Reference

Jakub Dušek

Zakarpatská Ukrajina pod 24 let - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Líbil se mi rozsah poznání Ukrajiny - začali jsme v Koločavě a procházeli tamější hory, cestou jsme projeli velmi chudé oblasti a nakonec jsme skončili ve Lvově. Z celé výpravy bych vypíchnul jako dva největší highlighty hromadné koupání v čanu (nádoba s horkou vodou) po požití nejrůznějších místních tekutin a volby ve Lvově. Volby původně nebyly vůbec v plánu, ale bez velkého váhání jsme tam vyrazili. Za tuhle operativnost patří velký dík Milče a zbytku Expedition clubu. Koncept výpravy pod 24 let mi přijde velmi sympatický, většina z nás v tomto věku řeší obdobné problémy a výzvy, a tak to dovede skupinu velmi rychle stmelit. Milča, i když to byla její první výprava, vše zvládala skvěle a byla ochotná upravovat program. Je milá a přátelská.

Jakub Šlapák

Omán za vůní kadidla - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Milča byla skvěla. Pohodová celou výpravu, všechno skvěle zvládala. Celkově bych pochválil zejména flexibilitu, na to jak byla parta různorodá, tak se všichni v pohodě domluvili.

Petr Giecek

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Skvěle poskládaný itinerář. Dostatek času na vše, nikdy žádná nuda. Viděl jsem z Jordánska i to, co běžný turista neuvidí a mohl jsem poznat i běžný život jordánců. Průvodkyně Milča  byla vždy ochotná a usměvavá. Dokázala perfektně zorganizovat celý program zájezdu, ihned reagovat na případné změny. Vždycky věděla, kam jít a co dělat. Dokázala řešit i neočekávané situace s klidem a profesionalitou. Díky ní jsme se cítili  komfortně a nemuseli jsme se o nic starat. Už se těším, že se přidám na další výpravu s Vámi.

Eva Černochová

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.

Jana Švubová

Omán za vůní kadidla, průvodce: Milča Mařáková

Výprava byla dobře naplánovaná, velmi pestrá. Stihli jsme toho opravdu hodně, od měst, koupaní ve wadi či v moři, po turistiku, nákupy na trzích i nocování v poušti.

Milča je skvělá průvodkyně, velmi empatická a inteligentní. S každou situací si věděla rady. Vždy byla milá a nikdy ji neopouštěla dobrá nálada. Snažila se nám vyjít vstříc a všechny vyslechnout, prostě abychom si dovolenou užili na maximum. I díky ní byl Omán nezapomenutelný. S Milčou bych jela kdykoliv znovu, můžu ji jen doporučit:)

Tomáš Krejzlík

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Milča je dobrosrdečný člověk s notnou dávkou entuziasmu. Má výborné organizační schopnosti, stejně tak komunikační dovednosti. Věčně pozitivně naladěná s úsměvem na tváři. Parťačka, která je vítanou společností na cestách.

Přátelská atmosféra, na které si zakládala vedoucí výpravy, vedla k úspěchu celé akce, během které jsem nezaznamenal žádný problém, až na pár puchýřů ostatních dobrodruhů.

Pavel Kuka

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Pochválil bych průvodce, program, partu, pochody, pohledy, povídání, pokrmy a počasí! 
V každém případě byla výprava rozmanitá - zažili jsme chladnější hory, kamenité vyprahlé pouště, vysušená koryta i wadi zelené jako oázy, písčité duny, hektické městské noci po skončení denního půstu během Ramadánu, beduínský pouštní klid, vyprávění místních i uprchlíků, muslimskou kulturu, křesťanské památky i stopy po neabrahámovských náboženstvích.

Milča byla highlight celé výpravy a i s kratším odstupem jednoznačně zaslouží vyzdvihnout. Od rána do večera úsměv na tváři, veškeré situace řešila proaktivně, s klidem a odhodláním. Dokázala neustále udržovat křehkou rovnováhu mezi demokratickou volbou a efektivním direktivním rozhodováním. Od začátku do konce propojovala každého účastníka se zbytkem skupiny a dělala vše pro to, aby byla celá výprava od rána do večera spokojená.
Jordánsko a program expedice byl zážitek sám o sobě, ale Mili byla tím skvělým pozitivním kořením, které výpravu a vzpomínky na ni posunulo o další úroveň výš.
Určitě bych vyzdvihl "chladnokrevné" :) řešení napjatější situace s dětmi v Al Junaynah, skvělý leadership při překonávání nečekaných vodních překážek ve Wadi Ghwayr a jakoukoliv vyjednávací situaci, kde se nenechala ničím rozhodit (jen se musí naučit ještě o trochu víc podsekávat startovací ceny pro vyjednávání, je strašně poctivá! :D ) 
Hýčkejte si ji! 

 

Hana Zelíková

Faerské ostrovy, průvodce: Milča Mařáková

Chtěla bych pochválit průvodkyni, celkový průběh akce a hlavně to, že jsme měli zábavu! Vzhledem k tomu, že nejsem tak zběhlá jako někteří borci na výpravě, pro mě to byl trochu Survival Camp :D a vlastně jsem vděčná všem co mi byli ochotni poradit nebo nějak pomoci. Takže ještě jednou touto cestou všem díky!

Milča, ode mě dostává hodnocení 10/10 :-)! Zasloužila si to svým přístupem po celou dobu, byla empatická ke všem členům skupiny, snažila se všem vyjít vstříc a splnit jim jejich přání, takže se mnou vstávala na východ slunce a šla se s námi koupat do ledového moře. Na náročném výšlapu v mlze průběžně čekala na ostatní a kontrolovala zdali jsou všichni v pořádku. Také bych ji chtěla pochválit za tvorbu programu, který neustále musela upravovat kvůli měnícímu se počasí, abychom byli na správné části ostrova, načasování daných akcí za mě zvládla výborně! Důležitým prvkem funkčnosti skupiny byli všichni kluci, kteří se chovali jako naprostí gentlemani a neměli macho tendence si něco dokazovat, věřím, že kdyby někdo z nich takový byl, velmi by práci Milči znepříjemnil. Milča a ostatní členové výpravy se mnou bohužel museli absolvovat nemocnici a rentgen, ačkoliv jsem ji přemlouvala, ať tam nejezdíme, protože z nich mám strach. To že mě donutila tam jet přidávám k balíčku její důslednosti a péči o všechny členy!

 

Ondrej Hamada

Omán za vůní kadidla, průvodce: Milča Mařáková

Líbila se mi různorodost aktivit. Za nejlepší část považuji pobyt v poušti, jízdu v terénu a pozorování delfínů. Ale všechny aktivity měly něco do sebe a líbily se mi. Průvodkyně Milča byla skvělá, se vším si poradila, stále usměvavá a dobře naladěná. Můžu ji jenom doporučit a jel bych s ní kdykoliv znovu.

Martin Charvát

Omán za vůní kadidla, průvodce: Milča Mařáková

Milča je energická a usměvavá , během výpravy se pro vás snaží udělat absolutní maximum. Velice dobře reaguje na změny a dynamiku v týmu. Oceňuji její schopnost naslouchat a  otevřeně komunikovat případné konstruktivní připomínky a "kritiku", což není v českých areálech mnohdy úplně zvykem. (ještě když jste nejmladší na výpravě :) Zkráceně, je to inteligentní žena s velkým potenciálem, chutí objevovat a srdcem na správném místě.

Nikdy jsem moc takto organizovaně  necestoval (vždycky spíše na vlastní pěst), musím ale říci, že to bylo fakt super. 

Martina Jemelková

Rumunská Transylvánie - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Ochotná a milá průvodkyně do nepohody. Schopná vyřešit každý problém. Respektovala přání skupiny a snažila se všem členům vyjít maximálně vstříc. Měla skvělý vkus na restaurace, což jako žrout velmi oceňuji.

Bylo to skvělé, děkuji za všechny zážitky, bez vás bych na Rumunsko odvahu nejspíše nenašla!

Tomáš Strnadel

Kyrgyzstán - Ťan Šan na koni i pěšky, průvodce: Milča Mařáková

Perfektně odvedeno, žádný problém ani zaváhání, i přes náročné úseky okolo/na ledovci. :)

Jsem velmi spokojen a moc děkuju za skvělou expedici a super zážitky, které se jen do 2 týdnů mohou vejít. Chtěl bych pochválit parádní koncept Expedition clubu k vytvoření party z neznámých lidí (byla to moje první expedice). Tedy ... skvělá parta. A také odlehlost treku od civilizace a s tím spojené krásy přírody, klidu a čistoty.

Moc děkuju za tento koncept i za expedici. Držím palce dál a těším se, že zase někdy vyrazím. :)

Antonín Hráček

Omán za vůní kadidla - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Milča byla totálně skvělá. Se vším si poradila, celou cestu odřídila, odnavigovala a když my jsme odpočívali nebo jedli, tak už domlouvala nebo se připravovala na další destinaci. Nemůžu jí vytknout vůbec nic, dokonce ani nechrápe, jak říkala. :) 10 hvězdiček z deseti

Itinerář byl super, někdy jsme improvizovali, ale všechno v pohodě, vždy jsme se domluvili. Za mě ideálně vyváženo zážitky i odpočinkem, žádné stresy, prostoje ani mrtvá místa. Když někdo chtěl jít jinam, tak jsme se rozdělili a nebyl problém. Veliké překvápko u rybáře Nassera. Čekal jsem bambusovou chýši na břehu moře, kde není ani elektřina, ale vila s bazénem...bomba. Na pozorování želv jsem se těšil nejvíc a byl jsem nadmíru spokojen, že jsme viděli i kladení vajec i už vylíhlé želvičky. TOP zážitek.

Určitě s vámi pojedu na další expedici. Bylo to super!