomerčně. Chceme vytvořit prostor pro potkávání lidí z naší komunity. Na akci fungujeme jako parta kamarádů, kteří jsou si rovni.

  Ještě váháš?