Reference

Lucie

Silvestr na Lýkijské stezce - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa je borec! Kliďas a rozvážný muž! Celou dobu se staral o celou skupinu i přes to, že řešil osobní nepříjemnosti. Standa nám taky vařil, a vždycky to bylo výborné. Když bylo něco mimo plán, vždy našel alternativu, dokonce se stále omlouval, ...i když pro nás to bylo vždycky super, i přes změny, naopak spousta změn vedla k hezčím a autentičtějším zážitkům. Podporoval všechny členy skupiny a každému vyhověl, pokud potřeboval někde více času anebo naopak ho s důvěrou poslal napřed, takže každý podle svého tempa a vždy bylo určeno místo setkání. Standa taky perfektně objednal počasí. Je to super parťák a určitě bych s ním jela na akci znova! :)

Ještě nikdy mě akce s Expe nezklamala a vždycky je to prostě nezapomenutelné! Jsou to ty nejlepší cestovatelské zážitky, které si pamatuju a vracím se k nim na fotkách i v myšlenkách. Nejraději bych na expedice jezdila každý měsíc!

Marek Netocny

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Pochválil bych program! Skvělé místní průvodce, partu a samozřejmě i našeho průvodce.

Standa zcela splnil vše, co jsem od něj čekal. :) Dává cestě příjemný punkovy nádech, který u Expe vyhledávám. Na druhou stranu, když jsme byli s odvahou na místech, která nejsou pro nikoho :), tak jsem se na něj mohl zcela spolehnout a věřil jsem mu.

Petr Šubrt

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!

Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!

Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!

Ivana veverkova

Mexiko - sopky - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa, to je super borec. Pořád dobře naladěnej, ochotnej cokoli vysvětlit nebo pomoct. Naprosto v pohodě. Striktně vyžadoval dodržovaní pravidel a pohybu v horách, což bylo důležitý.

Sešli jsme se výjimečně pohodová skupina, takže lidičky super a Mexiko krásný. Konkrétně nevím, bylo to celkově v pohodě.

Se Standou kdykoli, kamkoli.

Karel Pešata

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Čekal jsem, že to bude stát za to a výprava opět předčila mé očekávání. Vlastně by mě ještě před pár dny nenapadlo, že se v zimě dobrovolně vydám do hor mimo udržované sjezdovky a upravené běžkařské tratě … a najednou jsem měl možnost poznat jak vypadá fakt hnusné počasí uprostřed hor, užít si tůry na sněžnicích nebo se vykoupat v zamrzajícím jezeře. Díky skvělé partě lidí jsem si tento Silvestr opravdu užil!

Před odjezdem do Bosny mi Standa slíbil, že mě nenechá nikde umřít a to splnil. Takže za mě maximální spokojenost ) Standa je borec, kterého to prostě baví a udělal by vše, aby si výpravu s ním užil úplně každý. A daří se mu to. Obdivuji jeho nadšení pomáhat druhým v posouvání svých psychických i fyzických hranic. Velké díky za to! Těším se na další akce s ním.

Alena Ryšavá

Silvestr pohodově ve Lvově a Koločavě - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Bylo to příjemně různorodé, bylo fajn, že na každém místě byl dostatek času si vychutnat danou lokalitu. Chata v horách u Fjodora je taky zajímavé místo, kde si člověk užije Ukrajinu v plné kráse.

Standa byl v pohodě, i přesto, že akce původně nebyla pod ním, vypořádal se s tím skvěle.

Kristyna Matoulkova

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa byl super průvodce. Byla s ním fakt sranda, ale zároveň jsem se s ním cítila bezpečně. Líbilo se mi, jak se s lehkosti vypořádával se všemi nástrahami a přitom se dokázal pořád usmívat. Plus se s ním dobře kecalo. Po pár dnech jsem měla pocit, jako bych ho už znala roky, jako fakt. Dala bych mu určitě pět z pěti, a kdyby to šlo, tak klidně i šest z pěti za to, ze vzal s sebou svoji prima manželku.

Pochválila bych plán výpravy (fakt jsem se nenudila), super parta, troška toho adrenalinu sem tam, večeře u ohně a zodpovědný pitný režim. Norsko bylo rozhodně zatím jedna z nejlepších dovolených, na kterých jsem zatím byla a za to díky!

Dan Šácha

Grónsko - Kapisillit Nuuk trek, průvodce: Standa Dadák

Nikdy jsem neměl Grónsko na seznamu zemí, které bych nutně potřeboval navštívit, ale miluju sever a když jsem si všiml výpravy v nabídce expe, ta možnost mě začala hrozně lákat. A rozhodně jsem se nezklamal. Trek nás provedl všemi možnými terény - častokrát mě bavily, někdy štvaly a místy to bylo i úmorné, ale adrenalin a nadšení vždy zvítězily. A na ty nádherné výhledy do krajiny, kterých byly desítky, budu hodně dlouho vzpomínat. Cesta Kapisilit-Nuuk není pro každého a fyzička i zkušenost s trochu delšími výpravami jsou podle mě nutné, jestli ale obojí máte, výpravu si maximálně užijete. Občas to bolí (fyzicky i psychicky), myslím ale, že to k tomu patří. A pokud expedici opět povede Standa, bude to jednou tak velký zážitek. Kdybych to vzal čistě prakticky, trasa je moc pěkně připravená a myslím, že zacházka k ledovci rozhodně stojí za to. Délka odpovídá počtu dnů a nevyžaduje zběsilé tempo, takže si člověk cestou dostatečně užije okolí a vše, co Grónsko nabízí - zpestření zacházkou k hospodě v Qooqqutu určitě nakoplo morálku do druhé půlky. Pro mě, jakožto někoho, kdo je vlivem práce závislý na připojení k internetu, to byl navíc skvělý detox a možnost, jak se odpojit od světa a dva týdny strávit jen ve vlastních myšlenkách a povídáním se stejně naladěnými spolucestovateli. Naše parta byla vážně výborná.

Popis na webu rozhodně nelže. Standa je přesně ten typ průvodce, kterého na cestě chcete mít. Umí výborně vést a poradit, ale zároveň dává každému dostatek volnosti. Baví mě jeho přístup k životu a humor a oceňuju přehled, který má. Odvezl jsem si domů spoustu myšlenek i trefných poznámek. Dokázal nás dobře motivovat, když šla morálka lehce dolů. Užil jsem si společný pokec a myslím, že večerní posezení u ohně by se měly stát standardem každé výpravy. Ty společné dva týdny byly prostě skvělý zážitek. Vážně se těším na další expe! Díky za vše.

 

Eva Zajícová a Josef Zajíc

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Sešla se prima parta na krásném místě a myslím, že to byla jízda. Pro nás poprvé s neznámou skupinou lidí na stejné vlně, se kterou jsme se dost nasmáli, takže jsem si prodloužili život pozitivní energií a ještě si odvezli milé vzpomínky a zážitky. Líbila se mi rozmanitost skupiny a povah, které se sešli, také otevřenost a upřímnost lidí cestujících pospolu, to je asi to TOP, co bych chtěla vypíchnout. Moci se spolehnout na průvodce je v horách to nejdůležitější a tam jsem měla pocit i z velmi časté Standovi improvizace, jeho klidu a stálého úsměvu, že se nemusím bát deště ani medvěda, takže paráda! Díky moc, já jsem spokojená a Josef prý nemá v povaze být nespokojený, takže za nás deset hvězd z deseti.

Jana Kaděrová

Grónsko - Kapisillit Nuuk trek, průvodce: Standa Dadák

Nejlepší bylo Grónsko samotné. Tisíc odstínů zelené, od takové skoro úplně bílé, přes žlutozelenou, hnědozelenou, do oranžova, červena, razící zelená, až po modrozelenou a černozelenou. Nádhera. A do toho skály. A všude voda. Ať si člověk sedne kamkoli, nádherná čistá voda je někde kolem do 50 metrů. Trasa byla perfektní, skoro nikoho jsme nepotkali, jen pár sobíků. Žádné zvuky civilizace. Koupačka mezi ledovými krami. Počasí (až trochu moc vedro). Moc se mi líbilo, jak nám Standa hledal cestu tou divočinou – nepřišlo mi to místy moc snadné, ale on to zvládal bravurně. Viděli jsme nádherné věci. . Pochválila bych taky výborně načasovanou vichřici – myslela jsem si, že poslední noc putování u Nuuku už bude jen chlast a nuda, ale to jsem si myslela úplně špatně! Takovou zážitkovou noc jsem už dlouho neměla. Následné 3 dny přežírání za cizí výdaje daly celé té výpravě úplně nový rozměr – zbožňuju kontrasty!

Standa je pěkný kluk. No a pak bych o něm napsala ještě nějaké nepodstatné banality typu Neustále kolem sebe naprosto bezdůvodně vytváří dobrou náladu, furt se směje a poslouchá ostatní lidi Sebezničujícím způsobem obětuje vlastní pohodlí, aby mohli někteří účastníci projít celou trasu Uprostřed mechů a skal dokáže vykouzlit oheň, u kterého si všichni vyservisujou boty do sucha Schválně si vyrobí bílou moskytiéru z vnitřku stanu, jen aby ho ostatní mohli oslovovat „nevěsto“ a zlepšovat jim tak náladu Ze stejného důvodu je ochoten za jakéhokoli počasí obstarat alkohol aby odháněl otravný hmyz od lidí kolem sebe, kouří jedno cigáro za druhým, i když ví, že to pro něj není vůbec zdravé Nechá si naložit do své krosny 10+ kilo cizích věcí, jen abychom ho stíhali a on nám s těma dlouhýma nohama neutekl Umí dělat skvělé palačinky Téměř vůbec jsem se s ním nebála v autě a hlavně Vůbec nemluví sprostě a perfektně si pamatuje jména účastníků.

Takže moc díky, v osmdesáti o tom budu vypravovat všem svým vnoučatům (a/nebo milencům). <3

Petr Šubrt

Černá Hora - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa je super, člověk na svém místě. Rozerval by se, aby všem pomohl, jak psychicky tak fyzicky. I přes to jaké jsme měli zlé počasí, tak nás dokázal povzbudit a ze všeho jsme vyšli s dobrou náladou a úsměvem. A jeho kuchařské umění! :-D Budu moc rád, když s ním zažiju ještě spoustu akcí.

 

Karel Pešata

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Kdyby mi někdo před touto akcí řekl, co všechno zvládnu a zažiju, klepal bych si na čelo. Byl to intenzivní a nezapomenutelný týden. Zpětně si říkám “Waaauuu, to jsem fakt všechno zažil za jeden týden…?!”. Těžko se mi proto vybírá, co konkrétního pochválit, protože ta expedice jako celek byla neskutečný zážitek - od prvního kafe v Sarajevu až po after party v Brně, ze které jsem šel rovnou na vlak v 10 ráno. Co ale obzvlášť chválím, byla skvělá parta lidí. Až snad na jediného člena výpravy, jsme podle mého dokázali fungovat jako tým, který se zná roky a ne sotva týden. Určitě tomu nemalou měrou pomohl právě Standa, které ho jsme snad všichni vnímali jako zkušenějšího kámoše a ne jako průvodce. Tato expe posunula moji komfortní zónu (fyzickou i psychickou) a jsem za to moc rád. Nicméně byly 3 okamžiky, které pro mě byly svoji atmosférou naprosto luxusní • výše zmíněná cesta po hřebeni z Vito a její překonání • neplánovaná večerní procházka na nějaký “No name” kopec ) • párty v Mostaru (btw. doufám, že jste našli mostarskému kuželu v klubovně nějaké pěkné místo ) )

Lucie Hudcová

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa byl kliďas jako hrom. S dokonalou grácií ustál sociálně náročnější situace, neztrácel hlavu a když někdo přišel s něčím, co pro něj mělo představovat problém, Standa pohotově přišel s alternativním řešením nebo rovnou s několika. Tohle bych opravdu ráda zdůraznila, protože taková situace určitě nenastala jen jednou (ať už šlo o to, že někdo něco opravdu nezvládal nebo se jen prostě zrovna potřeboval vymrčet), a pokaždé ve mě dokázal tento jeho přístup vyvolat vlnu obdivu. Nedělalo mu problém zvolnit tempo s ohledem na slabšího, staral se, jestli pijeme dost vody (ikdyž já se spíš starala, jestli pijeme dost piva), snažil se rozproudit konverzaci, když zrovna vázla a prostě celkově se to snažil dělat hezký - a podle mě nanejvýš úspěšně. Mně bylo v Bosně opravdu krásně a svůj podíl na tom bezpochyby nese Standa. A poslední věc - celou tu dlouhou cestu (nejen) zpátky, kdy nás provezl neskutečnou bouřkou tak hebce, že se mi v tom bordelu podařilo usnout, odřídil sám, za což před ním taky smekám.

Moc se mi líbilo, že jsme první 2 noci spali u místního, takže proběhla interakce s místní kulturou opravdu důsledně. Členové naší smečky byli strašně fajn (až na nějakou tu výjimku), atmosféra byla hodně uvolněná a to taky udělalo svoje, stejně jako úžasný počasí.

Veronika Clausová

Silvestr pohodově ve Lvově a Koločavě - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Nejvíc ze všeho se mi líbila parta lidí, která se vytvořila, bylo pořád čemu se smát. Byl to týden plnej nezapomenutelných zážitků! Standa byl super průvodce, byl pořád v dobré náladě a byla s ním sranda. Vůbec bych nepoznala, že jel s Expedition clubem poprvé, všechno dokázal vyřešit. Dokázal vytvořit skvělou partu, nikdy nebyla nuda. Díky za skvělou akci, zase to stálo za to! ) Určitě mám v plánu se s Expedition clubem někam brzo vydat!

Honza

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa je super. Průvodcuje se zapálením, drží pohromadě celou skupinu, aktivně lidi na výpravě zapojuje a nějakým nepochopitelným způsobem dokáže vyhovět všem. Rychle dokáže přeplánovat výpravu podle aktuální situace, snaží se edukovat co se týče vybavení, bezpečnosti a má hodně trpělivosti. Sakra, už to vypadá, jako by to psal Standa sám co? No prostě jeho výpravy jsou super a dojezd v Klubu cestovatelů byl boží.