Reference

Gabriela Vitásková

Velikonoce v Turecku - Lýkijská stezka - poslední místo, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Chválím volbu výchozího místa - zázemí v apartmánu i trasa byla velice hezky zvolená, byla náročná, tak akorát pro úplně každého. Po cestě jsou podchycené možnosti. Je možné doplnit si vodu i zásobu potravin.

Sofya působí velice dobře na všechny lidi ve svém okolí. Je velice milá, příjemná, působí podstatně vyspělejším dojmem než jak je podle občanky stará :) Vždy byla nápomocná a snažila se vyjít vstříc pokud možno většině skupiny pomocí hlasování apod.

Byla jsem s Expe již potřetí a opětně mě nezklamal, opravdu se mi zde moc líbilo. Sice na první pohled to vypadá, že je Expe se svými akcemi určeno primárně pro mladší generaci, ale i ti dříve narození se nemusí bát, fakt se vždy sešla skupina velice rozdílná díky věku, ale vždy vše fungovalo naprosto bravurně. Už mám zálusk na další akce pořádané Expedition clubem. Hodně zdaru, ať Vám to šlape tak dobře jako dosud. Díky za vše!!!

Pepa

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Pochválil bych Sophie, Jordánsko, ostatní lidi ze skupiny, místní lidi, dopravu, jídlo, trek, památky, poušť, spaní, přehled o treku, hlavní město, nehlavní město, malá Petra, Petra, jinak obecně - den první, den druhý, den třetí, den čtvrtý, den pátý, den šestý den sedmý, den osmý, den devátý, den desátý, den jedenáctý, den dvanáctý, snad jsem na nic nezapomněl.

Sophie byla úžasná, milá, veselá, vtipná, vždy nápomocná a skvělá parťačka.

Zuzana Procházková

Jordánsko a Izrael - Wadi Rum - PLNO, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi byla skvělá, nic jí nerozházelo a jela bych s ní znovu. Tohle byla moje první akce s Expedition Clubem a rozhodně toho nelituju. Líbilo se mi, že jsem nemusela nic zásadního zařizovat nebo plánovat. A v každém případě to nebyl zájezd jako s cestovkou, a to myslím v dobrém slova smyslu. Celá akce byl zážitek od začátku do konce. Sešla se fajn parta lidí a myslím, že jsme si to užili všichni. Izrael a Jordánsko jsou krásné destinace a můžu jen doporučit.

Roman

Omán za vůní kadidla, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi byla vždy nápomocná, podávala dostatečné množství informací, vždy bylo dopředu vše sděleno. Napomáhala k udržení výborné atmosféry ve skupině. Jsem rád, že moje první expedice byla právě s ní. 

Kika

Sibiř 26. 7. - 9. 08. 2019 - PLNO, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Expedice byla neuvěřitelně pestrá a předčila v tomto směru mé očekávání. Určitě chválím zařazení treku na začátek, kdy jsme mnozí ozkoušeli své fyzické možnosti a pak už jsme mohli vypnout a užívat si zase spíše krás ruských měst. Trasa treku mi přišla zvolena vhodně a měli jsme možnost vidět velké množství krásných míst. Parádním zážitkem byla návštěva u Sofi doma, kde se o nás postarali ve všech směrech od vyprání všeho oblečení, přes přípravu tradičních jídel až po zábavu a skvělý program, o který se ve velkém zasloužil táta od Sofi, díky kterému jsme si mohli vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách a let na paraglidu. Jsem moc ráda, že jsem mohla za tak krátkou dobu navštívit všechna krásná místa, která mám s Ruskem spojená - Moskva, Bajkal, Petrohrad, projížďka Transibiřskou magistrálou (kterou bych si jednou určitě chtěla projet celou).

Sofi je ukazem toho, že člověk k cestování nepotřebuje prvotřídní vybavení a hodiny nějakých treninků - všem nám to natřela i v riflích a polorozpadlých teniskách. D Průvodkyni hodnotím kladně snažila skupinu táhnout, psychicky podporovat, ukazovala nám ruské tradice a jídla, trpělivě učila část lidí azbuku a člověk tak měl možnost poznat Rusko úplně z jiné perspektivy. Já osobně jsem se se Sofi na výpravě ani chvíli nenudila, pořád jsme měli co dělat, co jíst, pít ( D) a tak ji můžu hodnotit jen kladně.

Lada Matyášová

Turecko - Lýkijská stezka - Poslední volné místo, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Jsem moc vděčná, že jsem mohla jet, i když jsem byla snad patá nad plán původní velikosti výpravy, a navíc jsem se hlásila ani ne den před odjezdem. Sofi mě podpořila a dovolila mi jet. V tu chvíli mi to hrozně pomohlo a jsem za to děsně moc ráda. ))) Líbila se mi vyváženost fyzické části s psychickou, tedy čtyřdenní trek a k tomu kulturní poznávání a objevování. Nebyla to tedy jen velká dřina, ani neustálé přejíždění po památkách. Moc se mi líbilo, že hlavním mottem bylo si to společně užít a za to jsem moc ráda! :)

Průvodkyně si vedla úžasně. Na to, jakým výzvám akce čelila, pandemie a měnící se podmínky pobytu v Turecku i návratu do ČR, vše zvládala s přehledem a k našemu nejlepšímu prospěchu. Jsem z ní nadšená a hlavně se mi hrozně líbí její úvodní fotka na Expe webu - ta lucerna je dokonalá! Kdybych mohla, jedu s ní znovu. 

Sofinka byla skvělá, účastníci také a vůbec jsem z celé akce děsně nadšená. Takže jsem se samozřejmě již přihlásila na další expedici a přemluvila k tomu i přítele. Protože dobré věci se mají šířit. :D

Petra Sojková

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi je holka co ví. Super kámoška a člověk, kterého chceš vidět v životě víckrát než jednou. Věděla co dělá a je to profesionál. Trošku jsem se bála jet do takové země s něžnou dívkou, ale ruské ženy jsou stejně silné jako ty české. :D Musím uznat, že je pro mě legendární Sofi motivační pětiminutovka alias je to jen pět minut a už tam budeme, ale z toho je deset minut do kopce. :D Mám tu holku prostě ráda :)

Bylo to super od začátku do konce. Tolik zážitku během takové chvíle jen tak nezažiješ. Ubytování mimo přírodu bylo moc hezké a na úrovní. V přírodě nám zase Sofi udělala booking také na moc hezká místa. Děkuji za skvělou dobrodružnou dovolenou.

Assem

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Chválím skvělý program, skvělou partu lidí a samozřejmě Sofi jako průvodkyni.

Už čtvrtý rok jezdím s Expedition Clubem a nikdy jsem zklamaný nebyl. Program, průvodce i lidi vždy předčí mé očekávání. :)

 

Petra Fránková

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Celkově se mi plán akce moc líbil. Chválím to, že první část výpravy byla náročná a ke konci jsme měli možnost více odpočívat. Opačně by to pro mě bylo méně příjemné. Jordan trail je super zážitek a to se vším všudy, Petra nezklamala a Wadi Rum je prostě top. Oceňuji, že Sofi neměla problém přizpůsobit denní plán aktuální situaci a to, že nám dávala dostatek osobní volnosti, když to bylo možné. Navíc množstvím vykouřené šíši jsme byli považováni v podstatě za místňáky, což bylo moc fajn! :))

Průvodkyni hodnotím na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Moje první výprava s holčičím průvodcem a velké nadšení. Sofi si poradí se vším, udržuje dobrou náladu, má smysl pro humor, do kopce jede jak mašina (Sofí pětiminutovku při které jdeš 10 min do kopce prostě musíš zažít :-) ) a hlavně je fakt pohodářka, což cením!

 

Eva Čalkovská

Silvestr v náručí Ukrajiny - Koločava, Poloniny - PLNO, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Silvestr na Ukrajině byla moje první akce s Expedition clubem. Ze začátku jsem úplně nevěděla do čeho jdu a co vlastně mohu očekávat. Musím, ale přiznat, že celá akce naprosto předčila všechna moje očekávání ). Už teď se těším na další, jen je těžké si vybrat, která to bude D.

Sofí byla naprosto úžasná průvodkyně. Veselá, akční,rozhodná, trpělivá a stále usměvavá. Doufám, že se ještě uvidíme na nějaké další akci. Lepšího průvodce po Ukrajině jsme si nemohli přát ).

Petr Zítek

Omán za vůní kadidla, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Průvodkyně byla jednoznačně skvělá. Kamarádský přístup, veškeré zařizování a organizace probíhala hladce a v klidu. 

Věra Lorencová

Podzim na chalupě v rumunských Karpatech - PLNO, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

SOFI je naprostý profík, vlídná, vstřícná i rozhodná, má přirozenou autoritu. Má dobré znalosti, výborně si poradila i s nestandardní situací. Jsem spokojená na max. Je ochotná vždy poradit a poskytnout pomoc. Za mě má 1 *

Byla to má pátá výprava s Expedition Clubem. Pokud to jen trochu půjde, ráda pojedu s EC znovu.