25. 12. 2023 - 2. 1. 2024
13 990
více
25. 12. 2023 - 2. 1. 2024
Již proběhlo

Silvestr na Lýkijské stezce

Turecko je země s velmi bohatou historií, která na tebe dýchá doslova ze všech koutů.

Expedice #1059
9 dnů25. 12. 2023 - 2. 1. 2024
AsieTurecko
9Účastníků
Náročnost
3 z 5

Turecko je země, která se může pyšnit nádhernými horami, krásným mořským pobřežím, bohatým kulturním dědictvím a skvělou kuchyní. V prosinci tě zde přivítá příjemné klima, které je ideální pro toulky v místních horách. S Tureckem máme bohaté zkušenosti a milujeme jeho rozmanitost. Od zasněžených vrcholků Kačkaru přes impozantní pětitisícový Ararat až po středomořskou Lýkijskou stezku protkanou antickými památkami. Nejkrásnější turecký region Mugla-Antalya bude navíc v zimních měsících naprosto bez turistů.

Lýkijská stezka

V letních měsících hojně vyhledávaná trasa podél moře je přes zimu úplně opuštěná a přitom je to právě čas ideálních teplot, které dovolí pohodlné putování i příležitostné koupání v moři. Cesta bude plná malebných horských vesniček, kde ti místní rádi uvaří čaj anebo upečou palačinku. Kdyby tě náhodou omrzel pohled na horská údolí, stačí jen otočit hlavu a můžeš se pro změnu kochat výhledem na moře. Celý pětidenní trek pak zakončíme skvělou silvestrovskou párty v Antalyi a ve zbylém čase prozkoumáme okolní antické památky. Pro odvážné tu bude i možnost vyzkoušet si paragliding! 

3
5
Průzkumník
Náročnost
Několikadenní túry se zátěží
Pokud se chceš zúčastnit této výpravy, nesmí ti dělat problém chůze po horách s batohem na zádech. Předpokládáme, že už s tím máš nějaké předešlé zkušenosti. Rámcově se jedná o 15 km s patnáctikilovým batohem pár dní po sobě.
zobrazit více
Přehled náročností

Víza a režim vstupu

Pro vstup na území Turecka je třeba cestovní pas platný více než 6 měsíců po vstupu do země. Momentálně nejsou platná žádná omezení pro cestování z důvodu epidemie Covid-SARS 2. Situaci s příp. restrikcemi vstupu budeme průběžně sledovat.

Doprava

Poletíme přímým letem z Vídně do Antalye. Zpáteční letenky stojí cca 7000-10000 Kč. Na místě se budeme dopravovat půjčenými auty. V první části výpravy, když půjdeme přes Lýkijskou stezku, využijeme i MHD.

Ubytování

Spát budeme ve stanu a několik nocí v apartmánech. Na treku strávíme celkem 5 nocí venku. Ale neboj se, klima bude příjemné a cestou jsou krásná místa na kempování s božími výhledy a nádhernými plážemi. Stačí lehký spacák a karimatka. Na stanech se domluvíme před výpravou.

Stravování

Stravování je ponecháno individuálně na každém účastníkovi. Celou dobu budeme ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku, o který se nechceme nechat ochudit :-). Žádné jídlo (kromě svačiny na cestu) není třeba brát z domu. Určitě využijeme místních čerstvých surovin a dosyta ochutnáme tureckou kuchyni.

Vybavení a půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v přírodě. Vezmi si proto s sebou oblečení do města i na trek. Vzhledem k tomu, že nám budou k dispozici auta a hlavně si můžeme před trekem věci odložit v apartmánu, nemusíš moc řešit, jak máš těžký batoh. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit ZDE.  


Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odlet z Vídně do Antalye přímým letem. Noc v Antalya. 

2.-6. den

Popojedeme autobusem na začátek treku do města Camyuva a vydáme se na 5 ti denní trek podél pobřeží. Lýkijská stezka je známá pro svou divokost. Nepřístupné pláže, ostré útesy a krásné scenérie nás budou doprovázet celou dobu. Celkem ujdeme za 4,5 dne 69 km (což dělá cca 15 km denně) a nastoupáme přes 2500 m. Nemusíš se bát, terén je příjemný a na zádech nebudeme mít moc zátěže, takže to hravě zvládneme. 4 noci strávíme ve stanu na kempovištích s výhledem na moře, nebo přímo na pláži. Trek zakončíme v městečku Karaoz dobrým jídlem v místní restauraci a nocí v kempu, nebo apartmánu. 

7. den

Silvestr! Přesun zpět na pobřeží poblíž Antalye. Přes den okoukneme okolní antické památky, nebo skočíme na paraglide. Večer nás čeká pořádná oslava nového roku. Spát budeme v soukromém apartmánu.

8. den

Dopoledne si necháme volnější a pořádně se dospíme. V okolí Antalye je spousta zajímavých míst, a tak si můžeme dát lehkou procházku po antických památkách, protáhnout kosti na nějakém blízkém kopci, nebo koupačku v moři. Večer návštívíme turecké lázně - hammam a dáme vodní dýmku, kebab a pivko Efes, čímž zakončíme celou výpravu pěkně v Tureckém stylu. Spánek v apartmánu.

9. den

Odlet domů z Antalye.

ukázat další dny

Tvůj průvodceTereza Cupáková

Vodačka
pohodářka
bojovnice se silami chaosu
vládkyně kanclu

Cupi už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy Středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Kromě pádlování na kajaku a vymýšlení originálních seakajakových výprav se stará o chod našeho kanclu.

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Co je v ceně

 • Ubytování minimálně 3x v apartmánu a 1x v kempu
 • Veškerou dopravu na místě
 • Licencovaného horského Průvodce Expedition Clubu
 • Příspěvek na kurzy organizátorům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Letenky (cca 8000 -10000 Kč)
 • Paragliding
 • Individuální pojištění
 • Veškeré případné vstupy
 • Jídlo

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?