Reference

Pavel

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je skvělý průvodce. Nejen že věděl, kam jdeme, kde se nacházíme a co je kolem nás - o čemž uměl dobře mluvit, byl zároveň i členem skupiny a jedním z nás. Jeho historky z aktivních záloh byly dalším zpestřením už tak zajímavého vyprávění. První noc jako zkušený zálesák vybral místo na spaní v lese, postavil přístřešek z plachty, kam jsem se mohl v případě deště schovat a taky mi půjčil svůj žďárák. Druhý den nás pohostil na své chalupě, poskytl gril a provedl po vesnici. Zároveň dbal na to, abychom jako skupina všichni v pořádku dorazili do cíle. Rád s ním na pojedu zase, klidně i na delší cestu.

Vše jsem si moc užil, děkuju za organizaci!

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Atmosféra byla skvělá a uvolněná – bezpečný prostor, kde jsme se nebáli zkoušet, ptát se ani dělat chyby. Teorie a praxe byly vyvážené a spoustu věcí jsme si mohli sami osahat. Největší přidanou hodnotou byly reálné historky z výprav.

Bylo to intenzivní a inspirativní, krásný začátek něčeho nového. Díky, že jsem se cítila jako součást skupiny, i s ortézou, a odvezla jsem si spoustu motivace do dalších kroků.

Lenka

Víkendovka - Brdy 1. část, průvodce: Ondra Peč

Celý víkend byl moc fajn, sešla se skvělá parta lidí. Ondra měl všechno suprově zorganizované, dokázal v případě potřeby vymyslet alternativní možnosti, měl dostatečnou výbavu pro případ nouze. Zkrátka byl na vše ready. 😃 Jedním slovem díky! 

Věra Štěpánská

Jeseníky po našem - Poslední volné místo, průvodce: Martin Ksandr

Bylo to celé fajn, líbila se mi ta odlehlá místa pro stanování, to jsem chtěla zažít a stále se k nim v duchu vracím. Na druhou stranu sprcha v Losinkách nebyla k zahození a kdybych měla stejnou akci zopakovat, tak bych ji znovu zařadila. Pěkná byla i trasa mimo turisticky značené cesty.

Vzhledem k tomu, že jsem byla před akcí zdravotně indisponovaná, věkově nejstarší, byla jsem průvodci vděčná za laskavé pošťouchnutí a podporu, abych akci nevzdala. Pomohlo mi, že zde byl i respekt k tomu, že jsem si dvě počáteční trasy zkrátila a postupně tak mohlo moje tělo naskočit. Jinak celkově bych hodnotila vedení akce jako jisté, přirozené, nenásilné, ale rozhodné - takže perfect -)

Jakub Janík

Babí léto na jižní Moravě, průvodce: Tomáš Brablc

Příjemná víkendovka na krásné jižní Moravě. Sešli jsme se perfekrní parta lidí. I přes špatné počasí jsme si dokázali užít příjemné jednodenní výšlapy zakončené skvělým jídlem a večerní posezení u pivka a výborného vína.

S Tomem se znám od střední školy, takže výprava s ním pro mě byla jistota kvalitní zábavy. Musím ho pochválit jak za super program, tak za perfektní organizaci všeho ostatního. (A za suprovej kotlíkovej guláš) :-)

Martina

Bushcraftový víkend s Adventure menu, průvodce: Zbyněk Král

Víkend jsem si skvěle užila. Setkala jsem se s příjemnými lidmi a dozvěděla se spoustu užitečných vychytávek. Náš průvodce byl skvělý – na vše, co nás zajímalo, dokázal odpovědět. Děkuji také za ochutnávku jídel, předtím jsem s nimi neměla zkušenosti a opravdu mi chutnala. Celkově šlo o vydařený a příjemně prožitý volný čas. Doufám, že si to brzy zopakuji!

Ondřej Fujtík

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce hodnotím velmi pozitivně. Tomáš se o nás skvěle postaral a provedl nás krásnými místy Křivoklátska.

Nebyl jsem spokojen akorát s počasím. :D Dvakrát jsme pořádně zmokli. To bych si příště klidně odpustil. :)

Karel Cita

Víkendovka: Výzva jménem Lysá Hora, průvodce: Martin Ksandr

Martin byl super jako podpora i motivace na čtyř násobný vystup na Lysou.

Nápad čtyřikrát jít na jeden kopec aby většina z nás překonala své dosavadní rekordy zněl jako velká bláznivina. A spousta lidí z mého okolí říkalo proč to děláš, to mě jen utvrzovalo že to bude ve finále super. A taky bylo. 

Chtěl bych Martinovi poděkovat za super organizaci a nápad!

Anežka Pudilová

Víkendovka - Brdy 2. část, průvodce: Ondra Peč

Účastnila jsem se obou Ondrových vikendovek v Brdech a zvládl je nejlépe, jak vzhledem k počasí mohl. Měl skvělý přehled o různých variantách trasy, které přizpůsoboval počasí i kondici všech. Fakt si cením toho, když průvodce dokáže upustit od původního plánu, pokud je zřejmé, že s ohledem na déšť a bouřky nemá smysl. Navíc jsme měli druhý den super náhradní výlet v Praze. Ondra je zkrátka fajn, empaticky průvodce, se kterým ráda vyrazím zase 🙂

Ivan Floreš

Bulharsko - přechod Pirinu, průvodce: Martin Ksandr

Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)

Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.

Pavel Pechman

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Před odjezdem se Bára aktivně zajímala, kdo a jak pojede. Zároveň taky upozornila na špatnou dopravu zpět k autu, takže jsme ho mohli nechat na lepším místě. Trasu naplánovala výborně - opravdu horem dolem po nádherných neznačených cestičkách. Ukázka toho, jak navodit pocit expedice při vycházce za humny. Dobrá práce s tempem skupiny, kdy jsme sice neušli celou plánovanou trasu, ale člověk si toho sotva všiml. 

 

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!

Verča Bílková

Kurz skalního lezení - základy, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Jako absolutně všechny akce, které jsem doposud s EC absolvovala byla i tahle úplně boží - skvěle vybalancovaná teorie vs lezení. Dochází mi slovní zásoba a už moc nevím jak vás originálně pochválit. :) Takže díky moc za skvělou akci a super den!

 

Šárka Francová

Kurz horského průvodce - letní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Super kurz, nečekala jsem tak komplexní zasvěcení do práce horského průvodce,  byla jsem fakt hodně mile překvapená profesionalitu a příjemným přístupem všech organizátorů.  Nastartovali můj zájem a motivaci vzdělávat se v tomto směru mnohem víc. Zajímají mě teď i témata,  která mi dřív připadala celkem okrajová a nudná (ano, taková meteorologie zní na první poslech fakt otřesně) ale najednou to dává smysl, když si to člověk propojí s tím, co se kde může stát atd. Atd. Za mě fakt super akce.

Bára Zýková

Jeseníky po našem - Poslední volné místo, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)

Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.