Reference

Joseff

Horský průvodce 25/26 | 3: Zimní terén a laviny, průvodce: Tom Cimr, Standa Dadák, Lukáš Mádr

Všichni tři kluci měli jako vždy profesionální přístup. Oceňuji schopnost předávat informace tak, že jsou snadno uchopitelné a vždy mi otevřou oči.

Konkrétně Standa je děsnej bourák. Takovej správnej trampík a pankáč a jestli vyrazím na výpravu s Expe, tak chci s ním někam na sever a v zimně. Opravdu mi strašně sedl, tak snad jsem ho moc nezklamal svým výkonem, který byl žalostný.

Filip Fedor

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.

Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.

Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.

Anežka Pudilová

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Eliška byla skvělá. Na úvod se zeptala na očekávání, zkušenosti s jógou a tomu, i aktuální náladě všech, přizpůsobovala program. Já sama se joze intenzivněji věnuji asi 2 roky, poznala jsem několik lektorů a nemám, co bych Elišce vytkla. Navíc dokázala perfektně vybrat místa s nejlepší předpovědí. Spojení jógy a treků je geniální a ráda se zase někdy přidám.

Zuzana Tomkuliakova

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja 😃 Nie je nic s cim by som nebola spokojna.

Nikola

Skitouring v Tirolsku - Kühtai, průvodce: Tom Cimr, Lukáš Klingora

S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás.  U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.

JIŘÍ KONUPKA

Skialp na Stubai z Amberger hutte, průvodce: Lukáš Klingora, Vít "Mrkva" Orava

Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!

Erik Pokorný

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Peggy byla úžasná. Vtipná, rázná, energická, skvěle vyřešila všechny problémy s noblesou. Jel bych s ní až na konec světa. :)

Top akce, díky moc!

Jindřiška Navrátilová

Víkendovka - Kolem Dachsteinu, průvodce: Martin Pluhař

Expedice byla skvěle zorganizovaná, měli jsme k dispozici všechny detaily cesty i ubytování. Nebylo co vytknout. Martin je skvělý průvodce – profesionál ve všech směrech, kterého nic nerozhodí. Dokáže okamžitě reagovat na každou situaci, je velmi empatický a nikdy nezkazí žádnou legraci.

Adam Pinkas

Skialpo-lavinový kurz Rauris, průvodce: Tom Cimr

Určitě bych pochválil celkovou organizaci, přístup lektora a také výběr lokality. Na kurz jsem vyrazil jako úplný začátečník, který se jen tak tak udrží na lyžích a na skialpech nikdy nestál. Teď, po kurzu, bych klidně vyrazil na skialpy i do středně náročného terénu.

Tom je opravdu skvělý průvodce, který s kamarádským přístupem předává informace i své zkušenosti. Rozhodně to není ten typ, co si drží odstup a tváří se přechytrale. Díky jeho přístupu si člověk z kurzu odnese maximum znalostí, dovedností i dobrých pocitů.

Martin Zavadil

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového. 

Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků  a rád s ní pojedu někdy na další výpravu. 

Martin

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl super, pravý profesionál. Poskytl řadu cenných rad uplatnitelných i do budoucna (meteo aplikace/weby, atd.). Neustále zvažoval možnosti s ohledem na počasí, srozumitelně je vysvětloval skupině, ale zároveň zůstal i velice kamarádský. Expedice, tak nebyla jen o každodenní cestě z bodu A do bodu B, ale o celkově skvělé stravené 3 dny se zajímavou partou lidí. 

Lukáš Križan

Ledovcový kurz, průvodce: Ondra Tůma

Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.

  • Profesionálni a priateľskí sprievodcovia

  • Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach

  • Výborné jedlo na chate a milý personál

Vojtas

Víkendovka - Kolem Dachsteinu, průvodce: Martin Pluhař

Martin vše krásně naplánoval a dal vědět včas – ať už šlo o čas a místo srazu, cestu na místo, plán trasy či ubytování. Navíc je velmi empatický, takže během celé túry sledoval jak cestu, tak účastníky („klienty“) a snažil se předcházet možným problémům či zraněním – například volbou vhodných sestupových a výstupových tras, hlídáním odpočatosti a vnímáním aktuální nálady. Podle mého názoru bude Martin velmi dobrým průvodcem.

Tomáš Binka

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.

Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.

A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!

Jakub Dušek

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Bylo to skvělé – jóga a treky k sobě opravdu moc hezky pasují. Na jógu s výhledem na vzdálené vrcholky Alp budu dlouho vzpomínat, a v ten moment mi to vykouzlilo pořádný úsměv na tváři… samozřejmě i díky kávě v termosce, pst.

První dva dny jsme si užívali nádherné výhledy na vzdálené kopce, třetí den jsme prolézali idylický alpský les s horskými potůčky. Každý den jsme zakončili saunou v all-inclusive horské chatě a zchladili se v rybníčku se pstruhem. Nebudu lhát – mít takovou chatu sice možná nebylo úplně expediční, ale bylo to fakt příjemné. Asi právě proto většina z nás na tuto víkendovku jela – prostě si odpočinout.

Ještě bylo super, že jsme si jako parta každý večer společně uvařili. Rozhodně se v budoucnu k Elišce ráda přidám na další výlet tohoto typu.