Jana Kábrtová
Celkový koncept několikadenních přeběhů nalehko, jen s 15-ti litrovým batohem mě neuvěřitelně baví. Akce se navíc účastnili dobří běžci a tak to pro mě místy byl dost challenge. Mě ale baví překonávat se a když jsme po téměř 180ti kilometrech strávených na hřebenu Karpat proběhli do Koločavy, tak jsem z toho měla skvělý pocit.
Ondra je skvělý průvodce. Jako vždy měl vše super připraveno a naplánováno. Navíc je velmi ochotný a odpovědný. V extrémnějších podmínkách, které byly např. druhý den, dokáže vést skupinu tak, aby byli všichni v bezpečí. Tohle byla moje třetí akce, kterou vedl Ondra a moc ráda s ním pojedu zas.
Matúš Gúčik
Jednoznačne je hodnotenie iba pozitívne! Ondro sa o nás staral skvele, vytvoril nám parádny program, nenudili sme sa asi ani minútu a naozaj skvele sme využili čas na výprave a hlavne bez problémov reagoval na naše malé požiadavky (presuny, ubytovanie, strava, atď.). Veľmi si cením, že netrval iba na presne predpísanom harmonograme ale dokázali sme sa dohodnúť na čomkoľvek. Palce hore! Jedno veľké: ĎAKUJEM!
Karel Černý
Ondru hodnotím kladně, byl dobře připravený ohledně tras, citlivě reagoval na potřeby a schopnosti všech členů výpravy. V krizových situacích (dají-li se tak nějaké označit) zachoval chladnou hlavu. Rád s ním někam pojedu zas.
Chválím velmi dobře zvolené řazení jednotlivých navštívených míst a ideální datum pro návštěvu Maroka.
Pavlina Adam
I přes nepřízeň počasí nám Ondra naplánoval skvělý alternativní program a ani nevadilo, že nebyl naplněn původní záměr výpravy. Užili jsme si to i tak. Celkově je Ondra skvělý průvodce do pohody a nepohody. Má vynikající zkušenosti ze zahraničních expedic a historkami o nich nám příjemně zpestřil i tu naši tuzemskou výpravu.
Kateřina Melicharová
Ondra Švirák - výborná organizace a příprava, super kluk, takže hodnotím nejvyššími body. Ondra byl skutečně moc dobře připraven, nikde jsme nebloudili, ubytování bylo super zajištěné, během výletu nedošlo k žádným problémům, a to ani mezi samotnými členy výpravy. Všechno bylo skvěle organizováno.
Moc ráda se s vámi vydám do exotických krajin znovu, děkuji za super zážitky :-)
Tomáš Porwolik
Ondra je skvělý průvodce. Celý program měl perfektně připravený a v případě problémů měl připravené alternativy, co můžeme dělat. Na každém místě nám povykládal pár zajímavých informací. Veškeré papírování na hranicích i zařizování ubytování proběhlo hladce.
Sešla se úplně skvělá parta lidí a po celou dobu jsme se skvěle bavili. Navštívili jsme místa, do kterých bych se sám nevydal, ale s naším skvělým průvodcem jsem se cítil naprosto bezpečně a odnesl si skvělé zážitky.
Bohužel jsme velkou část expedice strávili v autě. Dále jsme vinou osudu píchli 2 pneumatiky a na silnicích byly zácpy, takže jsme nestihli část programu v Rumunsku. Ale i tak patří tahle expedice mezi nejlepší zážitky v mém životě, fakt jsem si to užil.
Vašek
Ondra po celou dobu trvání výpravy uplatňoval své veliké zkušenosti a široký rozhled. Snažil se vyhovět našim potřebám a vždy byl v případě potřeby k ruce. Vše bylo výborně předem zajištěno a naplánováno a i když musel kvůli nepřízni počasí a bez signálu improvizovat, tak veškeré kroky vždy zohledňovaly bezpečnost celé naší výpravy. A za to mu ještě jednou moc děkuji!
Díky všem členům výpravy. Moc jsem si celou expe užil a poznal jsem, že každý můžeme posouvat své limity.
Karolína Paterová
Ondra byl naprosto super průvodce! Jednoznačně bych s ním jela na jakoukoli akci znovu, obzvlášť pak na běžecký kemp. Dostali jsme se díky němu na velmi zajímavá místa a zároveň jsme se nepochybně dozvěděli spoustu nového o běhání, poradil mi i co se týče mého osobního tréninkového plánu.
Naprosto perfektní lokalita, trasy byly úžasné. Přišlo mi skvělé, že jsme vždy nějaký čas běhali a pak jsme objevovali místa ve Španělsku. Jednoznačně bych tento typ běžecké expedice doporučila každému, kdo je nadšený do běhání a cestování! Málokdo má možnost jen tak při práci či škole během jednoho týdne naběhat v horách 100 kilometrů, člověka tato expedice jednoznačně bežecky posune.
Expedition Club sleduji už delší dobu a jsem ráda, že jsem se konečně zúčastnila nějaké expedice a zrovna této běžecké! Určitě to není naposledy, co s vámi jedu. Nyní přemlouvám kamarádku na výsadek :-)
Kamila Hofmanová
Průvodce Ondra byl úžasnej a upřímně si nedovedu představit na jeho místě nikoho lepšího. Komunikoval se všemi účastníky, upřímně se o ně zajímal, byl pořád v dobré náladě, a nic pro něj nebyl problém.
Tadeáš Západ Vala
Ondra byl super a nemám k němu ani k jeho průvodcování výhrady:-D Líbil se mi jeho přístup k plánu a organizaci akce. Opakovaně nám dával na výběr z možností, kam se podívat a kam jet, a adekvátně reagoval na naše názory co udělat jinak (např. ohledně místa spaní,...) Po pravdě nebyla žádná konkrétní věc, se kterou jsem byl nespokojen, za což kromě destinace a průvodce byla zodpovědná výborná parta lidí :-)
S Expedition Clubem jsem vycestoval už podruhé a utvrdilo mě to v myšlence, že jakmile budu mít opět čas, peníze a možnosti, pojedu s vámi moc rád někam znovu :-)
Tomáš Roub
Byla to pecka po všech stránkách! Program byl vyvážený, po treku byl vždy čas na regeneraci.
Průvodce hodnotím pozitivně - Ondra byl během expedice pozitivní, pohotový, ochotný, naslouchal potřebám skupiny. Je nevyčerpatelnou studnicí znalostí ze světa outdooru a cestování. Fuckupy (ty k cestování patří!) ze strany místních hostelů a autobusových společností řešil s chladnou hlavou (ve španělsky mluvících zemích jsou podobné fuckupy koloritem, bez nich by to byla na cestě nuda :-D ).
Byla to jízda! Těším se na další zážitky s Expedition Clubem :-)
Gabriela Nováková
Celá výprava byla super. Nemám, co bych vytkla. Ráda bych vypíchla organizovanost a usměrnění nás běžců při bouřce. Prostě bezpečnost na prvním místě.
Ondra je super. Vše do posledního detailu vymakaný. Velmi si vážím jeho přístupu, ochoty pomoci, podaných rad a informací do dalších akcí. Zároveň grupu hezky motivoval. Velký obdiv i za trpělivost s překládáním i přes únavu a schopnost rozhodovat se za nás všechny.
Fakt jsem si vypravu užila. Pokud dostanu příležitost i na další rok, tak určitě běžím znova. Protože to byl ultra dobrej tyden.
Martin Pokorný
Průvodce Ondra byl naprosto super, díky němu jsme toho viděli neskutečně hodně. Při problémech, které se vyskytly, se zachoval jako profesionál a vše dokázal vyřešit. Kromě toho má super humor, kterým dělá dobrou náladu, prostě samé klady. Akce byla opravdu neskutečná a ještě teď jsem plný zážitků.
Pochválil bych všechno. Neskutečnou přírodu, skvělého průvodce i kolektiv. Hodně jsme toho viděli, procestovali celé Norsko a zároveň jsme podnikali i nádherné treky, prostě všechno tak, jak jsem o tom snil.
Určitě bych s vámi rád někdy podnikl další výpravu, je to fakt celoživotní zážitek. S vámi se lze dostat na místa, na jaká se s běžnou cestovkou nedostanete. Radši jezdím na vlastní pěst než s cestovkou, ale tohle je úplně něco jiného. Prostě super :-)
Lucia Puškáčová
Ondra bol top sprievodca 👌🏻 super organizátor, koordinátor aj bavič 😃 podával všetky info ohľadne programu, jedla, pitia, trasy, vedeli sme vždy čo nás bude čakať a na čo sa máme pripraviť ( na veci, ktoré sa dali predpokladať a ovplyvniť, aj také ktoré sa ovplyvniť nedali, počasie napríklad 🙂) Pôsobil, že je stále v kľude a v pohode, obdivujem jeho schopnosť asi 17 hodín denne kecať 😃 a bez problémov vyjsť a komunikovať s 10 cudzími ľuďmi. díky Ondro
Výprava predčila moje očakávania, mám kopu silných zážitkov či už veselých alebo trochu nekomfortných v daždi a zime so zmrznutými rukami, čo by som asi očakávala niekde inde než na Mallorke 😃 zišli sme sa skvelá parta a bola to proste pecka ♥️
Eva Černochová
Náš průvodce byl naprosto fantastický. Skvělý řidič, neúnavný (a neunavitelný) => tímto ještě jednou děkuji za zachráněnou výbavu, pro kterou mi Ondra v polovině výstupu na Vito doběhl na úplný začátek stezky. Člověk pro každou špatnost. Udělá, co účastníkům na očích uvidí (vyleze třeba pro nezralé granátové jabka.... protože by už mohly být...). Kamzíci blednou závistí, Ondra je totiž v horách ve svém živlu. Přední voj, zadní voj střídá podle potřeby. Generálským komplexem rozhodně netrpí a naše ukňourané remcaní a blbé a ještě blbější dotazy snášel s obdivuhodným nadhledem. Sečteno & podtrženo => Ondra je rozhodně člověk, se kterým chcete jít po skončení akce na pivo.
Do expedičního balíčku prosím přidávat silné antidepresiva, aby si po příjezdu domů někdo nehodil mašli, protože už je konec...