Reference

Bára

Slovinsko Karavanky a canyoning - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Andreje jsem už před akcí znala z předchozího přechodu Stubaie a i to byl jeden z faktorů, proč jsem neváhala a vyrazila s ním do Slovinska. Během výletu vše bezproblémově klapalo. Andrej partu drží pohromadě a díky jeho trpělivosti není snad nic, co by narušilo pohodovou atmosféru. Plus má taky za řízení, kdy se s ním v autě člověk nemusí bát.

Ráda bych pochválila výlet do Slovinska celkově, od přechodu hřebene po canyoning. Na hřebeni jistě hrálo svoji roli počasí. To nám přálo, takže ty křeče v nohou nebyly nadarmo a my jsme si mohli užít parádní výhledy. Stanování bylo bez problémů a přechod tak akorát dlouhý, abychom se těšili do kempu do Bovce. Následující canyoning byl pro mě hřeb výletu, takovou otužovačku po túře prostě chceš. Taky pomohl osvěžit mysl po návštěvě Černé ovce, která by měla být pevným bodem programu P.

Gabriela Vitásková

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.

Radim Herout

Slovinsko Karavanky a canyoning - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Andreje jako průvodce hodnotím velmi kladně (skvělej člověk se smyslem pro humor). Tuto expedici vedl velmi dobře a byla velká zábava. Celkově byla expedice Karavanky a canyoning neskutečně vydařená. Sice to byla moje teprve první expedice, ale byl to pro mě zatím nejlepší výlet. Skvělá parta, nadherné prostředí a šílenost zakončená skvělým adrenalinem v neoprenu. Karavanky jsou krásné a dobře zvolené prostředí. Na tuto akci budu vzpomínat velmi dlouho.

Honza Čech

Slovinsko Karavanky a canyoning - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Průvodce Andrej je veselý a bezprostřední chlapík, s kterým měla výprava připravený harmonogram, který se operativně přizůsobil nárokům skupiny. Lze jen doporučit. Vyzdvihl bych výběr lokality, krásné prostředí i dobře objednané počasí.

Patrik

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

O Brněnském Expedičním klubu jsem se dozvěděl přibližně před rokem, kdy jsem se přihlásil na výpravu do Nepálu na trek Mardi Himal. Ten však bohužel kvůli nešvaru s rozšiřující se chřipkou padl. Pro cestovatele nastala doba temna a každý z nás určitě hledal nějaké východisko alespoň na pár dní. V průběhu času jsem pokukoval na akce, které je klub v momentální situaci schopen zrealizovat a zaujala mě hřebenovka ve východním Tyrolsku. Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jelikož jsem letos kvůli zaměstnání a šaškárně s kašlem nemohl čerpat moc dovolené a využíval jsem hlavně prodloužené víkendy. Konec letošních prázdniny se stejně jako jejich začátek pro mě tedy nesl v duchu hor.

Průvodce hodnotím 1* - Komunikativní a věčně vysmátý pohodář, od kterého se můžete naučit spoustu užitečných věcí. Například nezapomenout si sebou vzít něco dobrého na zahřátí nebo se nebát uvařit si v teple domova .

Jakub

Stubaiské Alpy - přechod nalehko - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Skvělá parta. Navzdory rozličnosti (i výkonové) jsme byli schopni se vždy domluvit a dorazit do cíle. Ubytování bylo vždy zajištěno/domluveno a o celou skupinu skvěle postaráno.

Andrej s každou expedicí posouvá dále své vůdcovské dovednosti. Popisek rozhodně nelže v tom, že je největší tanečník. Ještě by stálo za to přidat, že je milovníkem vody a koupačka je tak zaručena (ať už je teplota vody jakákoliv -) ) Ovládá umění navazování vztahů a vytváření a udržování přátelské a uvolněné atmosféry. Nezapomíná ani na průběžnou motivaci skupiny, a tím udržování morálky. Nad skupinou neusátle bdí a utužuje tak pouto, které mezi skupinou vzniká. Budu se těšit na další společnou výpravu.

Jakub Rus

Rumunské hory - Retezat - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Z počátku jsem se obával, že Andrejův medailonek není úplně aktuální a jeho taneční schopnosti nejsou takové, jak pověsti vypráví. Mýlil jsem se! chtělo to jen správný pitný režim a naše očekávání byla zcela naplněna. Na treku byl jako průvodce perfektní a i přes nepřející počasí vše zvládl s grácií. V civilizaci z počátku působil mírně nejistě, ale jakmile zjistil, kde je nahoře, a kde dole, bylo vše v pořádku. Zajistil pravidelný přísun tekutin, jídla i kultury v poměru ideálním pro rekonvalescenci. :)