Zuzana Cani
Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.
Dan Šácha
Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!
Filip Fedor
Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.
Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.
Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.
Klára
Lukáš byl super! Výpravy měl naplánované tak, abychom to všichni se svými schopnostmi zvládli, a kdykoliv jsem měla pocit, že mi něco nejde nebo nestíhám, tak mi vždy ochotně pomohl.
Pavel Pospíšil
Vandr „Po stopách zlaté horečky“ byl pro nás nezapomenutelný zážitek! 🏕️ Syn byl naprosto unešený a akce v něm probudila velký zájem o kempování. Celý víkend jsme se pohybovali v krásné přírodě Jesenicka a díky skvělému průvodci jsme se podívali na místa, kam se běžně nedostanete. Dozvěděli jsme se spoustu fascinujících informací o historii rýžování zlata i o zdejší přírodě.
Večery u ohně, historky, vůně dřeva a zvuk kytary vytvořily naprosto kouzelnou atmosféru. Spali jsme pod stanem na opravdu krásných místech – u řeky a na zřícenině hradu – a vyzkoušeli si i rýžování zlata a další dobrodružné aktivity.
Byl to perfektně připravený výlet, který spojil dobrodružství, historii a přírodu v jeden výjimečný zážitek. Moc děkujeme "Jarouškovy" a rozhodně doporučujeme všem, kdo chtějí zažít něco jiného než běžnou turistiku🌞
Martin
Vítek byl skvělý – všechno trpělivě vysvětlil a celý kurz s ním byla zábava. Nalákal mě i na opakování skialpu na Amberger Hütte, které plánuje příští rok. Doufám, že se znovu potkáme! :)
Majda
Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí.
Denisa Schafferová
Tenhle blok mi dával obrovský smysl. Cítím velký posun – ve znalostech, sebevědomí i respektu k horám.
Celkově bych chtěla říct jedno – kurz horského průvodce byl mým úplně prvním kontaktem s Expedition Clubem a jsem pyšná, že jsem ho absolvovala právě s vámi. Každá další akce, které jsem se zúčastnila, mě v tom jen utvrzuje. Možnost vést vlastní víkendovou akci a projít si všechno od začátku do konce byla jedna z nejcennějších zkušeností.
Tvoříte krásnou komunitu. Je z vás cítit lidskost, vzájemná podpora i to, že si navzájem kryjete záda. Vytváříte prostředí, ve kterém je radost růst. Díky za to.
Martin
Michal byl super, pravý profesionál. Poskytl řadu cenných rad uplatnitelných i do budoucna (meteo aplikace/weby, atd.). Neustále zvažoval možnosti s ohledem na počasí, srozumitelně je vysvětloval skupině, ale zároveň zůstal i velice kamarádský. Expedice, tak nebyla jen o každodenní cestě z bodu A do bodu B, ale o celkově skvělé stravené 3 dny se zajímavou partou lidí.
Nikola
S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás. U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.
Eva Adamová
S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)
Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.
Anežka Pudilová
Eliška byla skvělá. Na úvod se zeptala na očekávání, zkušenosti s jógou a tomu, i aktuální náladě všech, přizpůsobovala program. Já sama se joze intenzivněji věnuji asi 2 roky, poznala jsem několik lektorů a nemám, co bych Elišce vytkla. Navíc dokázala perfektně vybrat místa s nejlepší předpovědí. Spojení jógy a treků je geniální a ráda se zase někdy přidám.
Natálie Tužová
Líbil se mi program (rozložení všech tří dnů i přes lehkou komplikaci s počasím). První den lehká metodika a přesunu na chatu, druhý den spíš rest-day a metodika a poslední den aplikování některé metodiky, kterou jsme se naučili a jiné vychytávky :))
Vedoucího kurzu hodnotím 10/10; Byla jsem celkově spokojená. Tom je velmi zkušený, společenský a i přes to, že některé situace nebyly nijak značně nebezpečné, bezpečnost byla na prvním místě.
Těším se na další expedici! Ještě teď na to ráda vzpomínám :))
Jan Klicpera
Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).
JIŘÍ KONUPKA
Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!