Martina Mecová
Průvodce jsem vnímala velmi pozitivně. Působili profesionálně, klidně a zároveň přirozeně přátelsky. Bylo vidět, že mají velké zkušenosti – nejen po odborné stránce, ale i v práci s lidmi. Oceňuju hlavně jejich komunikaci, schopnost vysvětlit věci srozumitelně a zároveň vnímat skupinu jako celek i jednotlivce. Po celou dobu jsem se cítila bezpečně a měla jsem důvěru v jejich rozhodování. Celkově na mě udělali opravdu velmi dobrý dojem.
Na výpravě bych určitě pochválila dobře zvolené a vyvážené trasy – túry byly rozumně naplánované, měly spád a zároveň nebyly zbytečně přetěžující. Člověk si je mohl opravdu užít, ale zároveň měl pocit, že se někam posouvá. Velkým přínosem pro mě byly také edukativní informace o lavinách – vše bylo vysvětlované srozumitelně, prakticky a v kontextu reálných situací v terénu. Díky tomu to nebyla jen „teorie“, ale něco, co si člověk dokáže představit a využít i do budoucna.
Klára
Lukáš byl super! Výpravy měl naplánované tak, abychom to všichni se svými schopnostmi zvládli, a kdykoliv jsem měla pocit, že mi něco nejde nebo nestíhám, tak mi vždy ochotně pomohl.
Majda
Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí.
Martin Palát
Celý blok přípravných kurzů pro HP byl postaven na reálných základech praxe a působil velmi autenticky. Oceňuji vysokou profesionalitu lektorů a jasné propojení teorie s reálnými situacemi v terénu.
Eva Adamová
S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)
Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.
Eva Flídrová
Průvodci Lukáš i Roman dělají svou práci srdcem, lidsky a zároveň profesionálně. Vytvářejí příjemné prostředí pro všechny účastníky, měla jsem dostatek informací a během výpravy jsem se cítila bezpečně, v průvodce jsem měla velkou důvěru ohledně jakékoliv situace. Celkově atmosféra mezi účastníky byla skvělá. Pár dní v horách, kdy člověk pozná své limity, je v kontaktu s nádhernou přírodou, ve společnosti podobně naladěných ostatních účastníků a zároveň se učí novým dovednostem. Jedině doporučuji.
Nikola
S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás. U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.
Martin Pluhař
Na kurzu bych pochválil:
1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.
Adam Pinkas
Určitě bych pochválil celkovou organizaci, přístup lektora a také výběr lokality. Na kurz jsem vyrazil jako úplný začátečník, který se jen tak tak udrží na lyžích a na skialpech nikdy nestál. Teď, po kurzu, bych klidně vyrazil na skialpy i do středně náročného terénu.
Tom je opravdu skvělý průvodce, který s kamarádským přístupem předává informace i své zkušenosti. Rozhodně to není ten typ, co si drží odstup a tváří se přechytrale. Díky jeho přístupu si člověk z kurzu odnese maximum znalostí, dovedností i dobrých pocitů.
Jirka
Skvělá zkušenost. Dík patří Tomášovi a Lukášovi za profesionální vedení, celkový přístup a entuziasmus.Schopnost reagovat na aktuální podmínky a vše srozumitelně vysvětlovat přímo v terénu.
Kurz fungoval přesně v duchu „learning by doing“ prakticky, smysluplně a s respektem.
Tomáš Šetina
Velmi se mi líbilo, že jsme většinu času trávili v horách. A velký důraz byl kladen na vnímání hor, podmínek, kontextu a principů. Toho si velmi vážím, neb to je pro mě důležité. Mohli jsme trávit teoretické hodiny a hodiny s dataprojektrem - jsem rád, že tomu tak nebylo, Díky!!
Vlastík
Úplně všechno bylo super. Chválím perfektně naplánovanou organizaci, plutí proložené jednodenní turistikou, střídání jezer, nádhernou přírodu, přístup průvodkyně. Lodě a technika byly v super stavu a taky se sešla skvělá parta lidí.
Průvodkyně Terka je skvělá. Ukázala nám správnou techniku plutí a jak kajaky používat. Naučila mě jezdit na seakajacích. Je zábavná a výborná organizátorka. Vše klapalo, tak jak mělo. Děkuji.
Těším se na další podobné akce.
Joseff
Všichni tři kluci měli jako vždy profesionální přístup. Oceňuji schopnost předávat informace tak, že jsou snadno uchopitelné a vždy mi otevřou oči.
Konkrétně Standa je děsnej bourák. Takovej správnej trampík a pankáč a jestli vyrazím na výpravu s Expe, tak chci s ním někam na sever a v zimně. Opravdu mi strašně sedl, tak snad jsem ho moc nezklamal svým výkonem, který byl žalostný.
František Janda
Luky je za mě naprostý profík. Co oceňuji nejvíce je přátelský přístup, pocit bezpečí i v situacích, které mohou lidé vnímat, jako nebezpečné. Trpělivost a lidský prostup. Úžasné podání informací stylem, který pochopí každý a navíc super smysl pro humor.
Tomáš Binka
Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.
Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.
A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!