Reference

Světla

Mexiko - sopky, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce hodnotím na výbornou. I když musím napsat, že to vůbec neměl lehké. Je to skvělý parťák do nepohody je s ním legrace a má vždy vše pod kontrolou což je velmi důležité. Pro každého měl trpělivost a pochopení. Cítila jsem se s ním bezpečně. A tak říkám díky, bylo to skvělé.

Dominika Jančovičová

Senegal a Gambie, průvodce: Martin Ksandr

Marťas je úžasný sprievodca, človek, týpek a správny exot. Pri tom však dostatočne skúsený a zodpovedný, aby vedel, čo si môže dovoliť a čo nie. Nebyť jeho, polovicu vecí by sme asi nevideli a nezažili :-) (Aspoň ja určite nie.)

Počiatočné informácie hovorili o nočnom prejazde a preprave lokálnymi busmi. To som rada, že sa nekonalo v sľubovanej miere a nakoniec sme cestovali vlastným prenajatým mikrobusom. Inak ale musím chváliť všetko - od sprievodcu, cez program, ubytovanie až po členov výpravy! 200% :-) Všetko bolo super. Zopár zádrheľov, ktoré sme absolvovali, však patria k cestovaniu a nemajú nič spoločné s organizáciou výpravy :-) Je o čom rozprávať.

Bola to prvá expedícia s Expedičným klubom, rozhodne však nie posledná. Ak ma vezmete aj na ďalšiu :-D

Michal Kolčárek

Bělorusko, průvodce: Martin Ksandr

Martin je prostě profík. Všechno zařídí, krize vyřeší, ale stále si udržuje kamarádský přístup a člověk má silný pocit, že ho to opravdu baví a není tam proto, že to je jeho práce. Hodně oceňuji, že zajistil víza, protože to ušetřilo hodně starostí.

Co se mi na téhle výpravě líbilo? Zajímavý program v ne až tak zajímavé zemi :-) Zajímavé ubytování - skvělý byt ve Vilniusu, perníková chaloupka v Bělověžském pralese, východně-luxusní byt v Minsku a klasický panelák mezi tím. Jízda vlakem byla taky super. Mnohem zajímavější muzea, než bych v Bělorusku čekal - muzeum Velké Vlastenecké Války a Muzeum železnic v Brestu. Jako vášnivého cyklistu mě hodně bavila jízda na kole po Bělověžském pralese, to byla pěkná vsuvka.

Markéta

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Martin Ksandr

Marťas je pohodář, dá skupině na výběr, ale ne na moc dlouho, aby se zbytečně nesešlo 10 různých názorů - po navnímání sentimentu rychle bez prostojů rozhodne, jak dál. Srazy a odcházení vždycky načas, což oceňuju. Výprava byla skvěle naplánovaná a kde byla potřeba improvizace, skvěle zafungovala. 

Marťas, díky za organizaci a prostě za vše, bylo to moc fajn :)

Veronika

Rumunsko - Godeanu, průvodce: Martin Ksandr

Rozhodně bych pochválila lokalitu, ale to asi u výprav s expeditionem není nic neobvyklého, krásný hřeben, super výhledy téměř ode všud. Asi bych vyzdvihla spaní v Gugu bivaku první noc a výstup na vrchol Godeanu ) Osobně se mi líbil i netradiční sestup způsobený dřívějším zakončením akce kvůli situaci s koronavirem, ale to asi nebude součást běžné výpravy.

S průvodcem Martinem jsem už na výpravě byla a ráda pojedu znovu. Je to pro mě člověk, co se v horách vyzná a zcela věřím jeho úsudku. V klidu a za pochodu dokáže řešit všechny problémy, dbá na pohodu v kolektivu a vždycky se snaží podporovat a motivovat všechny členy výpravy.

Jan Štekr

Senegal a Gambie, průvodce: Martin Ksandr

Martin je super, všechno měl zmáknuté a s přihlédnutím k tomu, v jaké díře jsme byli, můžu jen smeknout :-) Líbila se mi pestrá náplň, program jednotlivých dnů nebyl jednotvárný. Nabídl od všeho trochu, viděli jsme města, národní parky, řeky, moře... Rozhodně nemůžu říct, že bych se někde nudil :-) Výborná a vydařená akce, určitě na ní budu ještě dlouho vzpomínat.

Martin Pilný

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Martin Ksandr

Líbilo se mi postupné odhalování cílů naší výpravy do neznáma, včetně zvolených lokací, které velmi příjemně překvapily. Perfektní komunikace od plánování akce až po návrat. Letecké i pozemní přesuny byly skvěle zvolené – minimální časové ztráty. Sešla se skvělá skupina, žádní sólisté, ale parta, se kterou bylo pořád o čem mluvit a čemu se smát.

Průvodci dávám šest z pěti hvězdiček. Žádný problém s ničím – účastníci byli vždy na prvním místě, a to se opravdu cení! Oceňuji i „neviditelné služby“, jako například perfektně zvládnutý management společného placení, který výrazně zvyšuje komfort a přispívá k dobré náladě týmu. Díky, Marťas!

Bára Zýková

Jeseníky po našem - Poslední volné místo, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)

Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.

Nicole

Kosovo s Rock Pointem, průvodce: Martin Ksandr

Velké DÍKY za tento skvělý a intenzivní zážitek! Pohodová atmosféra po celou dobu, skvělá parta lidí a já, jako netrénovaný a nezkušený jedinec, jsem nejvíce ocenila a moc si vážím podpory a pomoci - ať už toho, že mi kluci pomohli s odlehčením batohu, ale taky toho, že to dokázali nahecovat tak, že jsem to zvládla :-D

Martin je člověk na svém místě. Obyčejný kluk a pohodář, který si na nic nehraje, přestože má spousty zkušeností týkajících se hor a cestovaní. Také jsem velmi ocenila zodpovědnost jak při řízení auta, tak i při přechodu pohoří, kdy měl Martin vše a všechny naprosto pod kontrolou.

 

Martin Kissler

Beskydy a Javorníky - přechod, průvodce: Martin Ksandr

Pochválil bych pohostinnost průvodce když nás ubytoval ve vlastní chatě. Přípravu trasy, která krásně ukázala to nejkrásnější z Beskyd. Podařenou partu lidí, kde všichni byli pozitivně naladěni a s chutí společně dosáhnout cíle. Martin je super pohodář a celou akci má vždy pod kontrolou a udržuje dobrou náladu v partě. Má krásnýho psa, který tomu přidává to pravé kouzlo.

Tibor Vansa

Lezení na Balkáně - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Martin Ksandr

Best roadtrip ever. Krásné lezení, výborně odjištěné cesty, Blagaj je magicky krásné místo, kam se určitě chci vrátit. Ze všeho nejlepší ale byla parta, která se tam sešla – byla to terapie na duši se vším všudy.

Martine, byl jsi nejen výborný průvodce, ale i skvělý parťák. Bez tebe by tak neuvěřitelně uvolněná a otevřená atmosféra nevznikla. Díky moc za to! Držím ti palce, ať se ti splní všechny tvé sny, ať už expediční, nebo rodinné.

David Janecek

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Martin Ksandr

Bylo to přesně to, co jsem čekal, a ještě mnohem víc. Jak už jsem říkal u ohně – když jsem slyšel „Egypt“, úplně nadšený jsem nebyl, ale teď tvrdím přesný opak. Výprava byla skvělá, parta také a i ten resort měl své „kouzlo“, na které rozhodně jen tak nezapomenu.

Ještě jednou díky. :)

Pavel Křetinský

Výsadek, průvodce: Martin Ksandr

Martin byl skvělý, podal výklad, řešil nastalé problémy, byla s ním sranda, dobře organizoval.

Byla to jedna z nejdobrodružnějších akcí, co jsem zažil - být vysazen někde a nevědět kde, jít někam, kde to taky neznám, nemít jídlo, peníze, mapu, spoléhat jen na pomoc místních lidí a platit úsměvem či drobnými dárky. Mám z toho spoustu dojmů a zážitků získaných za pouhých 24 h!

Chválím parádní výběr lokace, zajištění stanů i pivka s párky v cíli, zajímavé úkoly, dobré počasí.

Pavel Málek

Uganda - Margherita Peak (5 109 m), průvodce: Martin Ksandr

Mám za sebou mnoho expedic a zájezdů s různými cestovkami, agenturami nebo i po vlastní ose. Díky průvodci, skvělé partě i místním ugandským kontaktům se celá akce zařadila na nejvyšší příčky těch nezapomenutelných zážitků. Ještě stále zpracovávám, co všechno jsme viděli a prožili. Bomba.

Bohdan Boblach

Expedice na Jan Mayen, průvodce: Martin Ksandr

Expedice na Jan Mayen, červenec 2022, průvodce: Martin Ksandr

Parta super. Podle mě tahle výprava patřila mezi psychicky náročnější a všichni byli k sobě super což je základ tolik dní na tak malém prostoru v takových stísněných podmínkách.

Je těžké Martina hodnotit když už ho člověk bere spíš jako bráchu než průvodce..... Jako vždy vše pod kontrolou, vše řešil s klidem a nadhledem. Ochotný všem s čímkoliv pomoci a nakloněný každé zábavě. V zásadních situacích při vyjednávání výstupu diplomat i psycholog. Prostě Marťas. Jeden z nejlepších lidí co znám..

Děkuji za všechno, Expedition club je moje druhá rodina!