Martin Jurík
Pochválil bych skvělou partu - asi to přitahujete ) Zvolenou trasu, dobrý nápad se dvěma skupinami jdoucími proti sobě - odpadá složité dostávání se k autu. Závěrečnou dvouskupinovou party.
Průvodce Jirka byl naprosto boží. Pohodář, vtipálek..bylo to jako jet na hory s dlouholetým kamarádem. Dal skupině dostatek volnosti v rozhodování o “osudu výpravy”, zároveň měl vše pevně v rukou )
Zbyněk Budný
Standa byl skvělej. Motivoval mě k výkonům, o kterých jsem si nemyslel, že je zvládnu. A když jsem už fakt nemohl, nikdy mě neponížil ani nedal najevo, že by si myslel něco zlého. Jeho vidění světa je dost odlišné od mého, takže konverzace s ním vedly k zamyšlení. Konečně chodím treky trošku pomaleji.
Eliška Reichmannová
Pro mě to byla první výprava s Expedition clubem, takže zatím nemohu srovnávat. Ale celkově jsem přijela nadšená, program mě bavil a líbilo se mi jeho poskládání - převažovaly treky v horách, ale viděli jsme i trochu památek a měst. To mi přesně sedí.
Honza byl skvělej! Sám se o svým průvodcování Rumunska dozvěděl asi 3 dny před odjezdem, původně s námi měla jet Barča, ale onemocněla. I tak nám ale před odjezdem stihl dát několik tipů, co s sebou a jak se sbalit a hned s námi komunikoval. Celkově jako člověk mi hodně sedl, celý týden byl přátelský, byla s nim sranda, všechno hned obratně řešil a vykomunikoval. Je to bezedná zásobárna vtipů, historek a zajímavých příběhů. Dík Honzo!
Vladimíra Kastnerová
Líbil se mi pestrý program, akce byla velmi na pohodu a silně zážitková.
Matěj je skvělý člověk! Je velmi schopný organizačně, umí s lidmi výborně komunikovat a je velmi zodpovědný. Umí si poradit v každé situaci. Vyrazila bych s ním určitě i na další akci, za mě velká spokojenost.
Lada Vondrušková
U této expedice bych pochválila týmového ducha party. Skvěle vydařená akce. Na konci jsem věděla, že se mi bude opět stýskat. Kuba je skvělý společník, zábavný a vtipný. Dokáže vyřešit každou situaci, umí si poradit. Je flexibilní, vždy najde náhradní variantu.
Michal Bernát
S Michalem jsem byl na výpravě poprvé a byl jsem moc spokojený. Organizačně před/během cesty super a především zkušeně zvládnutá změna velké části programu skrz špatné počasí. Maximální spokojenost.
Martin Klimek
Líbil se mi koncept poznání mladých lidí s podobnými zájmy. Myslím, že se sešla skvělá parta a že jsme si tohle malé rumunské dobrodružství náramně užili.
Market na mě působila jako sympaťačka a pohodová holka. Celou akci zvládla ukočírovat na jedničku. Vždy se nás ptala na názor, jak jsme na tom a podporovala nás za každé situace. Kvůli obavám skupiny, z deště a zimy, udělala těžké rozhodnutí ujít dalších 10 km, které se nakonec ukázalo jako správné! Mohlo přijít lehce dříve, ale ve výsledku to ničemu nevadilo. Určitě bych Market doporučil i dalším výpravám!
Martina Jemelková
Ochotná a milá průvodkyně do nepohody. Schopná vyřešit každý problém. Respektovala přání skupiny a snažila se všem členům vyjít maximálně vstříc. Měla skvělý vkus na restaurace, což jako žrout velmi oceňuji.
Bylo to skvělé, děkuji za všechny zážitky, bez vás bych na Rumunsko odvahu nejspíše nenašla!
Sima
Michal bol neuveriteľne profesionálny, vždy usmiaty a svojou pozitívnou energiou spríjemnil celý výlet. Vďaka jeho znalostiam a prístupu sme sa cítili všade bezpečne a v dobrých rukách. Určite ho odporúčam všetkým, ktorí si chcú užiť skvelý zážitok!
Silva Slavíková
No hrůza, Lukáš absolutně nezkušený a nevhodný pro roli průvodce, hlavně s ním nikam už nikoho nepouštějte! Haha, to je samozřejmě vtip. Lukáš byl nejlepší, pořád se ujišťoval, zda jsme ok a nepotřebujeme s čímkoli pomoct. Pomáhal nejslabším členům týmu. K průvodcovství fakt nemám co vytknout! Trasa se sice trošku zvrtla ale měl vymyšlenou trasu A, i únikovou variantu B. Ta se sice ukázala jako nereálná, za to ale dle mého názoru nemoh, z mapy logická úvaha.
Michaela Mikulecká
Akci jsem si moc užila. Sešla se nám hrozně fajnová parta lidí a Rumunsko je opravdu krásné. Takže chválím nápad na akci pod 24 let - protože jsem tak měla možnost potkat moc fajn lidi svého věku a taky výběr destinace. Průvodce Honza je sympoš se spoustou zkušeností. Vždy byl ochotný s čímkoliv pomoct nebo poradit. :)
Tom Tornádo Roubič
Ač šlo počasí proti nám, tak jsem si to užil na 100%. Výprava měla hodně dobrodružných prvků ) zejména pak poslední den v horách byl intenzivní. Ze zasněžených kopců, do zeleného údolí, skrz stezku Expedičního klubu skládající se z Xandrova pralesa, Švábenského louky a Švirákova výšvihu (tento úsek si později překřtil na 3,5 hodiny křoví v držce), to byl intenzivní zážitek! Osobně mě to bavilo! Když se z mlhy ozývalo himlhergot, krucinál, do prkýnka kdo tuhle zatracenou cestu vymyslel? nejednou to vykouzlilo úsměv na tváři, co jiného v tom bordelu taky zbývalo, že... než to brát pozitivně? ... zkrátka pěkný sportovní výkon na závěr výpravy. (dodatek ve Švirákově výšvihu byly vyslovovány a místy vykřikovány expresivnější výrazy ) ) Parádní! Dále děkuji, že jsme dostali možnost vrátit se do lepší země, než z které jsme odjížděli.... volby jste neposrali! Gratuluji!).
Petrovi dávám 10/10. Pěkně se o nás staral a celou výpravu měl pěkně připravenou. Naslouchal přáním skupiny, naštěstí v naší smečce nebylo žádné Déčko zájezdu , takže jsme se krásně domluvili. Nemám co vytknout. :)
Veronika
Rozhodně bych pochválila lokalitu, ale to asi u výprav s expeditionem není nic neobvyklého, krásný hřeben, super výhledy téměř ode všud. Asi bych vyzdvihla spaní v Gugu bivaku první noc a výstup na vrchol Godeanu ) Osobně se mi líbil i netradiční sestup způsobený dřívějším zakončením akce kvůli situaci s koronavirem, ale to asi nebude součást běžné výpravy.
S průvodcem Martinem jsem už na výpravě byla a ráda pojedu znovu. Je to pro mě člověk, co se v horách vyzná a zcela věřím jeho úsudku. V klidu a za pochodu dokáže řešit všechny problémy, dbá na pohodu v kolektivu a vždycky se snaží podporovat a motivovat všechny členy výpravy.
Papaja
Lehkost a ladnost, s jakou Peťa procházel Rumunsko, byla obdivuhodná – je vidět, že má za sebou přechody vyššího kalibru. Organizačně naprosto super. Výprava na jedničku, včetně počasí. Velký obdiv i za to, že po celodenním chození měl ještě energii „zaběhnout“ 85 km tam a zpět do nejbližší hospody pro lahváče a sýry na večerní pohoštění. Díky!
Bára Hadáčková
Celá výprava byla skvěle zorganizovaná. Matouš nám dával informace vždy dopředu, byl velmi ochotný cokoliv přizpůsobit a neustále se nás ptal, jestli je vše v pořádku. I přes podmínky, které nastaly po dobu treku dokázal zachovat klidnou hlavu a vyřešit jakýkoliv problém nastal. Nejvíce jsem ocenila jeho pohotovost při změně počasí. Z minuty na minutu dokázal reagovat, vyhodnotit situaci a vymyslet náhradní program. Vím, že to byla jeho první výprava a zhostil se ji parádně! :))