Reference

David Podroužek

Výprava do neznáma - letecky - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl super průvodce, který nás dokázal sblížit hned na začátku. V kontextu akce dokázal udržet tajemství co se bude dít další dny. Naučil mě spoustu nových věcí a hlavně jsem si užil vyprávění z jeho cest po světě.

Na akci bych pochválil nevědomost z toho co se bude dít další dny, prozkoumání celého Jordánska, super partu lidí a úžasný třídenní trek přes wadi až po nejvyšší vrcholy.

Monika

Srí Lanka - cestování a surf, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce? 10 z 10 - Adam je boží :-) Celkově chválím i program - cestování, informace, zajímavá místa (místňácké specialitky) a pak i pohoda na baráčku a u oceánu. Ještě jednou díky za možnost zúčastnit se skvělé akce s fajn partou a parádním velitelem posádky :-)

Mirka

Srí Lanka - cestování a surf, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl moc prima, vstřícný, ochotný, stále usměvavý. Jeho znalost Srí Lanky a vstřícný přístup z této výpravy udělaly fakt skvělý zážitek. Líbila se mi vyváženost - především v tom druhém týdnu, kdy byly naplánovány kromě surfování a užívání si moře další výlety. Výprava byla jednoduše skvělá - nádherný ostrov, krásná příroda, výborný program, skvělý průvodce!

Jaromíra Jindrová

Dva dny v Černobylu - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Adam se ukázal jako skvělý a hlavně pohodový průvodce. Jeho schopnost zachovávat klid, nadhled a dobrou náladu je vskutku obdivuhodná. Držel skupinu tak nějak pohromadě navzdory její velké různorodosti. Možná bych ještě vypíchla, že stejně jako Expedition Club tak ani jeho průvodci nejsou pro každého. Ale kdo umí, umí.

Rozhodně bych pochválila pestrost celé akce a taky množství míst, která jsme stihli navštívit. Vměstnat tak rozmanitý program do jednoho týdne je vskutku umění. To, že jsem si na akci báječně oddychla, už považuji jen za bonus. Pro mne osobně byla první a určitě ne poslední výprava s Expedition Clubem cestou v mnoha směrech i duchovní. 

Jaroslav Hrubý

Srí Lanka - cestování a surf - poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Krásně jsem si odpočinul v tropech u oceánu. Parádní rozdíl oproti podzimu v ČR. Surfování bylo těžší než jsem si myslel, ale asi jsem kopyto. I tak jsem si ty pokusy postavit se na surf užil, ke konci už to trochu šlo. Líbila se mi návště va starého přístavu/pevnosti Gale. Pozitivní energii jsme načerpali při neobvyklé lekci jógy s místním učitelem. Zajímavá zkušenost byla kuchařská lekce vaření typického místního jídla rice and curry . Taktéž továrna na zpracování čaje byla zajímavá. Pozitivem pro mě byla rozmanitost, kterou Srí Lanka nabízí surf, vaření, čaj, koření, banány, rýžová pole, budhistické chrámy, super milí lidé a podnebí, díky kterému jsem se zbavil rýmy. Vozili jsme se tuk-tuky případně busy, jedl jsem na ulici místní street food, ani na chvíli jsem se nenudil. Vydal bych se na Srí Lanku klidně znovu.

Aneta Jansová

Silvestr na Srí Lance - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Jestli tě někdo dokáže nadchnout pro danou věc je to Adam. Jeho pozitivní vibrace jsou opravdu nakážlivé, jeho průvodcovský medailonek nelže. :D Zároveň umí ocenit a podpořit tě, když se kousneš a podstoupiš něco, do čeho se ti ze začátku úplně nechce. Má výborný přehled o historii dané lokality a jeho cestovatelské historky nás často bavili u společné večeře.

Chválím samotnou lokalitu, partu lidí, výbornou kuchyni, západy slunce na pláži, skvěle poskládaný program..... Mám pocit, že Adam vybral opravdu to nejlepší, co jsme mohli na Srí Lance vidět. Líbila se mi rozmanitost kulturních zážitků, činností ale i jednotlivých oblastí. Jako srdcař všech zvířat byl pro mě největším zážitkem sloní útulek a šnorchlování s karetami.

Děkuji expe byla to super jízda, jako vždy! :)

Kateřina Woznicová

Srí Lanka - cestování a surf - poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl úplně skvělý průvodce. Poskytnul nám spoustu informací. Bavil nás po celou dobu naší výpravy. Se vším, co jsme potřebovali, nám pomohl, zařídil. Program měl perfektně naplánovaný. Navíc je hrozně pozitivní člověk a umí to přenést na lidi kolem sebe!

Chválím průvodce, protože Adam je super! Program, který byl perfektní, od návštěvy chrámů, přes čajové plantáže, zahradu s kořením, cooking class, sloní útulek...skvělé lekce surfování.

Všechno bylo skvělé, jediná výtka je, že nám Adam nepředvedl jak surfuje. :D

Martina

Srí Lanka - cestování a surf, průvodce: Adam Stejskal

Adam je rozený průvodce a tmelič skupiny. Byl s námi ve spojení před akcí a doprovázel nás celou cestou. Vždy předem vysvětlil, co se bude dít, přidal fakta a nějaké ty historické informace. Nechal nás vyzkoušet si vlastní síly, takže jsme se cítili jako parťáci a ne jako školka na výletě. SUPER. Večer jsme hráli hry, když se nám chtělo, stejně tak ve vlaku, když byla dlouhá cesta. Vše vysvětlil, poradil, a když jsme chtěli něco speciálního, vše nám zařídil. Cesta byla podařená i díky Adamovi, proto mohu podle jedné hry, kterou jsme společně na cestě hráli, napsat: díky NÁŠ NEJLEPŠÍ ADAME! Pokud to půjde, ráda pojedu s clubem znovu.

Leona

Austrálie kolem dokola - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Adam má všechno perfektně nastudovaný a připravený - a pokud něco nevyjde, vždycky si ví rady a z fleku vymyslí ještě bombastičtější akci, než byste si dokázali představit (i v tom nejdivočejším snu). Nic vám nedá zadarmo, ale v tom tkví podstata celé expedice - poznáte, že vaše limity jsou mnohem dál, než byste kdy čekali. Díky za to - nejlepší trip EVER! A to z velké části díky Adamovi! Musíte ho zbožňovat. A to i ve chvíli, kdy na něj ječíte, že je naprostej kretén :-) V klidu si hodí loket z vokna a jede bomby.

Rozhodně chválím průvodce, organizaci, super náladu, pozitivní přístup, žádný drama. Jen ti komáři byli někdy fakt otravní a neviděla jsem žádnýho žraloka :-)

Eva Dejdarová

Srí Lanka, průvodce: Adam Stejskal

Jak hodnotím průvodce? Ráda sním půjdu na pivo, až přijede do Prahy :-) Neustálý úsměv na tváři, ukázal nám toho opravdu hodně ...no má za A.

Jsem ráda, že vůbec takový způsob zájezdu existuje. Ať žije Expedition club!

Honza

Survival, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělej organizátor, má přehled o celé oblasti, dokáže navrhnout vhodnou trasu, všechno na jeho výpravách klape, je zodpovědnej, rozvážnej a je s ním sranda :-) 

Survival byl opravdu náročný (to je dobře) a bylo to dobře zorganizované. Skvěle vymyšlené úkoly i trasy. Díky za skvělou akci!

Martina

Velikonoce v Černobylu - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Skvělý program, během kterého jsme toho ač ve velmi krátkém čase stihli strašně moc, ideální kombinace přírody a kulturnější poznávačky, navíc se skvělým zázemím Četnické stanice

Adam je neskutečně pozitivní člověk, se kterým je jednak spousta legrace, jednak si dokáže poradit asi s každým trablem na cestě a ještě je neskutečnou zásobárnou zajímavých historicko-politických informací. Pět hvězd z pěti. :)

Dan

Survival, průvodce: Adam Stejskal

Adam je super průvodce, zaprvé o Zakarpatské Ukrajině ví fakt všechno a pořád nám mohl vyprávět, zadruhé si lajznul takovou organizačně náročnou akci, jako je Survival, a podle mě ji měl zvládnutou velmi dobře :-)

Akce dostála svého slibu, že si sáhneme na dno, to se povedlo snad u všech (u nás teda určitě).. Takový výsadek na třetí, kde se z relativně pohodového přesouvání stopem stává reálný boj o čas a rychle ubývající světlo.. Člověk se tak mnohem víc musel spolehnout na svoje nohy a orientaci a o to tady taky šlo.. Taky za ten čas na cestě to už člověka fakt donutí se spolehnout i na místní a nějaký ostych jde stranou. Tak aspoň zjistíte, jak hodní lidi existujou.. :-) No a závěrečná euforie z úspěšného zvládnutí, kdy posledních několik hodin už jde člověk úplně na automat, tak to se nedá ani popsat :-)

Dík za super akci :-)

Lenka Hlaváčová

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Líbila se mi variabilita programu. Moře, poušť, vádí, hory, pevnosti. Zažili jsme si Omán snad ze všech úhlů. Nádherné byly noci na pláži. Takovou romantiku jsem dlouho nezažila. :) Tu snad mohla předčit jen ještě působivější noc v poušti :D Taky bylo super, jak nás Adam postupně uváděl do celkového situace v Ománu a skrz starší i nedávnou historii nám umožnil aspoň v rámci mezí pochopit, proč je Omán tam, kde je teď. V tomhle ohledu byla skvělá i možnost strávit čas s místními lidmi.

Průvodce Adam byl skvělý. Omán s ním byl jedna velká jízda. Myslím, že málokdo se může pochlubit takovými zážitky, které nám Adam díky svým kontaktům a znalostem místa zprostředkoval. Bylo vidět, že má tuhle zemi hodně rád a hodně o ní ví. Jeho nadšení bylo nakažlivé. Zároveň, když bylo něco potřeba, tak uměl vše zařídit. A nenechal nás v poušti! :D

Michaela

Skandinávie - nejvyšší vrcholy a Lofoty - 2 místa, průvodce: Adam Stejskal

Skandinávie byla moje první zkušenost, co se týče spaní ve stanu a lezení s krosnou po horách. Byl to pro mě tedy opravdu velký zážitek a určitě ne poslední :-) Byla jsem nadšená úplně z celé akce. Bylo například fajn při náročnějším výstupu, že ti, co už byli unavení, mohli počkat v táboře nebo kdekoliv jinde. Každý se tak mohl rozhodnout. Taky se mi líbilo, že jsme se úplně fixně nedrželi plánu a když počasí nepřálo, zvolili jsme si jiný program. 

Adam uměl vše dobře zorganizovat a přizpůsobit se počasí, bral ohled na ostatní a se vším, když bylo potřeba, pomohl.