Reference

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem z nemocnice na Lomboku psala Tomovi, že to letos kvůli zlomenině nedám. Hned mi volal a říká: „Tak my ti budem nosit batoh.“ V tu chvíli mi bylo jasný, že jsem přesně tam, kde mám být. Tenhle rok pro mě byl velká výzva a kurz horského průvodce mi dělal obrovskou radost. Od samého začátku jsem cítila osobní přístup, lidskost a zároveň profesionalitu. Společně s Tomem K. a Bořkem jste tvořili skvěle sehraný tým, ve kterém bylo radost se učit.

Cením hlavně to, že to děláte s vyšším přesahem a snažíte se propojovat lidi i celé vzdělávání. Jedním z největších highlightů pro mě byla parta účastníků, která se tam sešla – napříč obory, ale lidsky jsme si krásně sedli.

Lukáš Ferko

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Barča je sympatická, mladá a krásná, takže si myslím, že bude mít i nadále úspěch. Organizace a vedení akce bylo super a naprosto bez jakékoliv námitky. Bez váhání bych s ní vyrazil znovu.

Petra

Jeseníky po našem - Poslední volné místo, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce Martin bol skvelý, všetko mal naplánované, prípadne sme plán mierne upravili podľa aktuálnej situácie a počasia. Vybral moc krásne trasy a Sheila sa vždy postarala o dennú dávku roztomilosti. Za mňa veľká spokojnosť a už sa teším na ďalšiu výpravu -)

Jan Pazourek

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce byl perfektní, skvělé předávání zkušeností, rady ohledně tréninku, stravování, závodů, techniky běhu, regenerace atd prostě skromný borec  Tomáš 👍👏

Kromě průvodce, chválím především výběr krásné trasy podél Berounky, opravdu skvělý trailovy terén, ubytování s možností sprchy. 👍

Skvělý víkend s fajn partou lidí, takže duševní Relax 💯%❤️👍

Jakub Janík

Babí léto na jižní Moravě, průvodce: Tomáš Brablc

Příjemná víkendovka na krásné jižní Moravě. Sešli jsme se perfekrní parta lidí. I přes špatné počasí jsme si dokázali užít příjemné jednodenní výšlapy zakončené skvělým jídlem a večerní posezení u pivka a výborného vína.

S Tomem se znám od střední školy, takže výprava s ním pro mě byla jistota kvalitní zábavy. Musím ho pochválit jak za super program, tak za perfektní organizaci všeho ostatního. (A za suprovej kotlíkovej guláš) :-)

Markéta

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Barča měla výlet pěkně připravený včetně netradičních úseků jako průchod štolou nebo bažinou :D celá akce se nesla v příjemné atmosféře.

Díky za super víkend!

Jan Klicpera

Dvoudenní kurz na skalách K2-07, průvodce: Jeník Jurečka

Honzík je naprosto perfektní instruktor. Před kurzem mi zavolal aby pozjistil mé dosavadní zkušenosti, odkud jsem, atd. a podle toho vybral lokalitu na lezení. Místo vybral opravdu nádherné, cesty byly hezky odjištěné a zároveň krásné. Co se týkalo samotného obsahu kurzu, tak jsem maximálně spokojen - prošli jsme vše potřebné k tomu, abych se cítil na skále sebevědomě a relativně bezpečně. Když viděl že tápeme tak nám pomohl tak, aby vše proběhlo v bezpečí, ale zároveň nám nechal míru samostatnosti a zodpovědnosti, když viděl že už se chytáme. Obecně se mi moc líbil jeho milý a lidský přístup k vedení kurzu. Velmi cením, že Honzík měl připravený i odpočinkový program po prvním dni lezení :). Večer jsem za odměnu dostal pivko a zahráli jsme si pirátskou karetní hru (ve které nás Honzík rozdrtil). Takže když to shrnu, tak nejenže jsem se naučil a procvičil si spoustu lezecké techniky, ale zároveň jsem si užil super lezení a dvoudenní výlet s moc fajn lidmi. Díky!

Vojtěch Klopfštok

Víkendovka - s Tilakem do Jeseníků, průvodce: Štěpán Šůstek

Jedním slovem – paráda! Užili jsme si skvělý víkend. Štěpán nás hezky přivítal a hned první večer byl plný legrace. Odjezd i příjezd do Tilaku proběhl naprosto přesně, exkurze byla super, ale následný oběd a kafe snad ještě lepší. Den jsme zakončili výletem a ohýnkem s možností sauny – top zážitek s partou skvělých lidí.

Nedělní výlet byl kvůli nebezpečnému větru změněn, což oceňuji – Štěpán nejen správně vyhodnotil rizika, ale zároveň připravil parádní náhradní trasu na Paprsek. Pro člověka, který byl v Jeseníkách poprvé, to byl opravdu super víkend 🤩🤩

Terka Šimková

Outdoorový kurz první pomoci, průvodce: Ondřej Kovářík, Lektorský tým zdravokurzu

Celý tým odvedl opravdu skvělou práci. Moc si cením vaší přípravy i nadšení při realizaci celého kurzu! Skvěle vyvážená teorie a simulace – spousta různých scénářů v různém složení lidí. Nádherné místo.
Holky v kuchyni byly naprosto neuvěřitelné! :)
Opravdu moc děkuju – kurz předčil moje očekávání a cítím se mnohem víc připravená na situace, které (doufám) nikdy nezažiju. ❤️

Martin Pluhař

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Na kurzu bych pochválil:

1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.

Klára Dohnalová

Jak na dlouhé treky?, průvodce: Standa Dadák

Standa je skvělý průvodce, který kromě bohatých zkušeností má i srdce na správném místě a zdravý zápal pro věc. Dokáže všechny informace podat naprosto srozumitelně, lidsky a zároveň profesionálně. Hned bych s ním jela na další výpravu – asi začnu víc trénovat!

Martin

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Bára měla po celou dobu akce vše pevně pod kontrolou. Počasí se neustále měnilo a předpověď z večera ráno neplatila - Bára ale vždy dokázala na situaci reagovat i s ohledem na přání účastníků a samotnou trasu a harmonogram expedice případně upravit. Vymyslela opravdu skvělou a velice zajimavou trasu, Krušné hory nám představila v nejlepším možném světle. Rozhodně bych se nebál pod vedením Báry jet na delší a náročnější cesty, po celou dobu cesty jsem neměl pochyby o jejích schopnostech a rozhodnutích. V neposlední řadě je Bára velice sympatickou a kamarádskou osobou, což vnímám u průvodce jako velice důležité.

Anežka Pudilová

Víkendovka - Brdy 2. část, průvodce: Ondra Peč

Účastnila jsem se obou Ondrových vikendovek v Brdech a zvládl je nejlépe, jak vzhledem k počasí mohl. Měl skvělý přehled o různých variantách trasy, které přizpůsoboval počasí i kondici všech. Fakt si cením toho, když průvodce dokáže upustit od původního plánu, pokud je zřejmé, že s ohledem na déšť a bouřky nemá smysl. Navíc jsme měli druhý den super náhradní výlet v Praze. Ondra je zkrátka fajn, empaticky průvodce, se kterým ráda vyrazím zase 🙂

Michal Š.

Horský průvodce 1: Navigace, orientace, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Bylo super, že byl vždy efektivně využitý celý den. Také je skvělé, že jsme měli možnost si teorii mnohokrát vyzkoušet a to velmi zábavnou formou. Děláte to moc dobře. Všichni jsme se bavili a zároveň se naučili spoustu věcí.

Všichni průvodci byli velmi zkušení a plní energie. Dokázali jste zaujmout a výklad byl poutavý. Chtěl bych to někdy umět, tak jako vy 😁.

 

Adel

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Pochválila bych trasy, rady, tipy na zlepšení běžeckého stylu/techniky, ale zároveň pohodový přístup. Tom byl ochotný, nápomocný a pohodový průvodce. 

Tohle byla má třetí běžecká expedice s vámi a doufám že rozhodně ne poslední!