Reference

Zuzka Mevaldová

Lyžařský kemp - Solden, průvodce: Jeník Jurečka

Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.

Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!

Martin Palát

Horský průvodce 25/26 | 3: Zimní terén a laviny, průvodce: Tom Cimr, Standa Dadák, Lukáš Mádr

Celý blok přípravných kurzů pro HP byl postaven na reálných základech praxe a působil velmi autenticky. Oceňuji vysokou profesionalitu lektorů a jasné propojení teorie s reálnými situacemi v terénu.

Tomáš Binka

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.

Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.

A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!

Vít Losenický

Skialpy v Tuxu - Lizumer Hütte, průvodce: Lukáš Klingora, Roman Kozelka

Výprava pro mě byla naprosto výjimečná hlavně díky skvěle sehrané dvojici průvodců. Každý z nich měl úplně jiný styl, ale dohromady to fungovalo perfektně. Luky vynikal systematičností, důrazem na bezpečnost, průběžným vzděláváním a tím, že vždy srozumitelně vysvětloval svá rozhodnutí. Kozel je naopak velmi zkušený vůdce, který do skupiny přinášel lehkost, humor a nadhled; jeho vtipy a pohodový přístup pomáhaly udržet dobrou náladu i v náročnějších chvílích. Když ale přišlo na technicky nebo bezpečnostně složitější úseky, bylo okamžitě znát jeho obrovské zkušenosti a zodpovědnost.

Obrovsky si vážím také toho, jak oba průvodci pracovali se skupinou jako celkem. Už od začátku se snažili, aby se z cizích lidí stal jeden fungující tým, ne jen skupina jednotlivců. V horském prostředí to považuji za naprosto klíčové, zvlášť s ohledem na bezpečnost a možné krizové situace, například při lavinové záchraně. Bylo velmi inspirativní sledovat, jak profesionálně, lidsky a promyšleně celou výpravu vedli.

Martin Pluhař

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Na kurzu bych pochválil:

1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.

Zuzana Cani

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.

František Janda

Ledolezecký kemp Rauris, průvodce: Lukáš Ondrášek

Luky je za mě naprostý profík. Co oceňuji nejvíce je přátelský přístup, pocit bezpečí i v situacích, které mohou lidé vnímat, jako nebezpečné. Trpělivost a lidský prostup. Úžasné podání informací stylem, který pochopí každý a navíc super smysl pro humor.

Jan Klicpera

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).

Adam Pinkas

Skialpo-lavinový kurz Rauris, průvodce: Tom Cimr

Určitě bych pochválil celkovou organizaci, přístup lektora a také výběr lokality. Na kurz jsem vyrazil jako úplný začátečník, který se jen tak tak udrží na lyžích a na skialpech nikdy nestál. Teď, po kurzu, bych klidně vyrazil na skialpy i do středně náročného terénu.

Tom je opravdu skvělý průvodce, který s kamarádským přístupem předává informace i své zkušenosti. Rozhodně to není ten typ, co si drží odstup a tváří se přechytrale. Díky jeho přístupu si člověk z kurzu odnese maximum znalostí, dovedností i dobrých pocitů.

Lukáš Križan

Ledovcový kurz, průvodce: Ondra Tůma

Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.

  • Profesionálni a priateľskí sprievodcovia

  • Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach

  • Výborné jedlo na chate a milý personál

Marian

Víkendovka - Kolem Dachsteinu, průvodce: Martin Pluhař

Trasa byla naplánovaná tak, aby si každý přišel na své. Základní program byl přiměřený pro všechny, a kdo měl chuť, mohl si přidat některý z bonusů, které měl Martin každý den připravené v zásobě. Produkce fungovala naprosto skvěle a průvodce byl jedním slovem úžasný.

 Martin byl skvěle připravený, cestu měl detailně nastudovanou včetně bonusů a drobných perliček, kterými nám program zpestřil. Navíc je to skvělý člověk, takže byla pořád dobrá nálada a člověk měl jistotu, že se o nic nemusí starat – byl v dobrých rukou.

Jana Remišová

Ledovcový & vysokohorský kurz, průvodce: Ondra Tůma

Ondra je spolehlivý a zkušený průvodce. Myslím, že je na svém místě a dělá svou práci skvěle. Přeji mu, aby mu ten elán vydržel co nejdéle.

Martin

Ledovcový kurz, průvodce: Vít "Mrkva" Orava

Vítek byl skvělý – všechno trpělivě vysvětlil a celý kurz s ním byla zábava. Nalákal mě i na opakování skialpu na Amberger Hütte, které plánuje příští rok. Doufám, že se znovu potkáme! :)

Lukáš Urban

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terka byla skvělá. V první řadě nám podrobně, názorně, trpělivě vysvětlila vše kolem seakajaků. Měla připravený supr program, který dokázala v průběhu doplnit i o naše přání. Starala se o nás jako o vlastní. Rozhodně bych chtěl pochválit Terku a její přístup. Nádherné lokace. Plný program bez hluchých míst. Přiměřenou náročnost a tempo. Půjčení všeho vybavení, které jsme potřebovali. Skvělou partu lidí. 

Seakajaky jsem dostal jako dárek. Sám bych si je nevybral. Jsem fakt rád, že mi kamarádi vybrali právě seakajaky s Terkou. Z akce jsem nadšený. Rozhodně to nebylo moje poslední seakajakové dobrodružství.

Zuzana Tomkuliakova

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja 😃 Nie je nic s cim by som nebola spokojna.