Martin
Bára měla po celou dobu akce vše pevně pod kontrolou. Počasí se neustále měnilo a předpověď z večera ráno neplatila - Bára ale vždy dokázala na situaci reagovat i s ohledem na přání účastníků a samotnou trasu a harmonogram expedice případně upravit. Vymyslela opravdu skvělou a velice zajimavou trasu, Krušné hory nám představila v nejlepším možném světle. Rozhodně bych se nebál pod vedením Báry jet na delší a náročnější cesty, po celou dobu cesty jsem neměl pochyby o jejích schopnostech a rozhodnutích. V neposlední řadě je Bára velice sympatickou a kamarádskou osobou, což vnímám u průvodce jako velice důležité.
Lenka Brlicová
Akce splnila má očekávání, v některých ohledech je dokonce i předčila. Vojta nám trpělivě vysvětloval všechny postupy, kurz postavil přímo na míru našim přáním a vždy poradil s čímkoli, s čím jsme potřebovaly pomoci. Jsem ráda, že kladl velký důraz na bezpečnost – vymýšlel různé varianty, abychom si vše mohly samy vyzkoušet, a zároveň nás měl celou dobu jištěné. Velmi mile mě překvapilo, kolik času jsme oba dva dny strávily na skalách – věnoval se nám opravdu od rána do večera.
Ondra Buba
Chválím připravenost průvodce, super ubytování i jídlo, skvělou trasu. Pro mě hlavně super příležitost socializace v kolektivu se stejnými zájmy. Tomáš byl jedním slovem skvělý. Vybral super trasu, součástí které byly super výhledy na Berounku a luxusní trailíky všude kolem :). Super bylo i doprovodné cvičení, které si Tom pro nás připravil.
Tyhle víkendovky jsou super. Měl jsem docela obavu odjet hned na týdenní přeběh, ale po téhle zkušenosti se nemůžu dočkat na další dobrodružství s Trail Adventures. :)
Jaromír Vrobel
Profesionálové – zkušení jak ve vedení týmu, tak v oblasti první pomoci. Obrovské nasazení průvodců při snaze, aby situace působily co nejvěrohodněji, skvělá schopnost improvizace s ohledem na počasí a podmínky. Zatím nejlepší ubytování, úžasné kuchařské umění holek v kuchyni a celkově vytvořená domácí pohoda.
Pavel
Zbyněk je skvělý průvodce. Nejen že věděl, kam jdeme, kde se nacházíme a co je kolem nás - o čemž uměl dobře mluvit, byl zároveň i členem skupiny a jedním z nás. Jeho historky z aktivních záloh byly dalším zpestřením už tak zajímavého vyprávění. První noc jako zkušený zálesák vybral místo na spaní v lese, postavil přístřešek z plachty, kam jsem se mohl v případě deště schovat a taky mi půjčil svůj žďárák. Druhý den nás pohostil na své chalupě, poskytl gril a provedl po vesnici. Zároveň dbal na to, abychom jako skupina všichni v pořádku dorazili do cíle. Rád s ním na pojedu zase, klidně i na delší cestu.
Vše jsem si moc užil, děkuju za organizaci!
Karel Cita
Martin byl super jako podpora i motivace na čtyř násobný vystup na Lysou.
Nápad čtyřikrát jít na jeden kopec aby většina z nás překonala své dosavadní rekordy zněl jako velká bláznivina. A spousta lidí z mého okolí říkalo proč to děláš, to mě jen utvrzovalo že to bude ve finále super. A taky bylo.
Chtěl bych Martinovi poděkovat za super organizaci a nápad!
Michal Š.
Bylo super, že byl vždy efektivně využitý celý den. Také je skvělé, že jsme měli možnost si teorii mnohokrát vyzkoušet a to velmi zábavnou formou. Děláte to moc dobře. Všichni jsme se bavili a zároveň se naučili spoustu věcí.
Všichni průvodci byli velmi zkušení a plní energie. Dokázali jste zaujmout a výklad byl poutavý. Chtěl bych to někdy umět, tak jako vy 😁.
Denisa Schafferová
Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem z nemocnice na Lomboku psala Tomovi, že to letos kvůli zlomenině nedám. Hned mi volal a říká: „Tak my ti budem nosit batoh.“ V tu chvíli mi bylo jasný, že jsem přesně tam, kde mám být. Tenhle rok pro mě byl velká výzva a kurz horského průvodce mi dělal obrovskou radost. Od samého začátku jsem cítila osobní přístup, lidskost a zároveň profesionalitu. Společně s Tomem K. a Bořkem jste tvořili skvěle sehraný tým, ve kterém bylo radost se učit.
Cením hlavně to, že to děláte s vyšším přesahem a snažíte se propojovat lidi i celé vzdělávání. Jedním z největších highlightů pro mě byla parta účastníků, která se tam sešla – napříč obory, ale lidsky jsme si krásně sedli.
Ania Rojko
Tomáš je velká inspirace. Nejen tím, co má za sebou, ale hlavně svým lidským přístupem a lásce ke sportu. Na kempu byl skvělý vedoucí, ochotně vysvětloval, co, jak a proč v tréninku děláme a k čemu to ve výsledku bude, což je pro mě strašně důležité. No a samozřejmě byla spousta legrace, což je Toma i všech zúčastněných:)
Jan Feller
Místo konání bylo moc fajn, útulná chata na prima místě, prostředí krásných Jeseníků, zajímavá náplň kurzu podaná snadno pochopitelným a zapamatovatelným způsobem, zábavná praktická část a super průvodce.
Tomáš je parťák se svérázným smyslem pro humor, který nenechá nikoho se mračit. I přes nepřízeň počasí (minimum sněhu) nám dokázal vytvořit lavinový kurz jak se patří a jeho večerní přednášky měly prostě šťávu.
Tereza Houšťová
Honza byl naprosto perfektní, hlavně se mi líbilo, že to byl profík, hodně dbal na zásady bezpečnosti, navíc vždy to, co vykládal, propojil s praktickou ukázkou a ,,nutil" si nás to hned vyzkoušet, zároveň byl trpělivý, nebyl nepříjemný, když nám něco nešlo, motivoval, podporoval, prostě super, šla bych klidně na další, pokračovací kurz! :)
Klára Dohnalová
Standa je skvělý průvodce, který kromě bohatých zkušeností má i srdce na správném místě a zdravý zápal pro věc. Dokáže všechny informace podat naprosto srozumitelně, lidsky a zároveň profesionálně. Hned bych s ním jela na další výpravu – asi začnu víc trénovat!
Darina Tomajková
Všetci 3 naši průvodci - inštruktori boli skvelí. Po profesnej, aj po ľudskej stránke. Z tej profesnej: skutočne si dali záležať, aby nám veci boli jasné, aj keď videli náznak zmatku v našich tvárach, tak nám prišli na pomoc znova veci vysvetliť. Dávali nám veľa príkladov z praxe. Zároveň boli ľudskí, vtipní a normálni a skvele prepojili členov do aktivít. Za mňa bez výhrad.
Bára Zýková
Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)
Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.
Anežka Pudilová
Účastnila jsem se obou Ondrových vikendovek v Brdech a zvládl je nejlépe, jak vzhledem k počasí mohl. Měl skvělý přehled o různých variantách trasy, které přizpůsoboval počasí i kondici všech. Fakt si cením toho, když průvodce dokáže upustit od původního plánu, pokud je zřejmé, že s ohledem na déšť a bouřky nemá smysl. Navíc jsme měli druhý den super náhradní výlet v Praze. Ondra je zkrátka fajn, empaticky průvodce, se kterým ráda vyrazím zase 🙂