Reference

Pavel Vlach

Nový Zéland, průvodce: Eva Mariánková

Eva Marianková, průvodkyně tělem i duší, všichni jsme viděli a cítili její odhodlanost naši výpravu 100 % uspokojit a najít vždy tu správnou a bezpečnou cestu, když počasí nebylo zrovna přívětivé či v horách nečekaně napadl nový sníh, Eva vždy alternovala další trek v dané oblasti, taktéž její meteorologické schopnosti a zkušenosti byli k nezaplacení. Její dřívější pobyt na NZ, znalost ostrova, kultury a místních obyvatel byl pro nás velkým přínosem.

Martin Zavadil

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového. 

Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků  a rád s ní pojedu někdy na další výpravu. 

Michal Švorčík

Výstup na Ararat, průvodce: Eva Mariánková

Evka byla úžasná. Brala vše velmi odpovědně. Měli jsme včas všechny informace. Snažila se i v mezičase shánět tipy na dobrý jídlo, zábavu.  Navíc s ní byla sranda.

Super destinace, jídlo, péče o nás. Duševní i materiální 😀

Byla to pecka už teď přemýšlím kam s váma zas pofrčím!

Adam Lysák

Nový Zéland, průvodce: Eva Mariánková

Nový Zéland je jedna z destinací, kterou jsem chtěl vždy navštívit a možnost se naskytla právě s Expedition Clubem. Je to velmi krásná země s rozmanitou přírodou, což dává tušit, že zážitek to byl velmi neobvyklý.

Evča, jako průvodkyně, expedici a zážitek z ní posunula ještě o další úroveň výše. Bylo vidět, že Evča skoro doslova zná Nový Zéland jako své boty. Připravila nám velmi intenzivní program na celé tři týdny. Jak se to stává, tak i ty tři týdny uběhly opravdu velmi rychle. :)
Musím vyzdvihnout úsilí Evči jako průvodkyně a také i její věčně pozitivní náladu. 

Pro mě je Nový Zeland životním zážitkem, který budu ještě dlouho vstřebávat. 
Kdybych měl možnost se na NZ vrátit s Evčou jako průvodkyní, tak bych moc neváhal!

Jan Novák

Nový Zéland, průvodce: Eva Mariánková

Cestování s Expe po Novém Zélandu mě opravdu bavilo. Nabitý program plný zážitků a hlavně poznávání skutečného a nefalšovaného prostředí NZ se vším všudy.  Eva je úžasný průvodce s velkým zapálením pro treky a hlavně na Novém Zélandu. Dovedla si poradit se vším.

Bianka Muráriková

Bulharsko - Stará Planina - Poslední volné místo, průvodce: Eva Mariánková

Pochvalila by som prostredie, prírodu, vajíčkový chlieb s marmeládou, bulharských chatárov , našu skupinku, žihľavovú polievku, Plovdiv. To je to čo mi práve teraz napadlo, ale je toho veľa. :)

Evka bola perfektná a ďakujem jej, že mi dodávala odvahu aj za skvelú organizáciu. Veľmi super.

Nemám nič, s čím by som bola nespokojná, všetko bolo príjemné.

 

Lucia Hudecová

Výstup na Ararat, průvodce: Eva Mariánková

Vyvážená kombinace výkonů v přírodě a památek. Dostatečná aklimatizace (před odjezdem jsem se trochu bála, jestli není postup moc rychlý, ale bylo to OK). Na kopec jsme všichni úspěšně vyšli, nikdo neměl výškovou nemoc, vyšlo nám počasí a dostali jsme zkušeného lokálního průvodce, takže dobré :) 

Evka je kvalitní průvodkyně, má hodně zkušeností, a dá se na ni spolehnout, když se objeví nějaká komplikace. Snaží se využít čas na maximum, což je super :) 

Martina Dvořáková

Běžky v Norsku, průvodce: Eva Mariánková, Markéta Pavlíková

Za prvé, Markét je hustá, že se ujala výpravy bez přípravy, ze dne na den. Vůbec to nebylo na ničem poznat. Velmi dobře řídila a po celou dobu se k nám všem chovala velmi hezky. Jen tak ji něco nerozhodilo. Ona to možná bere jako samozřejmost, ale není to samozřejmost. :-)

Dále bych mohla vyjmenovat spoustu situací, kdy se projevilo její nastavení „já řeším věci, já se starám“. Opět, Markét to možná bere jako samozřejmost (v Expe je to možná samozřejmost), ale já z toho byla popravdě příjemně překvapená.

Závěrem, jsem ráda, že tam s námi byl někdo jako Markét! :-)

Lucy

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Po osobnostní stránce je Eva hodně na pohodu, a z hlediska průvodcování je opravdu profesionálka. Těším se, že spolu jedeme i na Ararat :) 

Dále bych na této akci chtěla pochválit:

  • Itinerář. Byl poskládaný logicky, dobře jsme si zapádlovali a protáhli jsme i nohy. 
  • Kayaky. Pádlování je skvělá aktivita, a ještě v takovém krásném prostředí.
  • Dobrý výběr kempů.
  • Čekání na nejpomalejšího člena, ať na vodě nebo na kopci. 

Mám pocit, že z těch 4 dnů jsme využili každou sekundu. Pro člověka nezvyklého pádlovat jsou 3 dny na kayaku trochu výzva, ale rozhodně se to dá zvládnout. Není kam spěchat a příroda rakouských Alp je nádherná. Byl to úžasný zážitek, někdy si to musím zopakovat :)

Dan Šácha

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

 Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!

Patrik Gloger

Výstup na Ararat, průvodce: Eva Mariánková

Evka byla boží! :)

Permanentně se starala o to, abychom se měli dobře, na výšlapu chodila poslední a kontrolovala všechny zda jsou spoko, je jim teplo a tak. Organizačně to zvládla na jedničku. Nebyl snad okamžik, kdy by nebyla pozitivně naladěná, a zároveň byla dost družná, což ne každý zvládá a možná někomu nemusí vyhovovat, ale je dost zajímavý člověk takže za mě plus. :) Pochvala, že donutila i našeho guida aby snesl odpadky z C2. 

Martin

Silvestr na běžkách ve Femundsmarce, průvodce: Eva Mariánková

Celkově nápad jet na běžky do Norska byl super. Člověk by se tak daleko kvůli běžkám třeba nevypravil, ale rozhodně se to vyplatilo, byl to zážitek a jel bych zas. Dobrá volba chaty i lokality kde bylo množství upravených tras.

Evka je velmi zkušená průvodkyně kterou jen tak něco nerozhodí, je vždy připravená a přemýšlí dopředu o všech detailech. Při tom ale umí improvizovat na místě a sama si akci užít jako by byla sama účastník. Rozhodně se s ní nebudete nudit.

Díky!!

Eliška

Nový Zéland, průvodce: Eva Mariánková

Nový Zéland je pro mě splněný sen. Krajina je neskutečně krásná a rozmanitá. Během tří týdnů jsme toho viděli a prožili tolik, že dojmy budu ještě dlouho vstřebávat. Chválím hlavně celkovou skladbu programu, který mi svým zaměřením výborně sedl a nabídl bohatou škálu zážitků: od treku, který vedl rovnou horským potokem, přes pozorování delfínů v ikonickém fjordu až po pohodové brunche v kavárnách na pláži.

Eva je skvělá a zkušená průvodkyně! Nový Zéland zná jako své boty a ukázala nám z něj to nejlepší. Myslím, že s jiným průvodcem ani nemá cenu na Zéland jezdit. Přestože na třítýdenní expedici s takhle nabitým programem Eva odvedla obrovský kus práce, zůstávaly jí nevyčerpatelné zásoby elánu a dobré nálady, kterou šířila kolem sebe. Starala se o to, abychom se stmelili jako skupina, ale ze zřetele neztrácela ani jednotlivé účastníky – program uměla přizpůsobit tak, aby vyhovoval všem. 

Ještě jednou díky!

Hana Freislebenová

Finsko - Urho Kekkosen na lyžích, průvodce: Eva Mariánková

Trasa byla parádně naplánovaná, takže jsme vždycky všechno krásně zvládli – k tomu samozřejmě výrazně přispělo i luxusní počasí, které jsme měli po celou dobu. No a průvodce byl naprosto parádní! Tak milého a veselého člověka, který si umí poradit, když nastanou problémy, by si na výpravě přál každý.
Evka nám před odjezdem zařídila kontakt na místní půjčovnu a domluvila i dovoz a odvoz vybavení na místě, což nám výrazně usnadnilo hledání. A během výpravy panovala z velké části právě díky ní veselá atmosféra.

Jan Novák

Maroko - Hory, pouště a surf, průvodce: Eva Mariánková

Eva je skvělá průvodkyně. Dobře vnímá skupinu a snaží se nabídnout z expedice maximum. Pořádně zamakat v horách a poznat i místní zvyky.