Reference

Lenka

Víkendovka - Brdy 1. část, průvodce: Ondra Peč

Celý víkend byl moc fajn, sešla se skvělá parta lidí. Ondra měl všechno suprově zorganizované, dokázal v případě potřeby vymyslet alternativní možnosti, měl dostatečnou výbavu pro případ nouze. Zkrátka byl na vše ready. 😃 Jedním slovem díky! 

Tereza Houšťová

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl naprosto perfektní, hlavně se mi líbilo, že to byl profík, hodně dbal na zásady bezpečnosti, navíc vždy to, co vykládal, propojil s praktickou ukázkou a ,,nutil" si nás to hned vyzkoušet, zároveň byl trpělivý, nebyl nepříjemný, když nám něco nešlo, motivoval, podporoval, prostě super, šla bych klidně na další, pokračovací kurz! :)

Jan Pavlů

Dvoudenní kurz na skalách K2-04, průvodce: Michal Mazáček

Michal byl super. Komunikace s ním byla fajn jak na profesní, tak na osobní úrovni.
Věci uměl vysvětlit srozumitelně a za ty dva dny nám předal spoustu informací. 
Celou dobu jsem se cítil pod jeho dohledem bezpečně a nebýt mokré skály tak i komfortně :). 
Přestože počasí nebylo úplně ideální, tak Michal vybral lezitelné cesty.
Byl ochotný a dokonce mi půjčil i kalhoty po tom, co mi moje promokly první večer. :) 

Markéta

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Barča měla výlet pěkně připravený včetně netradičních úseků jako průchod štolou nebo bažinou :D celá akce se nesla v příjemné atmosféře.

Díky za super víkend!

Bára Zýková

Jeseníky po našem - Poslední volné místo, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)

Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.

Eliška Pluskalová

Horský průvodce 25/26 | 2: Záchrana, vedení skupiny, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr, Lukáš Mádr, Pavla Čípková

Chci poděkovat průvodcům kurzu za profesionální a citlivý přístup. Každý z našich průvodců má svůj styl a nebojí se ho použít v tom nejlepším slova smyslu. Ne nadarmo se říká, že nejlepším způsobem, jak vést, je jít příkladem. Na kurzu jsem mohla načerpat cenné zkušenosti z výprav a zároveň z psychologie. Kurz považuji za přínosný nejen pro profesi průvodce, ale vnímám, že jeho přínos mohu využít i v každodenním životě. Děkuji.

Jan Feller

Lavinový kurz Jeseníky, průvodce: Tomáš Kadlec

Místo konání bylo moc fajn, útulná chata na prima místě, prostředí krásných Jeseníků, zajímavá náplň kurzu podaná snadno pochopitelným a zapamatovatelným způsobem, zábavná praktická část a super průvodce.

Tomáš je parťák se svérázným smyslem pro humor, který nenechá nikoho se mračit. I přes nepřízeň počasí (minimum sněhu) nám dokázal vytvořit lavinový kurz jak se patří a jeho večerní přednášky měly prostě šťávu.

Jan Pazourek

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce byl perfektní, skvělé předávání zkušeností, rady ohledně tréninku, stravování, závodů, techniky běhu, regenerace atd prostě skromný borec  Tomáš 👍👏

Kromě průvodce, chválím především výběr krásné trasy podél Berounky, opravdu skvělý trailovy terén, ubytování s možností sprchy. 👍

Skvělý víkend s fajn partou lidí, takže duševní Relax 💯%❤️👍

Jan Feller

Dvoudenní kurz na skalách K2-03, průvodce: Filip Čapek

Filip byl naprosto excelentní průvodce (tady spíše instruktor). Naučil nás všechno, co si člověk představí pod základy a začátky lezení. Vše vysvětlil fantastickým způsobem - jasně, přehledně, zapamatovatelně, a po několika opakováních bezpečně na zemi nás vzal vyzkoušet si nabyté dovednosti na skalách. Po večerech byl skvělým parťákem na kus řeči se spoustou super příběhů a historek.

Moc díky za tuto příležitost.

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 2: Záchrana, vedení skupiny, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr, Lukáš Mádr, Pavla Čípková

Instruktorský tým působil velmi sehraně, odborně a zároveň přirozeně. Byl z vás cítit respekt i nadhled ve správných chvílích. Ale musím vyzdvihnout hlavně Páju – její pohled na psychologii vedení skupiny pro mě byl jeden z nejsilnějších momentů celého kurzu a odnáším si ho nejen do hor, ale i do běžného života.

Celkově to pro mě byl asi nejnáročnější blok. Hlava se chtěla učit, ale tělo občas zapomínalo, že jsou to „jen“ simulace, takže stres byl dost reálný. O to víc jsem ocenila práci s emocemi po akcích i sociomapy – celkově jsem se cítila, že je o mě postaráno. Díky za to.

Daniel Melichar

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

 Na expedici bych pochválil dobře vymyšlenou trasu, super vybrané ubytko, skvělý support od manželky, dávku kilometrů tak akorát..

Tomáš je výborný, profík a příjemný chlapík. 

Šárka Francová

Kurz horského průvodce - letní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Super kurz, nečekala jsem tak komplexní zasvěcení do práce horského průvodce,  byla jsem fakt hodně mile překvapená profesionalitu a příjemným přístupem všech organizátorů.  Nastartovali můj zájem a motivaci vzdělávat se v tomto směru mnohem víc. Zajímají mě teď i témata,  která mi dřív připadala celkem okrajová a nudná (ano, taková meteorologie zní na první poslech fakt otřesně) ale najednou to dává smysl, když si to člověk propojí s tím, co se kde může stát atd. Atd. Za mě fakt super akce.

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Atmosféra byla skvělá a uvolněná – bezpečný prostor, kde jsme se nebáli zkoušet, ptát se ani dělat chyby. Teorie a praxe byly vyvážené a spoustu věcí jsme si mohli sami osahat. Největší přidanou hodnotou byly reálné historky z výprav.

Bylo to intenzivní a inspirativní, krásný začátek něčeho nového. Díky, že jsem se cítila jako součást skupiny, i s ortézou, a odvezla jsem si spoustu motivace do dalších kroků.

Ondra Buba

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Chválím připravenost průvodce, super ubytování i jídlo, skvělou trasu. Pro mě hlavně super příležitost socializace v kolektivu se stejnými zájmy. Tomáš byl jedním slovem skvělý. Vybral super trasu, součástí které byly super výhledy na Berounku a luxusní trailíky všude kolem :). Super bylo i doprovodné cvičení, které si Tom pro nás připravil. 

Tyhle víkendovky jsou super. Měl jsem docela obavu odjet hned na týdenní přeběh, ale po téhle zkušenosti se nemůžu dočkat na další dobrodružství s Trail Adventures. :)

Lukáš Ferko

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Barča je sympatická, mladá a krásná, takže si myslím, že bude mít i nadále úspěch. Organizace a vedení akce bylo super a naprosto bez jakékoliv námitky. Bez váhání bych s ní vyrazil znovu.