Reference

Jindřiška Navrátilová

Víkendovka - Kolem Dachsteinu, průvodce: Martin Pluhař

Expedice byla skvěle zorganizovaná, měli jsme k dispozici všechny detaily cesty i ubytování. Nebylo co vytknout. Martin je skvělý průvodce – profesionál ve všech směrech, kterého nic nerozhodí. Dokáže okamžitě reagovat na každou situaci, je velmi empatický a nikdy nezkazí žádnou legraci.

JIŘÍ KONUPKA

Skialp na Stubai z Amberger hutte, průvodce: Lukáš Klingora, Vít "Mrkva" Orava

Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!

Lukáš Križan

Ledovcový kurz, průvodce: Ondra Tůma

Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.

  • Profesionálni a priateľskí sprievodcovia

  • Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach

  • Výborné jedlo na chate a milý personál

Jiří Stojan

Hangar boulder camp - Zillertal, průvodce: Hangár Tým, Jeník Jurečka

Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.

 

Zuzana Cani

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.

Jakub

Stubaiské Alpy - přechod nalehko, průvodce: Andrej Tkačuk

Skvělá parta. Navzdory rozličnosti (i výkonové) jsme byli schopni se vždy domluvit a dorazit do cíle. Ubytování bylo vždy zajištěno/domluveno a o celou skupinu skvěle postaráno.

Andrej s každou expedicí posouvá dále své vůdcovské dovednosti. Popisek rozhodně nelže v tom, že je největší tanečník. Ještě by stálo za to přidat, že je milovníkem vody a koupačka je tak zaručena (ať už je teplota vody jakákoliv -) ) Ovládá umění navazování vztahů a vytváření a udržování přátelské a uvolněné atmosféry. Nezapomíná ani na průběžnou motivaci skupiny, a tím udržování morálky. Nad skupinou neusátle bdí a utužuje tak pouto, které mezi skupinou vzniká. Budu se těšit na další společnou výpravu.

Natálie Tužová

Ledovcový kurz Pitztal, průvodce: Tom Cimr

Líbil se mi program (rozložení všech tří dnů i přes lehkou komplikaci s počasím). První den lehká metodika a přesunu na chatu, druhý den spíš rest-day a metodika a poslední den aplikování některé metodiky, kterou jsme se naučili a jiné vychytávky :))

Vedoucího kurzu hodnotím 10/10; Byla jsem celkově spokojená. Tom je velmi zkušený, společenský a i přes to, že některé situace nebyly nijak značně nebezpečné, bezpečnost byla na prvním místě.

Těším se na další expedici! Ještě teď na to ráda vzpomínám :))

Marian

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.

Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.

TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé

Jakub Dušek

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Bylo to skvělé – jóga a treky k sobě opravdu moc hezky pasují. Na jógu s výhledem na vzdálené vrcholky Alp budu dlouho vzpomínat, a v ten moment mi to vykouzlilo pořádný úsměv na tváři… samozřejmě i díky kávě v termosce, pst.

První dva dny jsme si užívali nádherné výhledy na vzdálené kopce, třetí den jsme prolézali idylický alpský les s horskými potůčky. Každý den jsme zakončili saunou v all-inclusive horské chatě a zchladili se v rybníčku se pstruhem. Nebudu lhát – mít takovou chatu sice možná nebylo úplně expediční, ale bylo to fakt příjemné. Asi právě proto většina z nás na tuto víkendovku jela – prostě si odpočinout.

Ještě bylo super, že jsme si jako parta každý večer společně uvařili. Rozhodně se v budoucnu k Elišce ráda přidám na další výlet tohoto typu.

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

S Eliškou strávit prodloužený víkend byla opravdu radost. Jógu s ní jsem si moc užila. Trpělivě vysvětlovala cviky, měla vše promyšlené. Co jsem ale opravdu ocenila, byl její aktivní přístup v tom smyslu, že upravovala trasy dle aktuálního stavu počasí. Když mělo někde sprchnout, naplánovala ten den cestu o údolí dál a dešti jsme se tak vyhli. Starala se o naši bezpečnost. Hned bych s ní ráda vyrazila na další pobyt. Díky Eliško!

Vojtas

Víkendovka - Kolem Dachsteinu, průvodce: Martin Pluhař

Martin vše krásně naplánoval a dal vědět včas – ať už šlo o čas a místo srazu, cestu na místo, plán trasy či ubytování. Navíc je velmi empatický, takže během celé túry sledoval jak cestu, tak účastníky („klienty“) a snažil se předcházet možným problémům či zraněním – například volbou vhodných sestupových a výstupových tras, hlídáním odpočatosti a vnímáním aktuální nálady. Podle mého názoru bude Martin velmi dobrým průvodcem.

Martin

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl super, pravý profesionál. Poskytl řadu cenných rad uplatnitelných i do budoucna (meteo aplikace/weby, atd.). Neustále zvažoval možnosti s ohledem na počasí, srozumitelně je vysvětloval skupině, ale zároveň zůstal i velice kamarádský. Expedice, tak nebyla jen o každodenní cestě z bodu A do bodu B, ale o celkově skvělé stravené 3 dny se zajímavou partou lidí. 

Tomáš Binka

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.

Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.

A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!

Patrik

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, průvodce: Andrej Tkačuk

O Brněnském Expedičním klubu jsem se dozvěděl přibližně před rokem, kdy jsem se přihlásil na výpravu do Nepálu na trek Mardi Himal. Ten však bohužel kvůli nešvaru s rozšiřující se chřipkou padl. Pro cestovatele nastala doba temna a každý z nás určitě hledal nějaké východisko alespoň na pár dní. V průběhu času jsem pokukoval na akce, které je klub v momentální situaci schopen zrealizovat a zaujala mě hřebenovka ve východním Tyrolsku. Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jelikož jsem letos kvůli zaměstnání a šaškárně s kašlem nemohl čerpat moc dovolené a využíval jsem hlavně prodloužené víkendy. Konec letošních prázdniny se stejně jako jejich začátek pro mě tedy nesl v duchu hor.

Průvodce hodnotím 1* - Komunikativní a věčně vysmátý pohodář, od kterého se můžete naučit spoustu užitečných věcí. Například nezapomenout si sebou vzít něco dobrého na zahřátí nebo se nebát uvařit si v teple domova .

Martin

Ledovcový kurz, průvodce: Vít "Mrkva" Orava

Vítek byl skvělý – všechno trpělivě vysvětlil a celý kurz s ním byla zábava. Nalákal mě i na opakování skialpu na Amberger Hütte, které plánuje příští rok. Doufám, že se znovu potkáme! :)