Martinovy první kroky do hor vedly do Jeseníků a tam taky vedou tam dodnes. V létě i v zimě a s pocitem, že se vrátil domů. S pořádným cestováním začal až po vysoké škole, ale když už začal, tak pořádně. Rok strávil v dodávce na Novém Zélandu, podíval se k Everestu, prošel se po Peru, Austrálii i Spojených státech a k tomu přidal slušnou porci evropských destinací. Nejvíc ho táhnou horské hřebeny, ale krásný coastal walk taky neodmítne. Nemá jednu oblíbenou zemi, kam se pořád vrací, ale spíš naopak. Láká ho to, co ještě neviděl. Říká, že krásně je všude, a zatím mu svět nedal důvod to přehodnotit.