Reference

Lukáš Ferko

Turecký Kurdistán - Ararat a Kačkar, průvodce: Standa Dadák

Na této akci se mi moc líbilo a hodně jsem ocenil to, že jsme měli nejdříve trek na Kačkaru, který nebyl úplně zadarmo, ale byl skvělej. Byla to skvělá příprava a aklimatizace na Ararat. Měli jsme dost času se poznat a měli jsme i daleko více zážitků. Kdyby jsme šli jen Ararat, tak by mě to asi moc nebavilo, bylo by to krátké a ne tak intenzivní jako celá tato akce.

Standa, kde začít no.. Standa mi sednul hned na první dobrou už na letišti. Hned s ním byla sranda a nějak jsem tušil, že to bude můj člověk. A také tak bylo. Chvilku mu trvalo než pochopil mé fungovaní, ale o to to pak bylo lepší. Každý den jsem se těšil až zažijeme opět nějakou srandu a že ji nebylo zrovna málo. Sednul mi jako člověk, jako kamarád a člověk, kterému se mohu svěřit. Standa miluje oheň jako já a hned ta akce měla jiné grády, když jsme měli skoro každý večer oheň a to i v C1 a C2 na Araratu. To bylo naprosto boží.  Mimochodem jsem se přihlásil ke Standovi na další dvě akce. Jako průvodce byl úplně skvělej, každý problém dokázal vyřešit, vše s námi konzultoval, i když měl právo na poslední slovo. Lepšího průvodce a kamaráda jsem si nemohl přát.

Josef Černý

Výstup na Ararat, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Bylo to boží. Šílený dobrodružství. Skvělá parta, skvělá průvodkyně. Vše výborně zorganizované.

Velké díky Peggy, že mě dotáhla na vrchol i přes nepříznivé počasí...bylo to náročné, ale o to je to lepší zážitek. Výstup mě tak uchvátil, že už přemýšlím, kam pojedu příště.

Patrik Horák

Nejvyšší turecké hory - Ararat a Cilo Dagi, průvodce: Honza Bořil

Honza je super, pozitivní člověk. Aji před výpravou mi dost pomáhal s informacemi, jelikož to byla pro mě první výprava a i během výpravy se zajímal, jestli je vše v pořádku apod. S Honzou je sranda, prostě pohodový "týpek":). Vše potřebné dokázal na místě vykomunikovat, zařídit, apod. Měl velmi dobrý přehled o situaci na místě atd. V průběhu tripu dával průběžné informace, co se bude následovat apod. Předával své zkušenosti. Hodnocení za mě TOP! :)

Z mého pohledu super aktivně strávená dovolená se skvělou partou lidí, až se mi nechtělo ani odjíždět domu a klidně bych si výlet prodloužil o další výstupy na okolní vrcholky :))

Tereza

Nejvyšší turecké hory - Ararat a Cilo Dagi, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Super výprava i pro někoho, kdo začíná s vysokými horami. Pro mě to byl zatím nejvyšší výstup a jsem ráda, že jsem si ho mohla zažít právě na Araratu. Vyšlo nádherné počasí, sešla se super banda a celkový vibe Turecka, i přes jeho mírnou nesystematičnost, dal celému tripu takový fajn pohodový chill nádech. Můžu jen doporučit! 

Peggy je úžasně energická a dokázala nás na kopec dotáhnout všechny. Cítila jsem se s ní na výpravě dobře, bezpečně, a i přes některé chaotické momenty všechno zvládla výborně. 

Tomáš Krejčí

Výstup na Ararat, průvodce: Tom Cimr

Určitě chválím lidi, co se o to všechno starali - Tom, lidi v Expe, Anežka v Dogubajazid, Rašíd, Osman. Tom Cimr je super týpek. Zkušenej, vyklidněnej. Dodával celé akci takovou uklidněnou a jistou atmosféru. Je parádní profík a supr kámoš. S ním kdykoli znovu kamkoli.

Celkově se sešla dobrá parta. Hezkej kopec. Netradiční pohled na Turecko. Užívej, jak to jde a jak to máš rád. Život máme jen jeden a druhá šance nebude. Ahóój!

Pavel Pechman

Silvestr na Lýkijské stezce, průvodce: Pavla Čípková

Pája našla skvělý balanc mezi průvodcováním a volností cestování s partou kamarádů. Na organizovaný zájezd s cestovní kanceláří si člověk vzpomněl jen tehdy, když něco potřeboval – a tehdy byla podpora stoprocentní.

Hanka J.

Lýkijská stezka, průvodce: Filip Vítek

Průvodce - mistr v pití Ayranu, pojídaní kebabů a přelamování (obřích) klád z ohně. Dobrý zdravotník, se specializací na rozbitá kolena. Originální humor - nesčetněkrát.  Srdcař a velký týmový hráč :)

Top místo pro trek - hory, moře, dech beroucí výhledy. Šťavnaté pomeranče a citrony. Spaní pod širákem, stopování, jídlo, hammam, koupačky v moři - spousta nezapomenutelných zážitků, se super partou lidí. Děkuji :)

Markéta Krupková

Lýkijská stezka, průvodce: Filip Vítek

Tahle výprava byla má třetí s Expe a byla jednoznačně nejlepší. Obsahovala všechny žánry od komedie až po akční drama :D. Sešla se neuvěřitelně pestrá parta lidí, kde každý jednotlivec měl své nezastupitelné místo ve skupině a dohromady to podle mě vytvořilo perfektní celek v čarokrásných kulisách turecké přírody. Domů jsem se vrátila nabitá pozitivní energií a bažící po přídavku (již mám objednáno :))...Asociální, sprostá a divná účastnice tímto děkuje všem zúčastněným - zapsali jste se mi ... dokud vás ta moje budoucí, plánovaná demence nevymaže...dokonce vám odpouštím i absenci mrtvolek...bylo to hodnotné i bez nich...

Filip je pro mě něco jako perfektní droga...když narazíš na tu svojí už nemáš potřebu zkoušet žádnou jinou...víš, že tahle Ti sedne přesně na míru...

 

Zbyněk Jaroš

Silvestr na Lýkijské stezce - Poslední 2 místa, průvodce: David Spáčil

Líbila se mi pestrost výpravy - mix treku, zážitků a jednodenních zajímavostí z Turecka (antické památky, hamman, paraglide).

Průvodce David je borec, má velký přehled, je komunikativní, flexibilní a strašně v pohodě. Velká spokojenost.

Patrik Letovanec

Výstup na Ararat, průvodce: Michal Just

Michal byl perfektně připraven!!! Jak organizačně, tak vědomostně! Termín výstupu jsme si posunuli kvůli počasí a místo toho podnikli jiný výlet z programu, řešili jsme věci za pochodu... A když se nám ztratil kolega z výpravy, vše domluvil, zařídil...  Dokonce nám dělal průvodce na vykopávkách v Ani, za kterého bychom jinak platili :-) prostě paráda !

Děkuji Expe a Michalovi za jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Budu se těšit na další putování s Vámi :-) 

Hana Lampová

Lýkijská stezka, průvodce: Filip Vítek

Celá akce byla vydařená. Program byl realistický, i když se musel lehce změnit vzhledem k nepřízni počasí, což ale není v plánovaných výškách nad 2300 m na začátku března nic překvapujícího. Sešla se fajn skupina lidí, počasí vyšlo.  Průvodce byl skvělý - informace předával v předstihu, stále v pohodě a dobře naladěn. Ráda s ním pojedu na jinou akci. Není co vytknout.

jan wolgemuth

Lýkijská stezka - Ultralight, průvodce: Pavlína Adam

Trasa byla dobře naplánována a v průběhu se přizpůsobovala okolnostem pobytu na místě. Celou dobu akce byla uvolněná atmosféra a kolektiv byl úžasný. Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat za skvělou práci a vedení Pavlíny Adam. Pavlína je skvělý člověk s obrovskými cestovatelskými zkušenostmi, navíc je výborná vedoucí osoba s životním nadhledem. Je velkou posilou celého expe teamu.

Jan Novák

Výstup na Ararat, průvodce: Eva Mariánková

Eva je úžasný člověk. Velmi vlídná a upřímná osoba s velkých pochopením a schopností motivovat. Pod jejím vedením jsem se cítil bezpečně. Umí zavelet a i dělat legraci, což je velmi důležité.

Úžasně vyvážená poznávačka kultury a makačka na kopci. Vřele doporučuji a těším se na další!

 

Alena Paldusová

Výstup na Ararat, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Peggy byla super, moje krevní skupina, akční ženská s úsměvem na tváři. Moc oceňuji její přístup k místní komunitě. A neměla problém s tím, že potřebuju výstup pojmout trošku ve vyšším tempíčku ;). Na organizované skupinové výpravy normálně nejezdím, ale mile mě to překvapilo, sešla se navíc super parta. Nebylo nic s čím bych byla nespokojená. :)

Gabriela Vitásková

Velikonoce v Turecku - Lýkijská stezka, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Chválím volbu výchozího místa - zázemí v apartmánu i trasa byla velice hezky zvolená, byla náročná, tak akorát pro úplně každého. Po cestě jsou podchycené možnosti. Je možné doplnit si vodu i zásobu potravin.

Sofya působí velice dobře na všechny lidi ve svém okolí. Je velice milá, příjemná, působí podstatně vyspělejším dojmem než jak je podle občanky stará :) Vždy byla nápomocná a snažila se vyjít vstříc pokud možno většině skupiny pomocí hlasování apod.

Byla jsem s Expe již potřetí a opětně mě nezklamal, opravdu se mi zde moc líbilo. Sice na první pohled to vypadá, že je Expe se svými akcemi určeno primárně pro mladší generaci, ale i ti dříve narození se nemusí bát, fakt se vždy sešla skupina velice rozdílná díky věku, ale vždy vše fungovalo naprosto bravurně. Už mám zálusk na další akce pořádané Expedition clubem. Hodně zdaru, ať Vám to šlape tak dobře jako dosud. Díky za vše!!!