Reference

Jakub Dušek

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Bylo to skvělé – jóga a treky k sobě opravdu moc hezky pasují. Na jógu s výhledem na vzdálené vrcholky Alp budu dlouho vzpomínat, a v ten moment mi to vykouzlilo pořádný úsměv na tváři… samozřejmě i díky kávě v termosce, pst.

První dva dny jsme si užívali nádherné výhledy na vzdálené kopce, třetí den jsme prolézali idylický alpský les s horskými potůčky. Každý den jsme zakončili saunou v all-inclusive horské chatě a zchladili se v rybníčku se pstruhem. Nebudu lhát – mít takovou chatu sice možná nebylo úplně expediční, ale bylo to fakt příjemné. Asi právě proto většina z nás na tuto víkendovku jela – prostě si odpočinout.

Ještě bylo super, že jsme si jako parta každý večer společně uvařili. Rozhodně se v budoucnu k Elišce ráda přidám na další výlet tohoto typu.

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Spojení chůze po horských cestách a jógy bylo jednoznačně úžasné. Cvičit s výhledem na překrásné Alpy vám žádná tělocvična nenahradí. 

Eliška je skvělá , organizačně schopná, kamarádská, výborná lektorka jógy. 

Eva Adamová

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)

Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.

Lucy

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Po osobnostní stránce je Eva hodně na pohodu, a z hlediska průvodcování je opravdu profesionálka. Těším se, že spolu jedeme i na Ararat :) 

Dále bych na této akci chtěla pochválit:

  • Itinerář. Byl poskládaný logicky, dobře jsme si zapádlovali a protáhli jsme i nohy. 
  • Kayaky. Pádlování je skvělá aktivita, a ještě v takovém krásném prostředí.
  • Dobrý výběr kempů.
  • Čekání na nejpomalejšího člena, ať na vodě nebo na kopci. 

Mám pocit, že z těch 4 dnů jsme využili každou sekundu. Pro člověka nezvyklého pádlovat jsou 3 dny na kayaku trochu výzva, ale rozhodně se to dá zvládnout. Není kam spěchat a příroda rakouských Alp je nádherná. Byl to úžasný zážitek, někdy si to musím zopakovat :)

Lenka Brlicová

Hangar boulder camp - Zillertal, průvodce: Hangár Tým

Dominik vedl celou výpravu skvěle, organizační věci byly naprosto bez problémů. Měl dobrý přehled o jednotlivých boulderových sektorech, snažil se přizpůsobit tempo tak, aby vyhovovalo nám všem, a vycházel vstříc jakýmkoliv našim přáním. Za všech okolností byl pozitivní a pohodový. Dobře jste ho vybrali.

Před odjezdem jsem byla docela nervózní, jestli to zvládnu a jak to bude probíhat. Ale jsem moc ráda, že jsem do toho šla, byl to parádní zážitek, zlepšila jsem se v lezení a moc jsem si to užila.

JIŘÍ KONUPKA

Skialp na Stubai z Amberger hutte, průvodce: Lukáš Klingora, Vít "Mrkva" Orava

Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!

Jan Klicpera

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

S Eliškou strávit prodloužený víkend byla opravdu radost. Jógu s ní jsem si moc užila. Trpělivě vysvětlovala cviky, měla vše promyšlené. Co jsem ale opravdu ocenila, byl její aktivní přístup v tom smyslu, že upravovala trasy dle aktuálního stavu počasí. Když mělo někde sprchnout, naplánovala ten den cestu o údolí dál a dešti jsme se tak vyhli. Starala se o naši bezpečnost. Hned bych s ní ráda vyrazila na další pobyt. Díky Eliško!

Zuzana Tomkuliakova

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja 😃 Nie je nic s cim by som nebola spokojna.

Zuzana Cani

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.

Dan Šácha

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

 Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!

Jindřiška Navrátilová

Víkendovka - Kolem Dachsteinu, průvodce: Martin Pluhař

Expedice byla skvěle zorganizovaná, měli jsme k dispozici všechny detaily cesty i ubytování. Nebylo co vytknout. Martin je skvělý průvodce – profesionál ve všech směrech, kterého nic nerozhodí. Dokáže okamžitě reagovat na každou situaci, je velmi empatický a nikdy nezkazí žádnou legraci.

Jiří Stojan

Hangar boulder camp - Zillertal, průvodce: Hangár Tým, Jeník Jurečka

Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.

 

Nikola

Skitouring v Tirolsku - Kühtai, průvodce: Tom Cimr, Lukáš Klingora

S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás.  U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.

Erik Pokorný

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Peggy byla úžasná. Vtipná, rázná, energická, skvěle vyřešila všechny problémy s noblesou. Jel bych s ní až na konec světa. :)

Top akce, díky moc!