Reference

Gabriela Vitásková

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, průvodce: Andrej Tkačuk

Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.

Zuzka Mevaldová

Lyžařský kemp - Solden, průvodce: Jeník Jurečka

Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.

Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!

Martin Zavadil

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového. 

Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků  a rád s ní pojedu někdy na další výpravu. 

JIŘÍ KONUPKA

Skialp na Stubai z Amberger hutte, průvodce: Lukáš Klingora, Vít "Mrkva" Orava

Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!

Eva Adamová

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)

Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.

Jan Klicpera

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).

Nikola

Skitouring v Tirolsku - Kühtai, průvodce: Tom Cimr, Lukáš Klingora

S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás.  U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.

Lukáš Urban

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terka byla skvělá. V první řadě nám podrobně, názorně, trpělivě vysvětlila vše kolem seakajaků. Měla připravený supr program, který dokázala v průběhu doplnit i o naše přání. Starala se o nás jako o vlastní. Rozhodně bych chtěl pochválit Terku a její přístup. Nádherné lokace. Plný program bez hluchých míst. Přiměřenou náročnost a tempo. Půjčení všeho vybavení, které jsme potřebovali. Skvělou partu lidí. 

Seakajaky jsem dostal jako dárek. Sám bych si je nevybral. Jsem fakt rád, že mi kamarádi vybrali právě seakajaky s Terkou. Z akce jsem nadšený. Rozhodně to nebylo moje poslední seakajakové dobrodružství.

Dan Šácha

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

 Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!

Lukáš Oberreiter

Zugspitze a Grauspitz - nejvyšší vrcholy Německa a Lichtenštejnska, průvodce: Adam Stejskal

Pochválil bych informovanost o výšlapech. Bylo to jak pro dobro průvodce, tak pro naše dobro, abychom nešli slepě za ním. Takhle si každý mohl do jisté míry volit i vlastní tempo. Především chválím i brutální improvizační změnu a reakci na covidovou situaci ve Slovinsku. Super.

Průvodce Adam byl skvěle připravený a nenechával stěžejní věci náhodě. Časový nátlak se ukázal jako velmi důležitý, jinak by se asi nedaly vylézt dva nejvyšší vrcholy za tak krátkou dobu. A taky je to hecař, což je pro mě osobně asi nejdůležitější -D.

Jsem naštvanej, že jsem žádný takový trip nepodnikl mnohem dřív. Zároveň jsem ale rád, že jsem tohle mohl okusit skrze vás ). Byla to famózní zkušenost, takže snad příště někde jinde! )

Zuzana Cani

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Oba průvodci jsou skvělý, ve skupině panovala dobrá nálada. Oba se po celou sobu starali o naší bezpečnost Opravdu musím pochválit výpravu, povedlo se to a ještě dlouho budu vzpomínat. Nejsem moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*

Jiří Stojan

Hangar boulder camp - Zillertal, průvodce: Hangár Tým, Jeník Jurečka

Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.

 

Marian

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.

Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.

TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé

Filip Fedor

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.

Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.

Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.

Lenka

Skialpo-lavinový kurz Rauris (skup. Honza Hanák), průvodce: Tom Cimr, Ondra Tůma

Oba průvodci, Tom i Ondra byli naprosto perfektní. Málokterý průvodce vám nabídne, že s vámi bude probírat lavinovou problematiku a hrabat se ve sněhu klidně do půlnoci, protože je tam pro vaši skupinu. Na kurz kde se nebojíš zeptat na jakoukoli otázku a víš, že na ni dostaneš kvalitní odpověď a k tomu dávku zkušeností, chceš prostě jet. Kluci jsou profíci a krom toho srší humorem a zážitkama.

Celkové pojetí kurzu a to od organizačního zajištění až po obsahovou stránku, která byla pochopitelná, bez ohledu na to, jestli máte základní zkušenosti nebo jste v lavinové problematice úplní nováčci. Díky parádní lokalitě jsme měli možnost trénovat ve skutečných podmínkách a vidět spoustu věcí naživo. Tím, že byl kurz hodně zaměřený na praktickou stránku, jsme si díky zážitkům z terénu odnesli opravdové zkušenosti.

Díky za možnost vytvořit a naplnit kurz soukromou skupinou kamarádů. Tento koncept naší partě přinesl to, že víme jakým vzděláním jsme si prošli, co teď od sebe můžeme v horách čekat a díky tomu se jeden na druhého spolehnout.