Reference

Petra Bartonova

Azory, průvodce: Jirka Střípek

Byla to nejlepší výprava, na které jsem byla. Zaprvé jsme si mega sedli jako parta, všechno se řešilo společně a nebyl žádný problém, hodně srandy. Zadruhé Jirka byl skvělý a hezky to promyslel a zároveň řešil s námi, co si o tom myslíme, snažil se vyhovět  všem a namotivovat slabší kousky (včetně mě) k výkonům. :D Samozřejmě jsme měli ohromné štěstí na počasí, ale je to poprvé co se vracím fakt ohromně nadšená ze všeho a nemůžu vymyslet nic co by mě štvalo :]

Petra Mlčochová

Černá Hora - Sutjeska, Bioč a Durmitor - Poslední místo, průvodce: Jirka Střípek

Těžko se mi hledají slova k našemu skvělému průvodci Jirkovi, jelikož udělal naši expedici do Černé Hory opravdu nezapomenutelnou. Je to člověk, který pro partu a dobrou náladu udělá vše, co je v jeho silách. Jirka byl na náš výlet opravdu dobře připravený, měl zjištěné informace o jednotlivých místech, která jsme navštívili, takže výlet s ním byl také naučný. Avšak Jirkovi záleželo hlavně na tom, abychom byli hlavně my spokojení a proto nechal spoustu věcí rozhodnout nás a s ničím neměl nejmenší problém. Jirka nebyl průvodce, byl jeden z nás a my si toho moc vážíme! Díky!!!

Katka Uhlířová

Rumunsko - Fagaraš - PLNO, průvodce: Jirka Střípek

Zažili jsme vše a vše to k výpravě patřilo - krásné slunečné počasí, bouřku s kroupami přímo nad hlavou, srandu, vzájemnou podporu a dechberoucí výhledy. Líbí se mi kamarádský přístup všech, malé skupinky, demokratický přístup při rozhodování, zda pokračovat dál, podívat se ještě jinam nebo už ne apod., týmová spolupráce.

Náš průvodce byl Jirka Střípek, povídal, že je to jeho první taková výprava, i když to nebylo vůbec poznat. Spíše naopak. Je velmi vnímavý a všímavý k dění ve skupině a k jednotlivci, je neskutečně plný elánu a optimismu. Třeba uprostřed bouřky, když jsme šli dost strmý výšlap, si stoupnul na kraj a začal zpívat Prší prší jen se leje ... Bylo to zrovna v kopci, ve kterém mi dost docházel dech a najednou jsem uslyšela tu písničku ) ). Rozhodně je znát, že má zkušenosti s horami a přechody a má obří sílu (chvíli táhl i můj batoh). Pro mě fakt hustej týpek.

Kateřina Pacolová

Černá Hora - Sutjeska, Bioč a Durmitor - Poslední místo, průvodce: Jirka Střípek

Jirka je člověk, se kterým se nenudíte (obzvlášť, když se snaží s autem rozjet do kopce), ale zároveň někdo, na koho je spolehnutí a moc dobře to víte. A mít takového člověka za průvodce v horách je prostě strašně super. Na atmosféře a průběhu výpravy se zásadně podepsal.

Myslím, že si na naší expedici všechno sedlo a dopadlo nejlépe jak mohlo. Ať už jde o organizaci, kolektiv, program i počasí. Díky celému Expeditionu za skvělou příležitost a moc příjemný týden v Černé Hoře!

Martin Jurík

Rumunsko - Fagaraš - PLNO, průvodce: Jirka Střípek

Pochválil bych skvělou partu - asi to přitahujete ) Zvolenou trasu, dobrý nápad se dvěma skupinami jdoucími proti sobě - odpadá složité dostávání se k autu. Závěrečnou dvouskupinovou party.

Průvodce Jirka byl naprosto boží. Pohodář, vtipálek..bylo to jako jet na hory s dlouholetým kamarádem. Dal skupině dostatek volnosti v rozhodování o “osudu výpravy”, zároveň měl vše pevně v rukou )

Anna Paločková

Makedonie - přechod Šar Planiny, průvodce: Jirka Střípek

Krásný trek, hory, počasí, skvělá parta, neuvěřitelně dobrá nálada a věčně optimistický průvodce. Byl prostor na změny podle možností a požadavků zúčastněných a průvodce se vždy na názor ptal všech.

Celkově byl průvodce nejlepší, optimistický, skvěle naladěný, pomáhal a byl neuvěřitelně nápomocný a ochotný. Myslím, že dělal spoustu věcí, které nebyly v popisu jeho práce. Člověk se srdcem na pravém místě :)