Reference

Pavel Křenek

Nepál - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Asi nejlepší průvodce, jakého jsem dosud zažil. Akce byla velmi rozumně naplánována, místa, kde jsme byli, opravdu znal, dokázal velmi dobře komunikovat s místními, průběh akce velmi citlivě přizpůsoboval na míru skupině a navíc si celou dobu zachovával pozitivní mysl a přátelské vystupování. Určitě bych s tímto průvodcem jel znovu :-)

 

Romana

Silvestr na Ukrajině a v Rumunsku - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Výprava byla skvělá, moc jsem si to užila. Byla to moje první cesta s Expedition Clubem, ale rozhodně ne poslední :-) Nejlepší ze všeho byli lidi - naprosto boží! A průvodce Kuba byl super! :-) O všechno se postaral, i přesto že to bylo poprvé, co se tahle akce konala a místa neměl sám projetá.

 

Alice

Přes Andorru a Pyreneje do Barcelony - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Kuba je skvělý průvodce, top strop. Je vidět, že to co dělá, dělá rád a tak by to mělo být. Je to pohodář, sympaťák, ví co dělá a co je při pohybu po horách důležité, nezkazí žádnou srandu a vytváří velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Upřímně se zajímá o své spolucestovatele. Když jde do tuhého, nebo je nějaký problém, pomůže, podpoří, postará se, vyřeší. Třeba když vám někdo přivře prsty do dveří auta, přinese vám studenou vodu, abyste si mohli ruku zchladit a podává anestetika dokud to není aspoň trošku lepší (nebo dokud na to nezapomenete) :D. Ale vážně, je to super člověk na správném místě.

S expe jsem jela poprvé a celá výprava byla super, velká spokojenost. Sešla se skvělá parta lidí, včetně průvodce Kuby, nějak jsme si všichni sedli, takže to bylo jak cestovat s kamarády. Pochodili jsme po krásných horách, užili si spoustu srandy a odvezli si spoustu zážitků. Vše bylo dobře naplánováno a co bylo potřeba (třeba kvůli počasí), nebo jsme chtěli, jsme upravili a změnili.

Už se těším na další akci. Díky za to, že to děláte, jak to děláte!

Aleš Kartusek

Přes Andorru a Pyreneje do Barcelony - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Z průvodce jsou asi všichni členové výpravy nadšení. Už komunikace před odjezdem byla velice příjemná a během výpravy se to jenom potvrdilo. Netrvalo dlouho a s partou lidí, kde jsme se předtím spíše neznali jsme si připadali jako na dovče s partou starých známých. Pokud se na cestě objevil nějaký problém, jeho řešení působilo spíše nenuceně a vyšlo z přání celé skupiny. Na výpravě byli skoro všichni členové hodně zcestovalí a tak o zábavu a historky nebyla nouze. Kubu tedy hodnotím pouze kladně.

Leňa

Velikonoce v bulharských horách - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Průvodce hodnotím nejvíc moc nejlíp, jak to jenom jde ! Opravdu. Kuba měl od začátku do konce dobrou náladu, neustále nás bavil, vyprávěl zážitky a zkušenosti z cest. Má veliký rozhled, takže přinášel stále nové a nové informace ke všem tématům, co jsme si vymysleli a my jsme ho prostě milovali ! Také je to velký profík - zaškolil nás v lavinové problematice, při náhlé změně počasí dbal na bezpečnost, ve chvíli potřeby změnit plán měl hned trilion nápadů a všechno šlo prostě jako po másle. VELKEJ DÍK pane DELEGÁTE FRANKU, jste fakt týpek :)

Úplně úpřimně Vám chci napsat, že jste všichni totální profíci a srdcaři ! Každá výprava stojí za to. Průvodci jsou ostřílení borci, výpravy jsou skvěle promyšlené, pokud něco nevyjde podle plánu, vždy se najde náhradní řešení a pokračuje se s úsměvem dál. Z každé akce si pokaždé odnáším spoustu zážitků a emocí. Děkuju za to, jak skvěle to děláte a těším se na další akci. DÍK !!!

Monika Hubková

Chorvatsko - Jižní Velebit - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Kuba je jedním slovem NEJLEPŠÍ! Je to velký vtipálek, který bere vše s nadhledem (včetně sám sebe) a perfektně rozumí dynamice ve skupině. Vše probíhalo bezchybně a nálada osazenstva byla díky Kubovi vždy pozitivní a to i přes nepřízeň počasí. Vše co se dá ovlivnit bylo perfektní!

Lada Vondrušková

Silvestr na Ukrajině a v Rumunsku - PLNO, průvodce: Jakub Frank

U této expedice bych pochválila týmového ducha party. Skvěle vydařená akce. Na konci jsem věděla, že se mi bude opět stýskat. Kuba je skvělý společník, zábavný a vtipný. Dokáže vyřešit každou situaci, umí si poradit. Je flexibilní, vždy najde náhradní variantu.

Leona

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Prošla jsem místa, která jsem neznala. Byla fajn parta, prima průvodce, dobrá organizace a hlavně byla dobrá nálada.

Průvodce Kuba je skvělý! Znal trasu dopředu, bylo možné ji upravit podle tempa a požadavku skupiny. Uměl vyřešit nepříjemné situace ohledně bydlení na soukromém pozemku -) Podpořil mě, když mi bylo trochu ouvej. Ráda s ním pojedu znovu.

Radek Hrbáček

Švédsko na běžkách, průvodce: Jakub Frank

Kuba byl skvělý, pořád měl dobrou náladu, vyšel vstříc všem požadavkům skupiny, vyřešil všechny problémy, které se vyskytly a nešel do zbytečného rizika.

Lada Matyášová

Roadtrip z Barcelony, průvodce: Jakub Frank

Kuba je sluníčko. Vždycky když přišla nějaká hlasovka, nebo když se nás ptal, jak bylo, hned jsem věděla, že je to člověk na svém místě. Hodně se zajímal o stav skupiny i každého z nás a snažil se celý program upravovat dle našich přání a také možností. A osobně vůbec nechápu, jak může stíhat tolik věcí najednou. Řešit vyúčtování uplynulé expe, do toho řídit a zařizovat současnou, a k tomu ještě komunikovat se skupinou jedoucí do Himalájí další týden, uf. Jakože mazec.

Bylo to super, hrozně jsem si to užila, a jsem moc vděčná, že se jednalo o takového kraťase, na který mi stačila jen troška dovolené. Vlastně mi to přišlo i jako super formát, mít expe takto na chvíli, ale hodně toho za tu dobu stihnout a vidět. Paráda!

Michaela Šolcová

Everest - Three Passes Trek - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Kuba je naprosto skvělej průvodce, kterej se neskutečně stará aby všechno fungovalo tak jak má. Vždy se snaží vyjít vstříc jakémukoliv přání čí uhozenému nápadu každého jednotlivce. Na svůj úkor ochotně půjčí kus vybavení, když je někdo v nouzi nebo je jen ignorant (mluvím o sobě) a nevezme si potřebné vybavení. Navíc k tomu všemu má neskutečně krásnej a obohacující pohled na svět, kterej stojí za to poznat...

Celkově bych pochválila ubytování v Kathmandu - krásný, čistý, klidný a s velmi příjemným, milým a ochotným personálem. Našeho nepálského průvodce Thileho - byl taky moc fajn, ale s tou závislostí na FB by měl něco dělat )... Naše nepálské nosiče - Kamala, Dagmana, Santose - skvělí chlapíci, kteří nám dělali doprovod po celou cestu a nošení těžkých věcí rozhodně nebylo jejich jedinou předností. Zvolený termín (hned po rozvolnění kovidových opatření v Nepálu) byl velmi geniální, protože jsme i na takto mega turistickém treku potkávali na místní poměry málo lidí. A pak samozřejmě krásný hory a příroda. A úžasný lidi.

Díky, že děláte, co děláte...

Kateřina Mašková

Polární Grónsko, průvodce: Jakub Frank

Kuba byl naprosto nejlepší průvodce, jakého jsme si na tenhle typ akce mohli přát. Vše bral s humorem, pokaždé měl připraveno několik variant, kdyby se náhodou něco nepovedlo a staral se perfektně o blaho celé skupiny. 

Celá akce byla perfektně zorganizovaná - nákup letenek, koordinace 3 skupin které se potkaly až na letišti až po samotné putování Grónskem. Kuba byl fantastický průvodce, parta lidí se sešla naprosto neuvěřitelná a měli jsme velké štěstí na počasí. Grónsko je nádherná země a myslím, že jsme měli velké štěstí že jsme si mohli kousek projít a poznat místní kulturu.

 

Lenka Janováčová

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Precizní organizace, průvodce o nás pečoval jako o vlastní děti, rozdělal pro nás za deště oheň a kdyby mohl, snese nám modré z nebe -) Moc jsem ocenila, že trasu přizpůsoboval našim silám (rozuměj prodloužil -) a počasí (v jedné restauraci jsme byli 3 hodiny -) A skvělá parta lidí!

Kubík byl neskutečný! Tak precizního a starostlivého kluka bych chtěla mít doma! Měl všechno pečlivě naplánované, starostlivě o nás pečoval a dbal na to, aby si s každým popovídal a dozvěděl se něco o něm. A když se mu u piva trochu rozvázal jazyk, žasla jsem, jak to má ve svých tuším 28 letech pěkně všechno srovnané! Thumbs up!

Bylo to moc prima a ráda pojedu s Kubíkem na Srí Lanku či do Nepálu!