3. 6. - 9. 6. 2024
13 199
více
3. 6. - 9. 6. 2024
Již proběhlo

Hangar boulder camp - Zillertal

Skalnaté horské údolí v srdci Alp, táhnoucí se z nadmořské výšky 500 m.n.m, až po ledovec ve třech a půl kilometrech. Ne nadarmo je toto místo považováno za kolébku alpinistických horolezců.

Expedice #1126
7 dnů3. 6. - 9. 6. 2024
EvropaRakousko
8Účastníků
Náročnost
2 z 5
Chtěl by sis vyzkoušet bouldering v jeho nejkrásnější podobě? Nebo jen oprášit bouldermatku a poznat nové přátele? Jestli ano, tak pro Tebe máme skvělou zprávu. S radostí vypouštíme do světa další Hangar boulder camp, který pořádáme společně s profíky z lezeckého centra Hangar Brno. Ostřílení lezci z jejich týmu Tě vezmou do legendárních boulderových oblastí v Alpách. V Zillertalu, pod věčně bílými čepicemi třítisícovek najdeš monumentální žulové sochy tesané matkou přírodou, na kterých zúročíš svůj trénink na umělých stěnách. Místní ostrá žula se ti zaryje do kůže a do paměti stejně jako nová parta kamarádů.

Zillertal

Skalnaté horské údolí v srdci Alp, táhnoucí se z nadmořské výšky 500 m.n.m, až po ledovec ve třech a půl kilometrech. Ne nadarmo je toto místo považováno za kolébku alpinistických horolezců, žulové věže a věžičky najdete prakticky všude kam se podíváte. Kde se skály nezvládly prořezat krajinou, tam zůstaly zelené louky, na nichž místní farmáři pasou své krávy a ovce. Styl života v údolí je zde po desítky generací stále stejný, a to je jeden z mnoha důvodů, proč má toto místo své nezaměnitelné kouzlo, a proč se zde stále rádi vracíme. Sportovní lezení, horské lezení a bouldering v údolí vydá na několik let, a proto jsme si připravili pestrý program jen toho nejlepšího z boulderingu v Zillertallském údolí.

Lezecké centrum Hangar

Hangar je největší lezecké centrum o rozloze 1200 m² v České republice, zaměřené na bouldering. Jeho vznikem se splnil sen o moderním lezeckém boulderingovém centru, kde se mohou potkávat všechny generace všech výkonnostních tříd sportovců, přátelsky pospolu pod jednou střechou. To vše pod taktovkou nejlepšího lezce Adama Ondry.
2
5
Turista
Náročnost
Jednodenní túry a lehké výlety
Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k žulovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5B a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.
zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Bouldering sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně třech metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, a to zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální odporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás.

Doprava

Pojedeme v malé skupince maximálně osmi lidí. Pro dopravu použijeme novější a pohodlnou dodávku. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy zajištěno v apartmánech horské chaty, s výhledem na celé údolí. Místo, kde si po večerech rádi společně posedíme u dobré kávy, nebo vychlazeného piva.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám. Apartmány disponují dobře vybavenými kuchyněmi. Společné vaření, nebo vaření ve skupinách bývá proto nejlepší volbou. Část jídla si můžeme nakoupit již v Čechách, většinu však na místě v supermarketech.

Vybavení a půjčovna

Přesto, že je bouldering na výbavu poměrně nenáročný sport, je třeba myslet na to, že se budeme pohybovat v horách. Dobré a teplé oblečení, obzvláště proti dešti a pevné boty by neměly chybět žádnému z účastníků výpravy. Už jsme zažili, že rozdíl mezi dolní části údolí, oproti horním pasážím byl až 20°!


Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Na vyžádání je možno také zapůjčit lezecké boty. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou. Seznam doporučené výbavy najdeš v checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. 

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Ranní odjezd z lezeckého centra HANGAR. Krátká zastávka a koupačka v horském jezeře Mondsee. Ubytování a první společný večer v Zillertallu.

2. den

Ginzling Wand. Příjemné lezení v chládku borovicového lesa kousíček od auta a dobré hospody. Vysvětlení metodiky a bezpečnosti při boulderingu v Alpách.

3. den

Bouldering v oblasti travnatých luk Kaserler Alm. Večerní návštěva Mayrhofenu, kde doplníme lezecké zásoby v místním mountainshopu, potraviny v supermarketu a tekutiny v irském baru Scotland Yard Pub.

4. den

Rest day. Kůže na prstech prolezená, svaly pálí a bude třeba vypnout a dát nějaký ten relax. Jestli ho strávíme treky kolem fascinujících vysokohorských jezer, půjčením horských kol a zkouškou trailů místních bike parků, nebo jen pohodovou návštěvou Innsbrucku a koupáním v jezeře Mieming, bude záležet na počasí a náladě výpravy.

5. den

Objevování a lezení těch nejkrásnějších žulových skvostů v Zillertallu v oblastech Sundergrund. Pozn. pozor na místní horské kozy, jsou všude, jsou paličaté a teritoriální. Často se stane, že si na vyhlídnutý boulder budeš holt muset počkat. Kozel tě tam zkrátka nepustí :D

6. den

Objevování žulových bloků v oblasti Zillergrund.

7. den

Návrat do Brna s možností návštěvy orlího hnízda Berchtesgaden National Park.
ukázat další dny

Tvůj průvodceHangár Tým

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangar Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!


Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (6x noc v plně vybaveném apartmánu)
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička, atp.)
 • Zajištění průvodce/instruktora se zkušenostmi a adekvátním vzděláním Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy (případné vstupy do NP Berchtesgaden při zpáteční cestě, muzea, atd)

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.

Ještě váháš?