25. 2. - 9. 3. 2024
40 990
letenka cca 25000 Kč
více
25. 2. - 9. 3. 2024
Již proběhlo

Surfing na ostrově Pinang

Prázdné dokonalé vlny, privátní ostrov s džunglí a nevyčerpatelná zásoba čerstvých kokosů. Takhle vypadá surfařský ráj.

Expedice #1030
14 dnů25. 2. - 9. 3. 2024
AsieIndonesie
8Účastníků
Náročnost
3 z 5

Původní undergroundová kultura surfingu byla již před lety pohřbena a ze surfování se stal mainstreamový sport. Surfový turismus tak expandoval na všechna pobřeží a známé pláže světa a zlatá objevitelská éra tak definitivně skončila. Zbylo po ní jen spousta fantastických příběhů a pár kultovních filmů, které dnes působí až neuvěřitelně. Naděje zažít něco podobného však stále žije i v dnešním globalizovaném světě. Pořád ještě existují místa, kde se lámou dokonalé prázdné vlny bez hordy hladových surfařů. Jedním z nich je ostrov na západním pobřeží Sumatry s názvem Pinang. Jde o malý privátní ostrůvek o rozloze zhruba 0,5 km², který dosud nepocítil vlnu surfové hysterie, byť leží jen pár desítek kilometrů od surfařského ráje Nias. Pinang obléhá hned několik perfektních surf spotů, kde zřídka potkáš jinou lidskou duši. Nyní máš možnost být jeden z osmi šťastlivců, kteří zažijí, jaké to je mít malý kousek ráje sami pro sebe...


Akce není určena úplným začátečníkům. Nemusíš být zrovna Kelly Slater nebo John John, ale měl bys mít osvojené základní techniky chytání vlny a jízdy. Všechny vlny se lámou na korálovém reefu.

Představ si to...

Ráno naskočíš se zásobou kokosů a čerstvého ovoce do loďky, dáš si pár hodin surfování na liduprázdných spotech, vrátíš se na ostrov, dosyta se najíš skvělého kari ze sépií, lehneš si na 2 hodiny do hamaky, abys nabral síly před sunset session a večer usínáš v útulném bungalovu při šumění oceánu natěšený na následující den, který bude stejně dokonalý jako ten uplynulý. 

Při slovech „pustý ostrov“ si nemusíš hned představit zarostlého Toma Hankse, který se učí rozdělat oheň a lovit ryby klackem. Čeká na tebe zázemí příjemného malého domku s plnou penzí. Přesto si však můžeš naplno užívat krásu opuštěného ostrova, prosekávat se zarostlou džunglí nebo lovit ryby harpunou. Nic netrvá věčně a stejně tak ani idylka pustého ostrova Pinang. Brzy zde vyroste unikátní eko resort, a proto příležitost zažít Pinang jako pustý ostrov tu nebude navždy...

3
5
Průzkumník
Náročnost
Surf your brains out!
Tohle je čistokrevný surftrip, v režimu "eat, sleep, surf, repeat". Surfing je takový, jaký si ho uděláš. Můžeš si dát dost do těla, nebo si udělat pohodičku a moc to nehrotit. Můžu ti však slíbit, že na konci dne plného surfování budeš cítit i svaly, o kterých jsi dosud nevěděl...
zobrazit více
Přehled náročností

Surfové spoty v okolí

Pinang se nachází na jihovýchodním cípu souostroví Banyak, jež ukrývá několik neuvěřitelných vln, které jsou mimo sezónu často úplně prázdné.

Bay of Plenty

15 min. lodičkou, 3 world-class vlny: Gunturs, Lolok Point a Dindos

Bangkaru Island

30 min. lodičkou, hlavní spoty Treasure Island, Cobras a Turtles

Doprava

Doprava letecky. Cena letenek je přibližně 25 000 Kč. Letenky nejsou v ceně.
Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín. 

Ubytování

Ubytování na ostrově Pinang je zajištěno ve dvou společných plážových domcích s několika postelemi. Zároveň si můžeš ustlat kdekoliv na ostrově dle libosti. Na zbytek nocí se ubytujeme v místních hotelech a guesthousech.

Stravování

Po celou dobu strávenou na ostrově je zajištěna plná penze (10 dní).
Zbytek dní se budeme stravovat v restauracích a stáncích a ochutnávat místní kuchyni, což je samozřejmě nedílnou součástí každého cestovatelského zážitku. Stravování mimo ostrov si zajišťuje každý sám a není v ceně. 

Vybavení a půjčovna

Na ostrově budou k dispozici kajaky, SUP, vybavení na šnorchlování a výbava na rybolov, vše v ceně. 
Nutností bude vlastní surfařská výbava. Detailní seznam výbavy bude poslán cca dva měsíce před výpravou. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Expediční půjčovnu najdeš ZDE

Vstupní formality, vízum a očkování

Pro vstup na území Indonésie je pro občany ČR nutné vízum po příletu - Visa on arrival. Více info na stránkách MZV.

Pro vstup do země musí cestovatelé předložit:
a. Cestovní pas s platností min. šest měsíců.
b. Zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země.
c. Doklad o zaplacení poplatku za vízum.
d. Platné cestovní pojištění u pojišťovny zastoupené v Indonésii, které pokryje náklady spojené s léčebnými výlohami.

Doporučené očkování nalezneš ZDE.

Co cestou uvidíš?

Daleko důležitější než přesné dodržení plánu je si cestu náležitě užít. Proto se jej nebudeme křečovitě držet. Itinerář ti poslouží pro představu, co všechno můžeme zažít :-)

Akce se může o den prodloužit v závislosti na dostupných letenkách. 

1. - 2. den

Přelet, pravděpodobně přes Singapur nebo Thajsko. Bude záviset na dostupných letenkách. 

3. den

Letecký přesun na ostrov Nias, odtud taxíkem do přístavu a soukromým člunem (3 hod.) na ostrov Pinang.

4. - 12. den

Surfing na ostrově a okolních spotech. Surfové session budou probíhat v doprovodu místního surfového guida, který spoty perfektně zná. Zároveň i průvodce Víťa je zkušený surfař, který na místních vlnách taky surfoval a ve vodě ti rád poradí. Na ostrově budou k dispozici taky SUP, kajaky a vybavení na rybolov. Některý den využijeme také k návštěvě nedalekého ostrova Bangkaru, který je světově důležitým centrem pro líhnutí ohrožených želv. VIDEO 

13. den

Přesun lodí zpět na ostrov Nias a přelet zpět do Medanu. Zbytek dne a večer strávíme v Medanu. Navštívíme trhy a zažijeme místní noční život a bary. Noc strávíme v guesthouse. 

14.-15. den

Cesta zpět do ČR v závislosti na výhodných letech. Akce se může o den prodloužit v závislosti na leteckém spojení. 

ukázat další dny

Tvůj průvodceVít Dubec

Muzikant
multitalentovaný čávo
surfař
horolezec
Stejně jako nemůže být lezec bez lana, Expedition Club nemůže být bez Víti. Ti dva k sobě tak nějak patří a táhnou to spolu od úplného začátku. Víťa je všestranný sportovec a umělec a pokud někdo dokáže navodit pohodovou atmosféru na výpravě, tak je to právě on!

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Co je v ceně

 • Pronájem celého ostrova pro 8 osob na 10 dní
 • Veškeré ubytování
 • Plná penze na ostrově a nekonečná zásoba mladých kokosů
 • Dvoudenní výlet do rezervace na ostrově Bangkaru s expedicí do džungle a pozorováním líhnutí želv
 • Místní dopravu z letiště na ostrov (bez regionálního přeletu)
 • Pronájem soukromých člunů a každodenní přepravu na okolní ostrovy a surfové spoty
 • Zapůjčení SUP, mořského kajaku, výbavy na rybaření s harpunou atd.
 • Zkušeného místního surfového průvodce se znalostí všech spotů 
 • Druhého surfového průvodce (Víťa Dubec)
 • Video coaching
 • Průvodcovské služby včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Satelitní internet 
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Práci mou a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo (po dobu strávenou mimo ostrov Pinang)
 • Leteckou dopravu (včetně vnitrostátního přeletu na Nias) 
 • Individuální pojištění
 • Jakékoliv případné vstupy (NP, wildlife rezervace atd.)

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společnou výpravu členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.

Ještě váháš?