Reference

Martina

Bushcraftový víkend s Adventure menu, průvodce: Zbyněk Král

Víkend jsem si skvěle užila. Setkala jsem se s příjemnými lidmi a dozvěděla se spoustu užitečných vychytávek. Náš průvodce byl skvělý – na vše, co nás zajímalo, dokázal odpovědět. Děkuji také za ochutnávku jídel, předtím jsem s nimi neměla zkušenosti a opravdu mi chutnala. Celkově šlo o vydařený a příjemně prožitý volný čas. Doufám, že si to brzy zopakuji!

Martin

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Bára měla po celou dobu akce vše pevně pod kontrolou. Počasí se neustále měnilo a předpověď z večera ráno neplatila - Bára ale vždy dokázala na situaci reagovat i s ohledem na přání účastníků a samotnou trasu a harmonogram expedice případně upravit. Vymyslela opravdu skvělou a velice zajimavou trasu, Krušné hory nám představila v nejlepším možném světle. Rozhodně bych se nebál pod vedením Báry jet na delší a náročnější cesty, po celou dobu cesty jsem neměl pochyby o jejích schopnostech a rozhodnutích. V neposlední řadě je Bára velice sympatickou a kamarádskou osobou, což vnímám u průvodce jako velice důležité.

Daniel Melichar

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

 Na expedici bych pochválil dobře vymyšlenou trasu, super vybrané ubytko, skvělý support od manželky, dávku kilometrů tak akorát..

Tomáš je výborný, profík a příjemný chlapík. 

Jan Feller

Lavinový kurz Jeseníky, průvodce: Tomáš Kadlec

Místo konání bylo moc fajn, útulná chata na prima místě, prostředí krásných Jeseníků, zajímavá náplň kurzu podaná snadno pochopitelným a zapamatovatelným způsobem, zábavná praktická část a super průvodce.

Tomáš je parťák se svérázným smyslem pro humor, který nenechá nikoho se mračit. I přes nepřízeň počasí (minimum sněhu) nám dokázal vytvořit lavinový kurz jak se patří a jeho večerní přednášky měly prostě šťávu.

Lenka Brlicová

Dvoudenní kurz na skalách (2025-02 | Lenka B), průvodce: Vojta Válka

Akce splnila má očekávání, v některých ohledech je dokonce i předčila. Vojta nám trpělivě vysvětloval všechny postupy, kurz postavil přímo na míru našim přáním a vždy poradil s čímkoli, s čím jsme potřebovaly pomoci. Jsem ráda, že kladl velký důraz na bezpečnost – vymýšlel různé varianty, abychom si vše mohly samy vyzkoušet, a zároveň nás měl celou dobu jištěné. Velmi mile mě překvapilo, kolik času jsme oba dva dny strávily na skalách – věnoval se nám opravdu od rána do večera.

Jaromír Vrobel

Outdoorový kurz první pomoci, průvodce: Ondřej Kovářík, Lektorský tým zdravokurzu

Profesionálové – zkušení jak ve vedení týmu, tak v oblasti první pomoci. Obrovské nasazení průvodců při snaze, aby situace působily co nejvěrohodněji, skvělá schopnost improvizace s ohledem na počasí a podmínky. Zatím nejlepší ubytování, úžasné kuchařské umění holek v kuchyni a celkově vytvořená domácí pohoda.

Markéta Pavlíková

Horský průvodce 1: Navigace, orientace, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Chválím celkovou koncepci kurzu. Harmonogram dává smysl, je dost prostoru pro procvičení nových skills a zároveň i čas na večerní pokec. Hrozně moc mě bavilo zajišťování skalnatýho hřebínku fixními lany (jenom škoda, že práce s lanem není v kompetenci horskýho průvodce, žejo...) a plánování výsadku pro jinou skupinu. Povídací bloky byly taky výborně uchopený. Obdivuju kluky, že pro nás sepsali skripta (kdyby takhle fungovali všichni učitelé u nás na VŠ, to by byla paráda :D). 

Tom s Víťou jsou lidi na svým místě prostě :-) Mega mě to s nima a s celou naší skupinkou bavilo! 

Martin Pluhař

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Na kurzu bych pochválil:

1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.

Ondřej Fujtík

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce hodnotím velmi pozitivně. Tomáš se o nás skvěle postaral a provedl nás krásnými místy Křivoklátska.

Nebyl jsem spokojen akorát s počasím. :D Dvakrát jsme pořádně zmokli. To bych si příště klidně odpustil. :)

Jan Klicpera

Dvoudenní kurz na skalách K2-07, průvodce: Jeník Jurečka

Honzík je naprosto perfektní instruktor. Před kurzem mi zavolal aby pozjistil mé dosavadní zkušenosti, odkud jsem, atd. a podle toho vybral lokalitu na lezení. Místo vybral opravdu nádherné, cesty byly hezky odjištěné a zároveň krásné. Co se týkalo samotného obsahu kurzu, tak jsem maximálně spokojen - prošli jsme vše potřebné k tomu, abych se cítil na skále sebevědomě a relativně bezpečně. Když viděl že tápeme tak nám pomohl tak, aby vše proběhlo v bezpečí, ale zároveň nám nechal míru samostatnosti a zodpovědnosti, když viděl že už se chytáme. Obecně se mi moc líbil jeho milý a lidský přístup k vedení kurzu. Velmi cením, že Honzík měl připravený i odpočinkový program po prvním dni lezení :). Večer jsem za odměnu dostal pivko a zahráli jsme si pirátskou karetní hru (ve které nás Honzík rozdrtil). Takže když to shrnu, tak nejenže jsem se naučil a procvičil si spoustu lezecké techniky, ale zároveň jsem si užil super lezení a dvoudenní výlet s moc fajn lidmi. Díky!

Jakub Janík

Babí léto na jižní Moravě, průvodce: Tomáš Brablc

Příjemná víkendovka na krásné jižní Moravě. Sešli jsme se perfekrní parta lidí. I přes špatné počasí jsme si dokázali užít příjemné jednodenní výšlapy zakončené skvělým jídlem a večerní posezení u pivka a výborného vína.

S Tomem se znám od střední školy, takže výprava s ním pro mě byla jistota kvalitní zábavy. Musím ho pochválit jak za super program, tak za perfektní organizaci všeho ostatního. (A za suprovej kotlíkovej guláš) :-)

Vojtěch Klopfštok

Víkendovka - s Tilakem do Jeseníků, průvodce: Štěpán Šůstek

Jedním slovem – paráda! Užili jsme si skvělý víkend. Štěpán nás hezky přivítal a hned první večer byl plný legrace. Odjezd i příjezd do Tilaku proběhl naprosto přesně, exkurze byla super, ale následný oběd a kafe snad ještě lepší. Den jsme zakončili výletem a ohýnkem s možností sauny – top zážitek s partou skvělých lidí.

Nedělní výlet byl kvůli nebezpečnému větru změněn, což oceňuji – Štěpán nejen správně vyhodnotil rizika, ale zároveň připravil parádní náhradní trasu na Paprsek. Pro člověka, který byl v Jeseníkách poprvé, to byl opravdu super víkend 🤩🤩

Kata Melicharova

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Tomáš byl supr, měl všechno skvěle připravené, parádní trasy, krasný ubytko, byl na všechny moc milej, podporoval nás, radil a ukazoval zajímavé věci. Pro mě zase velká běžecká inspirace. :)

Celkově se na expedici všechno povedlo. Kromě deště bylo všechno boží, vlastně i ten déšť. :) 

Tereza Houšťová

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl naprosto perfektní, hlavně se mi líbilo, že to byl profík, hodně dbal na zásady bezpečnosti, navíc vždy to, co vykládal, propojil s praktickou ukázkou a ,,nutil" si nás to hned vyzkoušet, zároveň byl trpělivý, nebyl nepříjemný, když nám něco nešlo, motivoval, podporoval, prostě super, šla bych klidně na další, pokračovací kurz! :)

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!