Jiří Stojan
Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.
Lenka Brlicová
Dominik vedl celou výpravu skvěle, organizační věci byly naprosto bez problémů. Měl dobrý přehled o jednotlivých boulderových sektorech, snažil se přizpůsobit tempo tak, aby vyhovovalo nám všem, a vycházel vstříc jakýmkoliv našim přáním. Za všech okolností byl pozitivní a pohodový. Dobře jste ho vybrali.
Před odjezdem jsem byla docela nervózní, jestli to zvládnu a jak to bude probíhat. Ale jsem moc ráda, že jsem do toho šla, byl to parádní zážitek, zlepšila jsem se v lezení a moc jsem si to užila.
Zuzka Mevaldová
Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.
Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!
Majda
Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí.
Lukáš Urban
Terka byla skvělá. V první řadě nám podrobně, názorně, trpělivě vysvětlila vše kolem seakajaků. Měla připravený supr program, který dokázala v průběhu doplnit i o naše přání. Starala se o nás jako o vlastní. Rozhodně bych chtěl pochválit Terku a její přístup. Nádherné lokace. Plný program bez hluchých míst. Přiměřenou náročnost a tempo. Půjčení všeho vybavení, které jsme potřebovali. Skvělou partu lidí.
Seakajaky jsem dostal jako dárek. Sám bych si je nevybral. Jsem fakt rád, že mi kamarádi vybrali právě seakajaky s Terkou. Z akce jsem nadšený. Rozhodně to nebylo moje poslední seakajakové dobrodružství.
Nikola
S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás. U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.
Lukáš Križan
Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.
-
Profesionálni a priateľskí sprievodcovia
-
Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach
-
Výborné jedlo na chate a milý personál
Jan Blaschke
S lezením v těchto výškách jsem začátečníkem. Tom se o mě vzorně postaral, za což mu tímto ještě jednou děkuju. Cítil jsem se s ním opravdu bezpečně. Top zážitek 😀
Eva Adamová
S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)
Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.
Denisa Schafferová
Tenhle blok mi dával obrovský smysl. Cítím velký posun – ve znalostech, sebevědomí i respektu k horám.
Celkově bych chtěla říct jedno – kurz horského průvodce byl mým úplně prvním kontaktem s Expedition Clubem a jsem pyšná, že jsem ho absolvovala právě s vámi. Každá další akce, které jsem se zúčastnila, mě v tom jen utvrzuje. Možnost vést vlastní víkendovou akci a projít si všechno od začátku do konce byla jedna z nejcennějších zkušeností.
Tvoříte krásnou komunitu. Je z vás cítit lidskost, vzájemná podpora i to, že si navzájem kryjete záda. Vytváříte prostředí, ve kterém je radost růst. Díky za to.
Vít Losenický
Výprava pro mě byla naprosto výjimečná hlavně díky skvěle sehrané dvojici průvodců. Každý z nich měl úplně jiný styl, ale dohromady to fungovalo perfektně. Luky vynikal systematičností, důrazem na bezpečnost, průběžným vzděláváním a tím, že vždy srozumitelně vysvětloval svá rozhodnutí. Kozel je naopak velmi zkušený vůdce, který do skupiny přinášel lehkost, humor a nadhled; jeho vtipy a pohodový přístup pomáhaly udržet dobrou náladu i v náročnějších chvílích. Když ale přišlo na technicky nebo bezpečnostně složitější úseky, bylo okamžitě znát jeho obrovské zkušenosti a zodpovědnost.
Obrovsky si vážím také toho, jak oba průvodci pracovali se skupinou jako celkem. Už od začátku se snažili, aby se z cizích lidí stal jeden fungující tým, ne jen skupina jednotlivců. V horském prostředí to považuji za naprosto klíčové, zvlášť s ohledem na bezpečnost a možné krizové situace, například při lavinové záchraně. Bylo velmi inspirativní sledovat, jak profesionálně, lidsky a promyšleně celou výpravu vedli.
Vojtas
Martin vše krásně naplánoval a dal vědět včas – ať už šlo o čas a místo srazu, cestu na místo, plán trasy či ubytování. Navíc je velmi empatický, takže během celé túry sledoval jak cestu, tak účastníky („klienty“) a snažil se předcházet možným problémům či zraněním – například volbou vhodných sestupových a výstupových tras, hlídáním odpočatosti a vnímáním aktuální nálady. Podle mého názoru bude Martin velmi dobrým průvodcem.
Klára
Lukáš byl super! Výpravy měl naplánované tak, abychom to všichni se svými schopnostmi zvládli, a kdykoliv jsem měla pocit, že mi něco nejde nebo nestíhám, tak mi vždy ochotně pomohl.
Marian
Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.
Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.
TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé
Anežka Pudilová
Eliška byla skvělá. Na úvod se zeptala na očekávání, zkušenosti s jógou a tomu, i aktuální náladě všech, přizpůsobovala program. Já sama se joze intenzivněji věnuji asi 2 roky, poznala jsem několik lektorů a nemám, co bych Elišce vytkla. Navíc dokázala perfektně vybrat místa s nejlepší předpovědí. Spojení jógy a treků je geniální a ráda se zase někdy přidám.