Petr Šubrt
Pochválil bych složení posádky. Destinaci, krásné a divoké hory které jsme navštívili právě v čase kdy tam nikdo nebyl.
Naprosto devastující nálož zážitků.
Jestli dobře počítám, byla to moje šestá výprava se Standou. Není to, samo o sobě, dostačující hodnocení průvodce? No ale tato výprava mu naložila na bedra nespočet zábavných situací k řešení. Ztráty, i lidské, nicméně ne na životech. Destrukce vybavení. Demolice ramene, hezky ven z jamky. To už prověří mentální stabilitu!Ale jako excelentní hráč backgamona, co vždycky dostane na prdel, ze všeho vybruslil s úsměvem! Až po návštěvě místního řeznictví, kde léčí nebohé oběti výprav expeditionu, vypadal docela vyděšeně. Nicméně dávám 9 z 10 protože mě zase poslal na zamrzlý jezero!
Po narození dcery před půl rokem nechci jezdit na delší výpravy. Takže tenhle lehčí a kratší výlet byl příjemným zlepšením životní aury.
Díky a brzo znovu!
Ferdinand Jagelka
Naozaj skvelý sprievodca! Spolu s priateľom sme mali trochu pomalšie tempo, Andrej to vždy skvelo vymyslel a nakoniec sme to vždy v pohode zvládli.
Ďakujem mockrát za skvelú expedíciu. Bola to moja prvá viacdňová turistika s prespávaním na horských chatách, verím však, že nie posledná. Je skvelé, že sa človek nemusí starať o ubytovanie a cestu, odpadá tak dosť starostí. Samotná turistika bola síce chvíľami náročná, ale príroda okolo a výhľady stáli za to!
Sarah Kolářová
Filip byl moc super. Zvládl si poradit za každé situace a případné slabé chvilky na sobě nenechal jen tak zdát, aby nesnižoval naši morálku a zápal v náročných chvílích. Velké plus je jeho věcný optimismus!
Jedno velké děkuji, že jsem mohla být součástí této výpravy. Z tohoto zážitku budu dlouho těžit. Moc mě překvapila naše sestava a jak byl vlastně každý moc fajn.
Martin Čerňan
Honza byl po celou dobu velmi profesionální, skupinu podporoval, určitě bych se s ním nebál vyrazit na další akci. A spolehlivě řídil většinu cesty. Významnou výhodou akce bylo spaní na chatách, akce je tak vhodná i pro méně zdatné turisty, kteří nechtějí nosit vše na zádech. Termín na konci září je ideální, na horách je pořád příjemně a je šance na stabilní počasí. :)
Jan Drábek
Průvodce byl vynikající! Navodil parádní atmosféru hned od odjezdu, řízení bez problémů a bezpečně, velice ochotný a nápomocný, ptal se, jestli je vše ok, šel napřed pro vodu, pomohl s batohem. Špica!
Cesta byla fakt dobrodružná, bez značení a skoro volným terénem. To beru jako plus. Celou dobu byla parádní atmosféra a chválím i místo na nohy v autě!
Tomáš Šetina
Pochválil bych nápad a pojetí akce. Cestování co má počátek a konec. Snaha o "týmové" žití /i když jsem spíše samotář/. To že na cestě jsou dobré i špatné úseky a není to jen vyzobávání perliček. A neznámo, objevování. Celé mi to dává smysl a velmi se s tím ztotožňuji. Poznávání hor ve stylu Julia Kugyho :-).
Průvodce Filip má úžasnou vlastnost. Dokáže lidi motivovat tak, že jej následují kamkoli a ještě z toho mají radost. Pro mě zcela jedinečné a inspirující propojení lidskosti a profesionality.
Tomáš Svoboda
Pirin předčil moje očekávání, nádherný pohoří, trasa rozvržená pěkně, k tomu se sešla fajn parta lidí, bylo to relaxační.
Peťa je naprostej pohodář. Cokoliv se naskytlo za problém , hned aktivně vyřešil. Za mě spokojenost, doufám, že se s ním zas na nějaké akci potkám
Věřím, že jsem nejel naposled, tak horám zdar!
Zuzana Kubalová
Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)
Natália Gachallová
Super parta a průvodce. Líbilo se mi střídání dnů v horách s odpočinkovějšími dny na přesuny a památky/kulturu. Program byl nabitý, ale v případě potřeby i dost flexibilní na to, aby se všichni cítili v pohodě. Nemůžu vytknout zhola nic.
Evka byla naprosto skvělý průvodce, na kterého byl spoleh, vše klapalo skvěle, každý problém vyřešila s grácií a nepokazila žádnou srandu. Organizace na jedničku a i lidsky jsme si, myslím, dost sedli.
Díky moc, Evi! Bylo to super!
Adam Vojtíšek
Pochválil bych určitě tu peckovní kombinaci horského treku s dobrým pivkem na okolních chatách. A pokaždé jiné večerní zakončení s příjemným chatařem s dobrou večeří vykuchtěnou stream přímo z jeho rukou. Vždy v trochu jiné atmošce na trochu jiném místě a v jiném prostředí, a s jinou partou ostatních turistů.
Průvodce Andrej má charisma přirozené autority. Dokáže se skvěle postarat o skupinu, zastat zodpovědnost kde je třeba. Při řízení i na treku. V náročném terénu či výstupku dokáže pomoci či zvážit řešení v pravý okamžik. Andrej hýří pozitivní energií a upřímným zájmem, to vše Tě nabijí že chceš jít dál i když jsi třeba už dost unavený.
Bianka Muráriková
Pochvalila by som prostredie, prírodu, vajíčkový chlieb s marmeládou, bulharských chatárov , našu skupinku, žihľavovú polievku, Plovdiv. To je to čo mi práve teraz napadlo, ale je toho veľa. :)
Evka bola perfektná a ďakujem jej, že mi dodávala odvahu aj za skvelú organizáciu. Veľmi super.
Nemám nič, s čím by som bola nespokojná, všetko bolo príjemné.
Kamila Hofmanová
Průvodce Ondra byl úžasnej a upřímně si nedovedu představit na jeho místě nikoho lepšího. Komunikoval se všemi účastníky, upřímně se o ně zajímal, byl pořád v dobré náladě, a nic pro něj nebyl problém.
Pavel Pechman
Eva byla naprosto super - připravená na všechno, domluva (na cokoliv) úplně v pohodě, hora trpělivosti a hlavně spíš parťák a kamarád.
Ač bych jindy preferoval víc punk, hodně se mi líbila připravenost ohledně vytipovaných míst na spaní. Nemuset v počasí, které jsme měli (vedro), jezdit dvě hodiny po okolí a hledat rozumné místo, ale naopak se místo toho pořádně najíst nebo vykoupat, bylo super. Byl jsem spokojený snad se vším kromě vlastní fyzičky a nevyhnutelného návratu domů.
Milan Bajaja
Spokojenost po všech stránkách , člověk má pocit, že když cestuje s vámi ,tak je víc než zákazník , že je součástí skupiny lidí, co rádi objevují společně svět a zvyky místních obyvatel. Průvodce se o nás staral, jako o vlastní. :) Naprostá spokojenost po všech stránkách. Schopnost změny programu, dle potřeb skupiny a maximální podpora těch, co ji potřebovali. A v neposlední řadě, skvělí hudební zážitek.
Doufám, že se s vámi ještě podívám do dalších končin světa a poznám spoustu nových lidí . Ještě jednou díky, za super zážitek, ani se nám nechtělo vracet.
Markéta D.
Celá akce byla skvělá i díky průvodci, který fungoval absolutně skvěle v tom kde dával skupině prostor a jak věci byly předávány a organizovány, na všem se dalo jasně a předem domluvit, naprosto výlet doporučuju všem co rádi chodí po horách, a nebojí se i větší zátěže (což je individuální), ale vesměs se jedná o pohodový přechod a jakmile jste na hřebenech, tak si užíváte krajinu, a doufáte že počasí vydrží, což bylo naše štěstí.