Jakub
Skvělá parta. Navzdory rozličnosti (i výkonové) jsme byli schopni se vždy domluvit a dorazit do cíle. Ubytování bylo vždy zajištěno/domluveno a o celou skupinu skvěle postaráno.
Andrej s každou expedicí posouvá dále své vůdcovské dovednosti. Popisek rozhodně nelže v tom, že je největší tanečník. Ještě by stálo za to přidat, že je milovníkem vody a koupačka je tak zaručena (ať už je teplota vody jakákoliv -) ) Ovládá umění navazování vztahů a vytváření a udržování přátelské a uvolněné atmosféry. Nezapomíná ani na průběžnou motivaci skupiny, a tím udržování morálky. Nad skupinou neusátle bdí a utužuje tak pouto, které mezi skupinou vzniká. Budu se těšit na další společnou výpravu.
Marian
Trasa byla naplánovaná tak, aby si každý přišel na své. Základní program byl přiměřený pro všechny, a kdo měl chuť, mohl si přidat některý z bonusů, které měl Martin každý den připravené v zásobě. Produkce fungovala naprosto skvěle a průvodce byl jedním slovem úžasný.
Martin byl skvěle připravený, cestu měl detailně nastudovanou včetně bonusů a drobných perliček, kterými nám program zpestřil. Navíc je to skvělý člověk, takže byla pořád dobrá nálada a člověk měl jistotu, že se o nic nemusí starat – byl v dobrých rukou.
Lenka Brlicová
Dominik vedl celou výpravu skvěle, organizační věci byly naprosto bez problémů. Měl dobrý přehled o jednotlivých boulderových sektorech, snažil se přizpůsobit tempo tak, aby vyhovovalo nám všem, a vycházel vstříc jakýmkoliv našim přáním. Za všech okolností byl pozitivní a pohodový. Dobře jste ho vybrali.
Před odjezdem jsem byla docela nervózní, jestli to zvládnu a jak to bude probíhat. Ale jsem moc ráda, že jsem do toho šla, byl to parádní zážitek, zlepšila jsem se v lezení a moc jsem si to užila.
Zuzana Tomkuliakova
Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja 😃 Nie je nic s cim by som nebola spokojna.
Lukáš Križan
Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.
-
Profesionálni a priateľskí sprievodcovia
-
Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach
-
Výborné jedlo na chate a milý personál
Zuzka Mevaldová
Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.
Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!
Marian
Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.
Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.
TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé
Martin Zavadil
Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového.
Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků a rád s ní pojedu někdy na další výpravu.
Patrik
O Brněnském Expedičním klubu jsem se dozvěděl přibližně před rokem, kdy jsem se přihlásil na výpravu do Nepálu na trek Mardi Himal. Ten však bohužel kvůli nešvaru s rozšiřující se chřipkou padl. Pro cestovatele nastala doba temna a každý z nás určitě hledal nějaké východisko alespoň na pár dní. V průběhu času jsem pokukoval na akce, které je klub v momentální situaci schopen zrealizovat a zaujala mě hřebenovka ve východním Tyrolsku. Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jelikož jsem letos kvůli zaměstnání a šaškárně s kašlem nemohl čerpat moc dovolené a využíval jsem hlavně prodloužené víkendy. Konec letošních prázdniny se stejně jako jejich začátek pro mě tedy nesl v duchu hor.
Průvodce hodnotím 1* - Komunikativní a věčně vysmátý pohodář, od kterého se můžete naučit spoustu užitečných věcí. Například nezapomenout si sebou vzít něco dobrého na zahřátí nebo se nebát uvařit si v teple domova .
Jana Remišová
Ondra je spolehlivý a zkušený průvodce. Myslím, že je na svém místě a dělá svou práci skvěle. Přeji mu, aby mu ten elán vydržel co nejdéle.
František Janda
Luky je za mě naprostý profík. Co oceňuji nejvíce je přátelský přístup, pocit bezpečí i v situacích, které mohou lidé vnímat, jako nebezpečné. Trpělivost a lidský prostup. Úžasné podání informací stylem, který pochopí každý a navíc super smysl pro humor.
Martin
Vítek byl skvělý – všechno trpělivě vysvětlil a celý kurz s ním byla zábava. Nalákal mě i na opakování skialpu na Amberger Hütte, které plánuje příští rok. Doufám, že se znovu potkáme! :)
Katka
Spojení chůze po horských cestách a jógy bylo jednoznačně úžasné. Cvičit s výhledem na překrásné Alpy vám žádná tělocvična nenahradí.
Eliška je skvělá , organizačně schopná, kamarádská, výborná lektorka jógy.
Jarek Vrobel
Celý kurz byl velmi dobře připravený. Každý lektor dal do své části maximum, co mohl, a v daném čase i prostoru dokázal z každého účastníka dostat to nejlepší.
Přitom zde stále zůstávala svoboda a možnost se některé aktivity neúčastnit nebo ji vynechat. A hlavně — každý lektor byl vždy nápomocný radou i podporou ve chvíli, kdy už člověk fyzicky nebo psychicky nemohl.
Byli vybráni lidé, kteří tohle všechno umí a mají co předat. Podle mého názoru se v celém kurzu krásně snoubila odbornost s nadšením pro věc. Všichni směřovali k jednomu cíli: aby byl člověk připravený na vlastní výpravu a dokázal své lidi dovést zpět živé, zdravé, ale hlavně nadšené a spokojené.
Jirka
Skvělá zkušenost. Dík patří Tomášovi a Lukášovi za profesionální vedení, celkový přístup a entuziasmus.Schopnost reagovat na aktuální podmínky a vše srozumitelně vysvětlovat přímo v terénu.
Kurz fungoval přesně v duchu „learning by doing“ prakticky, smysluplně a s respektem.