Lucie Řehořková
Malý počet klientů = více prostoru pro individuální přístup, ucelené info k problematice lezení, dostatek času a prostoru na vlastní lezení, bezva lokalita = byli jsme tam sami. Jak Víťa, tak Tom - oba velmi příjemní, pohodáři, co opravdu lezení rozumí. Obzvlášť oceňuju Tomovu trpělivost a podporu ve zdolávání pro mě obtížného místa v komínu .
Lenka Víchová
Tom byl člen výpravy, který si to prostě celé užíval s námi a díky tomu zavládla úžasně pohodová atmosféra. Neměla jsem vůbec pocit, že to je ten „guide“, který musí organizovat, zajišťovat, má starosti, je to jeho povinnost, práce a otrava s těma „klientama“, kterým furt něco je a mají blbý dotazy… On byl prostě jeden z nás, skvělý společník, pohodář, ohleduplný, pozorný, mile vtipný, bavič a tanečník :-D Prostě to nebyl zájezd s cestovkou, ale parta kámošů, která se vydala na trek za skvělými zážitky do míst, která nejsou pro každého. A přitom všechno fungovalo a klapalo. Nikde jsme nebloudili, nic se nepokazilo. Jak to ten kluk dělá? Jinak tedy, Tom je průvodce, který když má mluvit, tak mluví, když není třeba nic říct, tak mlčí. Když má organizovat a zajistit potřebné, tak je to na 110 %, a když se mají nechat věci plynout, tak je nechá. Tímto se mu omluvuju a sypu si popel na hlavu za ten pohrdavý záchvat výsměchu, když mi před odjezdem do telefonu řekl, že v Gruzii nikdy nebyl.
S Expeditionem jsem jela poprvé. Po různých cestovkách, výjezdech s partou i sólo cestách jsem nevěděla, jak se do vysněné Gruzie vydat. „Tak jeď s Expedition Clubem.“ … “Ne, s cestovkou nechci.“ … “Ale oni jsou jiní.“ A je to pravda! Gruzie je nádherná, úchvatná a s vámi to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. (Nikde ale pochvaly šířit nebudu, protože pak byste měli tolik zájemců, že už by na mě nikdy nezbylo žádné místo :-D )
Díky této výpravě do nejkrásnějších hor na světě s těmi úžasnými lidmi se stalo, že životem a prací postupně odměřená introvertka, která moc nemluví, nikoho si k sobě moc nepouští a stydlivě se drží zpět, tančila, zpívala, skvěle si výpravu užívala, přátele našla a při loučení slzy zaháněla.
Vadilo mi jen to, že to skončilo, a to hnusný loučení… To bych pro příště prosím zrušila :-)
Tomáš Krejčí
Určitě chválím lidi, co se o to všechno starali - Tom, lidi v Expe, Anežka v Dogubajazid, Rašíd, Osman. Tom Cimr je super týpek. Zkušenej, vyklidněnej. Dodával celé akci takovou uklidněnou a jistou atmosféru. Je parádní profík a supr kámoš. S ním kdykoli znovu kamkoli.
Celkově se sešla dobrá parta. Hezkej kopec. Netradiční pohled na Turecko. Užívej, jak to jde a jak to máš rád. Život máme jen jeden a druhá šance nebude. Ahóój!
Majda
Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí.
Petra
Kluci byli skvělí a vytvořili skvělou atmosféru. Měli všechno skvěle připravené, mohli jsme si vyzkoušet různé typy vybavení a ke všemu nám dali info, na co si při pořízení dát pozor. Super místo - ferraty byly krátké, takže se dalo odpočívat a zkusit si to několikrát. Dozvěděla jsem se i na co se připravit, když budu plánovat ferratovou výpravu po vlastní ose.
Šárka Francová
Super kurz, nečekala jsem tak komplexní zasvěcení do práce horského průvodce, byla jsem fakt hodně mile překvapená profesionalitu a příjemným přístupem všech organizátorů. Nastartovali můj zájem a motivaci vzdělávat se v tomto směru mnohem víc. Zajímají mě teď i témata, která mi dřív připadala celkem okrajová a nudná (ano, taková meteorologie zní na první poslech fakt otřesně) ale najednou to dává smysl, když si to člověk propojí s tím, co se kde může stát atd. Atd. Za mě fakt super akce.
Nina Mocova
Tom je pan PAN - prostě Náčelník každým coulem! Pracuje se skupinou! S jejími limity! Přizpůsobí vlastní modus! Užívá si to! Předává pozitivní energii a když ze skupiny vyprchává optimismus, nenechává se vyvést z míry! Pana Míru zná :-)! Klobouk dolů před jeho funkčností (chci ze své pozice, mno jo no starší osoby, musím... v jeho věku! Více takových průvodců, co umí číst skupinu!!!!! S Tomem pojedu i na kraj světa! :-)
Krom náčelníka a jeho empatie chválím i výběr destinace, inuitský humor a posledního komára, co se rozhodl, že nebodne! :-)
Svému srdci můžeš vždycky věřit. A proto v rámci propojení orgánů věřím, ze jazyk se srdeční zástavou v jedné rovině jest :-) V této výpravě není nic, co bych v rámci zástavy měla řici! Srdce naplněno jest! :-)
Lenka
Oba průvodci, Tom i Ondra byli naprosto perfektní. Málokterý průvodce vám nabídne, že s vámi bude probírat lavinovou problematiku a hrabat se ve sněhu klidně do půlnoci, protože je tam pro vaši skupinu. Na kurz kde se nebojíš zeptat na jakoukoli otázku a víš, že na ni dostaneš kvalitní odpověď a k tomu dávku zkušeností, chceš prostě jet. Kluci jsou profíci a krom toho srší humorem a zážitkama.
Celkové pojetí kurzu a to od organizačního zajištění až po obsahovou stránku, která byla pochopitelná, bez ohledu na to, jestli máte základní zkušenosti nebo jste v lavinové problematice úplní nováčci. Díky parádní lokalitě jsme měli možnost trénovat ve skutečných podmínkách a vidět spoustu věcí naživo. Tím, že byl kurz hodně zaměřený na praktickou stránku, jsme si díky zážitkům z terénu odnesli opravdové zkušenosti.
Díky za možnost vytvořit a naplnit kurz soukromou skupinou kamarádů. Tento koncept naší partě přinesl to, že víme jakým vzděláním jsme si prošli, co teď od sebe můžeme v horách čekat a díky tomu se jeden na druhého spolehnout.
Sabina Vodáková
Akce je fakt dobře sestavená, co se týče dní a míst, které jsou v plánu. Průvodce Tom byl fakt super. Několikrát se mě ptal, jestli nechci odlehčit batoh i když on ho měl určitě taky těžký. Obdivuji ho, s jakou lehkostí vyběhl na Kraličák a v podstatě na všechny kopce, co jsme cestou potkali D. A velká poklona a dík za to, že se vydal pro auto i když bylo asi 50 km daleko, jen aby nás zachránil před nekonečným deštěm.
Markéta Pavlíková
Chválím celkovou koncepci kurzu. Harmonogram dává smysl, je dost prostoru pro procvičení nových skills a zároveň i čas na večerní pokec. Hrozně moc mě bavilo zajišťování skalnatýho hřebínku fixními lany (jenom škoda, že práce s lanem není v kompetenci horskýho průvodce, žejo...) a plánování výsadku pro jinou skupinu. Povídací bloky byly taky výborně uchopený. Obdivuju kluky, že pro nás sepsali skripta (kdyby takhle fungovali všichni učitelé u nás na VŠ, to by byla paráda :D).
Tom s Víťou jsou lidi na svým místě prostě :-) Mega mě to s nima a s celou naší skupinkou bavilo!
Kamil Jirka
Tom je velkej pohodář. Když jsem četl, že je to nejzodpovědnější průvodce, tak jsem tomu moc nevěřil. Je to pravda. Příprava byla parádní.
Chválím opačný směr tracku, než je běžné. Bylo to zajímavé i výhodné.
Nespokojený jsem byl s nedostatkem alkoholu. Doporučuji další expedice informovat, že v Grónsku nelze v sobotu a v neděli žádný alkohol koupit, protože se prodává jen v týdnu.
Nikola
S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás. U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.
Lenka
Pochválila bych světýlka na bivaku! Vlastně všechno. Dobře zvládnutá organizace, a kde věci nešly podle plánu, Tom hned zařídil. Trek byl krásně vybraný. Prostě super akce. Tom se o nás krásně staral a sršel nakažlivým optimismem.
Verča Bílková
Jako absolutně všechny akce, které jsem doposud s EC absolvovala byla i tahle úplně boží - skvěle vybalancovaná teorie vs lezení. Dochází mi slovní zásoba a už moc nevím jak vás originálně pochválit. :) Takže díky moc za skvělou akci a super den!
Jana
Tom byl skvělej průvodce. Velmi přatelskej, vše měl velice dobře naplánovaný a zorganizovaný. Když byl na místě nějaký problém, tak ho hned řešil a našlo se alternativní řešení. Celkově to byla super akce - krásná příroda, skvělý lidi, rozložení jednotlivých etap treku (co se délky týče) tak akorát, takže byl čas i na odpočinek a v druhé polovině expedice bylo dost příležitosti si poradně užít i výborné argentinské steaky a chutné místní pivo.