Reference

Martin Čapka

Horský průvodce 25/26 | 3: Zimní terén a laviny, průvodce: Tom Cimr, Standa Dadák, Lukáš Mádr

Kluci jsou zkušení, kompetentní profíci. Kurzy s Expe jsou skvěle připravené a zaměřené především na praxi.

I přesto, že má každý z účastníků jiné fyzické možnosti, vstupní zkušenosti i povahu, je kurz vhodný pro všechny. Kluci dokážou každému nabídnout a předat své dovednosti a jsou připraveni nás posunout na naší cestě dál.

Simulace jsou tak blízko realitě, jak jen to jde. Individuální přístup ke každému z nás a v neposlední řadě večeře, které byly více než luxusní. Široko daleko se nikde nevaří lépe než na Liezener Hütte 😃

Majda

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí. 

Gabriela Vitásková

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, průvodce: Andrej Tkačuk

Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.

Martin Zavadil

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového. 

Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků  a rád s ní pojedu někdy na další výpravu. 

Jiří Stojan

Hangar boulder camp - Zillertal, průvodce: Hangár Tým, Jeník Jurečka

Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.

 

Vlastík

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Úplně všechno bylo super. Chválím perfektně naplánovanou organizaci, plutí proložené jednodenní turistikou, střídání jezer, nádhernou přírodu, přístup průvodkyně. Lodě a technika byly v super stavu a taky se sešla skvělá parta lidí.

Průvodkyně Terka je skvělá. Ukázala nám správnou techniku plutí a jak kajaky používat. Naučila mě jezdit na seakajacích. Je zábavná a výborná organizátorka. Vše klapalo, tak jak mělo. Děkuji.

Těším se na další podobné akce.

Jana Remišová

Ledovcový & vysokohorský kurz, průvodce: Ondra Tůma

Ondra je spolehlivý a zkušený průvodce. Myslím, že je na svém místě a dělá svou práci skvěle. Přeji mu, aby mu ten elán vydržel co nejdéle.

Michaela

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Eva je skvělá a najde si řeč s každou osobností ve skupině. I když mě potkaly zdravotní problémy, které mě nakonec přivedly ke spaní mimo kemp, tak Eva neměla naprosto problém s tím, že se na noc oddělím od skupiny a pohodově jsme se pak domlouvaly přes mobil, kde se druhý den sejdeme. 

Jsem ráda, že jsem konečně ulovila místo a mohla s Expe vyrazit a poznat skvělé lidi. Těším se na další zážitky!

Jarek Vrobel

Horský průvodce 25/26 | 3: Zimní terén a laviny, průvodce: Tom Cimr, Standa Dadák, Lukáš Mádr

Celý kurz byl velmi dobře připravený. Každý lektor dal do své části maximum, co mohl, a v daném čase i prostoru dokázal z každého účastníka dostat to nejlepší.

Přitom zde stále zůstávala svoboda a možnost se některé aktivity neúčastnit nebo ji vynechat. A hlavně — každý lektor byl vždy nápomocný radou i podporou ve chvíli, kdy už člověk fyzicky nebo psychicky nemohl.

Byli vybráni lidé, kteří tohle všechno umí a mají co předat. Podle mého názoru se v celém kurzu krásně snoubila odbornost s nadšením pro věc. Všichni směřovali k jednomu cíli: aby byl člověk připravený na vlastní výpravu a dokázal své lidi dovést zpět živé, zdravé, ale hlavně nadšené a spokojené.

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Spojení chůze po horských cestách a jógy bylo jednoznačně úžasné. Cvičit s výhledem na překrásné Alpy vám žádná tělocvična nenahradí. 

Eliška je skvělá , organizačně schopná, kamarádská, výborná lektorka jógy. 

Jakub Dušek

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Bylo to skvělé – jóga a treky k sobě opravdu moc hezky pasují. Na jógu s výhledem na vzdálené vrcholky Alp budu dlouho vzpomínat, a v ten moment mi to vykouzlilo pořádný úsměv na tváři… samozřejmě i díky kávě v termosce, pst.

První dva dny jsme si užívali nádherné výhledy na vzdálené kopce, třetí den jsme prolézali idylický alpský les s horskými potůčky. Každý den jsme zakončili saunou v all-inclusive horské chatě a zchladili se v rybníčku se pstruhem. Nebudu lhát – mít takovou chatu sice možná nebylo úplně expediční, ale bylo to fakt příjemné. Asi právě proto většina z nás na tuto víkendovku jela – prostě si odpočinout.

Ještě bylo super, že jsme si jako parta každý večer společně uvařili. Rozhodně se v budoucnu k Elišce ráda přidám na další výlet tohoto typu.

Tomáš Binka

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.

Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.

A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!

Zuzka Mevaldová

Lyžařský kemp - Solden, průvodce: Jeník Jurečka

Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.

Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!

Anežka Pudilová

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Eliška byla skvělá. Na úvod se zeptala na očekávání, zkušenosti s jógou a tomu, i aktuální náladě všech, přizpůsobovala program. Já sama se joze intenzivněji věnuji asi 2 roky, poznala jsem několik lektorů a nemám, co bych Elišce vytkla. Navíc dokázala perfektně vybrat místa s nejlepší předpovědí. Spojení jógy a treků je geniální a ráda se zase někdy přidám.

Dan Šácha

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

 Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!