Eva Adamová
S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)
Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.
Martin Pluhař
Na kurzu bych pochválil:
1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.
JIŘÍ KONUPKA
Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!
Marian
Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.
Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.
TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé
Petr Kovářík
Ondra byl skvělý, stopro splnil očekávání, udržel si přehled nad nejrychlejšími i nad pomalejšími členy výpravy, pružný - vstřícný kompromisům, výborně připraven, jen to počasí mohl zajistit lepší.
Jana Remišová
Ondra je spolehlivý a zkušený průvodce. Myslím, že je na svém místě a dělá svou práci skvěle. Přeji mu, aby mu ten elán vydržel co nejdéle.
Lukáš Oberreiter
Pochválil bych informovanost o výšlapech. Bylo to jak pro dobro průvodce, tak pro naše dobro, abychom nešli slepě za ním. Takhle si každý mohl do jisté míry volit i vlastní tempo. Především chválím i brutální improvizační změnu a reakci na covidovou situaci ve Slovinsku. Super.
Průvodce Adam byl skvěle připravený a nenechával stěžejní věci náhodě. Časový nátlak se ukázal jako velmi důležitý, jinak by se asi nedaly vylézt dva nejvyšší vrcholy za tak krátkou dobu. A taky je to hecař, což je pro mě osobně asi nejdůležitější -D.
Jsem naštvanej, že jsem žádný takový trip nepodnikl mnohem dřív. Zároveň jsem ale rád, že jsem tohle mohl okusit skrze vás ). Byla to famózní zkušenost, takže snad příště někde jinde! )
Majda
Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí.
Jiří Stojan
Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.
Klára
Lukáš byl super! Výpravy měl naplánované tak, abychom to všichni se svými schopnostmi zvládli, a kdykoliv jsem měla pocit, že mi něco nejde nebo nestíhám, tak mi vždy ochotně pomohl.
Pavel Pospíšil
Vandr „Po stopách zlaté horečky“ byl pro nás nezapomenutelný zážitek! 🏕️ Syn byl naprosto unešený a akce v něm probudila velký zájem o kempování. Celý víkend jsme se pohybovali v krásné přírodě Jesenicka a díky skvělému průvodci jsme se podívali na místa, kam se běžně nedostanete. Dozvěděli jsme se spoustu fascinujících informací o historii rýžování zlata i o zdejší přírodě.
Večery u ohně, historky, vůně dřeva a zvuk kytary vytvořily naprosto kouzelnou atmosféru. Spali jsme pod stanem na opravdu krásných místech – u řeky a na zřícenině hradu – a vyzkoušeli si i rýžování zlata a další dobrodružné aktivity.
Byl to perfektně připravený výlet, který spojil dobrodružství, historii a přírodu v jeden výjimečný zážitek. Moc děkujeme "Jarouškovy" a rozhodně doporučujeme všem, kdo chtějí zažít něco jiného než běžnou turistiku🌞
Jan Blaschke
S lezením v těchto výškách jsem začátečníkem. Tom se o mě vzorně postaral, za což mu tímto ještě jednou děkuju. Cítil jsem se s ním opravdu bezpečně. Top zážitek 😀
Vojtas
Martin vše krásně naplánoval a dal vědět včas – ať už šlo o čas a místo srazu, cestu na místo, plán trasy či ubytování. Navíc je velmi empatický, takže během celé túry sledoval jak cestu, tak účastníky („klienty“) a snažil se předcházet možným problémům či zraněním – například volbou vhodných sestupových a výstupových tras, hlídáním odpočatosti a vnímáním aktuální nálady. Podle mého názoru bude Martin velmi dobrým průvodcem.
Tomáš Binka
Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.
Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.
A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!
Adam Pinkas
Určitě bych pochválil celkovou organizaci, přístup lektora a také výběr lokality. Na kurz jsem vyrazil jako úplný začátečník, který se jen tak tak udrží na lyžích a na skialpech nikdy nestál. Teď, po kurzu, bych klidně vyrazil na skialpy i do středně náročného terénu.
Tom je opravdu skvělý průvodce, který s kamarádským přístupem předává informace i své zkušenosti. Rozhodně to není ten typ, co si drží odstup a tváří se přechytrale. Díky jeho přístupu si člověk z kurzu odnese maximum znalostí, dovedností i dobrých pocitů.