Reference

Tomáš Kohutek

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Průvodce Dana Borna musím pochválit ve všech směrech. Přátelský kluk se smyslem pro humor, kterému nechybí zodpovědnost a rozum pro řešení případných problému během výpravy. Rád se s ním znovu potkám třeba na další výpravě.

Ondra Michna

Přechod rumunské Rodny - PLNO, průvodce: Dan Born

Průvodce Dana hodnotím velice kladně. Prakticky mu nemám co vytknout. Vedl svou první skupinu a svého úkolu se zhostil bravurně. Vzhledem ke změně počasí a předpokládané bouřce se sněžením musel improvizovat a trasu doladit cestou do Rumunska. Vyhodnotil to skvěle a díky tomu to proběhlo nejlíp, jak nám počasí dovolilo... Jeho vůdčí schopnosti byly velice dobré a dokázal se rozhodnout i ve složitých situacích a dobře vyhodnocoval potenciální rizika (raději klesnout a zase nastoupat na hřeben než riskovat nebezpečný traverz ve sněhu). Vzhledem k drobnému úrazu po uklouznutí členky skupiny a následnému sníženému sebevědomí/strachu z opakované situace, byl schopen poskytnout pomocnou ruku jak slovním povzbuzením, tak fyzicky (prošlapat schůdnější cestu, přerozdělit obsah batohu k sobě či ostatním členům). Celkové hodnocení 1*, šel bych s ním určitě znova, perfektní kluk jak na hřeben, tak do hospody ke škopku. Na svůj věk velice vyspělý s notnou dávkou zkušeností.

Tato expedice měla být mým seznámením s turistikou na těžko v né moc složitém terénu... Nakonec se to změnilo na docela ostrý start ve sněhu a dešti. Každopádně nelituji, že jsem se zúčastnil, poznal super lidi a viděl aspoň část rumunské Rodny... Rád se zase zúčastním další expedice, tentokrát snad bez sněhového překvapení...

Barbora Bútorová

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Dan bol skvelý. V priebehu cesty k štvortisícovkám nás niektorých prekvapilo, ako bola táto cesta popsaná na webe a aká je realita.. no, zhodli sme sa, že to nie je až taká pohodovka, ako sa z popisu akcie dalo čakať, ale poriadne sme si mákli. A práve preto hodnotím Dana ako výborného leadera výpravy, veľmi nám pomáhal, uvedomoval si tiež, že je to pre nás náročnejšie, bol so mnou, keď mi traverzy skalných morén nerobili moc dobre, mal prehľad a bol tam pre nás a s nami.

Videli sme to, čo sa z Kazachstanu za tak krátky čas vidieť dá a okúsili sme aj niečo z kultúry mesta (a hlavne miestnej kuchyne). Odbehli sme si do divočiny, roadtrip do pustiny a púšte ma totálne dostal, úžasné :-)

Ešte raz díky Danovi! A teším sa na ďalšiu výpravu )

Klára Matasová

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Má druhá zkušenost s vaší akcí a opět velké nadšení z průvodce. Dan byl skvělý, nejen jako průvodce, ale i jako osobnost, byla s ním zábava, měla jsem s ním pocit, že ví co dělá a že není důvod mít jakékoliv obavy.

Skvěle sestavený program, zvládnutá organizace, báječný průvodce, není co nepochválit -)

Sonka Ranušová

Přechod rumunské Rodny - PLNO, průvodce: Dan Born

Náš sprievodca bol Dan Born, dobrodruh telom i dušou! Jeho prvá akcia v úlohe sprievodcu a predovšetkým nášho parťáka. Je rozhľadený, zodpovedný a organizačne zdatný, je mladučký, ale počínal si skutočne prvotriedne! :-) Vyzdvihujem jeho obetavosť, dobré srdce, skrátka kvalitný človek. Vážim si ho ako človeka, aj ako profíka. Expedičný klub, buďte radi, že ho máte! :-) Je to talent, podržal v každej situácii a snáď sa ocitnem v budúcnosti na nejakej ďalšej výbornej výprave... ktovie.

Chválim celkovo organizačnú štruktúru Expedičného klubu a kvalitných sprievodcov, ktorí výpravy vedú. Dan Born je výborným sprievodcom, spokojnosť po každej stránke. Páčila sa mi možnosť miernej variability programu. Mala som tú česť ísť expedičným vozidlom Borúvka a teraz Opelom Vivaro, obe autá mali niečo do seba, ale tentokrát každopádne veľký komfort a väčšia bezpečnosť. Vďaka! Aby som nezabudla, skvelá parta rôznych ľudí mojej krvnej skupiny, ktorých som si obľúbila.

Čoraz viac mi Expedičný klub prirastá k srdcu, jeho fungovanie, atmosféra Expedičnej klubovne, široké spektrum expedícii vo svete a hlavne stále sa mi potvrdzuje, že moja voľba zostať žiť a pracovať v Brne bola dobrá! :-) Mám vás na dosah!! Času menej, ale motivácia s vami cestovať čoraz väčšia... Veľké ĎAKUJEM! :-)

Dominika Smrzova

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Děkuji za skvělý zážitek! Jsem moc ráda, že jsem si vybrala právě Expedition club! Určitě budu dál sledovat vypsané akce a ráda se opět zase do nějaké zapojím :-)

Dan byl skvělý průvodce! Vždycky nás podrobně seznámil s programem daného dne a trpělivě odpovídal na otázky “a jak je to daleko” a podobně :-) Ve skupině tvořil příjemnou uvolněnou atmosféru, ale vždycky když bylo třeba, přepnul do “seriózního módu” a dokázal úžasně podpořit - fyzicky, psychicky - když docházel moral nebo síly! Moc mu za to děkuju a obdivuju!