Reference

Josef Vlk

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Vybrané místo bylo opravdu famózní - ač jsem to nečekal! Honza je mladý fajn kluk se zdravou sebedůvěrou. Umí si poradit jak s nepředpokládanými situacemi, tak s nepředpokládanými reakcemi posádky.

Tak snad někdy příště.
Pokud bude příležitost - doporučím kamarádům.

Ivana Švitlerová

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Oceňujem schopnosť Honzu (a výpomoc od garanta akcie) na mieste denne prerábať a ev za jazdy vymýšľať náhradný program, nakoľko nám do toho pôvodného hádzalo vidle počasie a rôzne zdravotné problémy. Muselo to byť veľmi náročné, ale výsledok bol za mňa fajn, užila som si to a videla som miesta, o ktorých existencii som popravde moc netušila, miesta, kam veľa turistov nechodí a samu by ma tam asi tiež nenapadlo zavítať. Som rada, že to bola kombinácia turistiky v krásnych ľudoprázdnych horách, kde sme si vyskúšali aj chôdzu so snežnicami, aj chodenia po pamiatkach. Mali sme všetko :)

Honza je naozaj športovec s výbornou kondičkou, orientáciou v teréne a so skúsenosťami s cestovaním. Vždy všetko vybavil a zaistil, snažil sa nám pomáhať, bol milý, ústretový, zaujímal sa o to, jak sa máme, snažil sa, aby boli všetci v rámci možnosti spokojní.

Budem sa tešiť na ďalšiu výpravu!

Dorota Šaríková

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Anonymous guide

Celkovo mi veľmi sadol koncept výpravy do neznáma a toho, že som presne nevedela čo ma počas cesty čaká. Každý deň sme navštívili nádherné priam rozprávkové miesta. Skoro ráno sme sa šplhali na pieskovú dunu, jazdili sme na koňoch v obklopení ešte zasnežených hôr, namáčali v teplých prameňoch a 12 stupňovom jazere, raftovali, vozili sa na postsovietskych kolotočoch... a veľa veľa ďalšieho. Vďaka tomu som každý deň zaspávala s radosťou a vďakou za to čo zažívam a čo ma tu ešte čaká.

Nicolette bola veľmi šikovná, pripravila a zabezpečila pre nás bohatý program. Vedela byť flexibilná a vyriešila čokoľvek čo sa počas cesty vyskytlo. Vedela vyhodnotiť našu energiu, napr. v prvý deň príjazdu, keď sa pokazilo jedno z áut a v pláne bol pár hodinový trek na ťažko so spaním v stane,  nám zabezpečila dostatočný komfort u lokálnej rodiny a vyriešila s prenajímateľom opravu auta. Vďaka tomu sme sa dali dokopy po dlhom prílete a mali príjemnú večernú atmošku v kazašskej domácnosti. Vážim si tiež jej priateľský prístup a že to s nami zažívala naplno.
Bola to s ňou sranda a moc som si to užila. Šla by som s ňou do sveta znova. 

Držím vám palce aby ste mohli pokračovať v tom, čo vám dáva zmysel a stretávať a sprevádzať milých ľudí do výnimočných miest.

Martina

Výprava do neznáma - letecky - Poslední 2 volná místa, průvodce: Martin Ksandr, Jan Žert

Všechno bylo skvělé. :) Sešla se super parta, prakticky jen v doprovodu místních jsme si projeli destinaci, kterou bych jindy asi ani nezvažovala navštívit, program nikdy nebyl problém přizpůsobit tak, aby byl zábavný pro celou skupinu, všechny zádrhely řešeny s úsměvem, z minimálních plánů a očekávání kopec skvělých zážitků

Průvodci dávám 10 z 10. Milý, sympatický, zábavný, obětavý, nabitý nevídanými historickými a kulturními znalostmi a se zásobou kvalitních historek k vyprávění na požádání, s drobnými komplikacemi nekonečně trpělivý a především, především skromný! )

David Podroužek

Výprava do neznáma - letecky - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl super průvodce, který nás dokázal sblížit hned na začátku. V kontextu akce dokázal udržet tajemství co se bude dít další dny. Naučil mě spoustu nových věcí a hlavně jsem si užil vyprávění z jeho cest po světě.

Na akci bych pochválil nevědomost z toho co se bude dít další dny, prozkoumání celého Jordánska, super partu lidí a úžasný třídenní trek přes wadi až po nejvyšší vrcholy.

Lenka Strbkova

Výprava do neznáma - letecky - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Sprievodca hodnotím 10/10. Je vidno ze Adam ma rad ludi, atmosfera bola cely cas super. Program tiez perfektne pripraveny, nemam co dodat. :)

Marek Srb

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Výpravu jsem dostal jako dárek k narozeninám a když jsem zjistil, že se jedná o výpravu do neznáma, tak mě celkově koncept této cesty ihned zaujal. I v okruhu mých přátel měl pozitivní ohlas a napětí, kam pojedeme. Ocenil bych dostatečné informace od Honzy před odjezdem, i když byly velmi omezené kvůli neznámé finální destinaci, přesto to bohatě stačilo. Zároveň oceňuju znalost oblasti - jak ze strany Honzy díky Erasmu v Arménii a jeho výstupu na Ararat, tak ze strany Expedition clubu díky častým výpravám právě na Ararat. Pravděpodobně to ulehčilo řešení plánů na další dny kvůli špatnému počasí. 

Tato výprava byla moji první, kdy jsem jel s cestovní kanceláří (pokud nepočítám Nepál a Indii od univerzity, kde byl program také organizovaný a členové byli studenti, takže věkově všichni cca nastejno), proto mě překvapilo, že se skupina na tento typ výpravy skládala z mladších, ale i starších členů a byl jsem celkem zvědavý, jak si všichni sedneme. Můžu zhodnotit, že vše bylo naprosto v pořádku. Myslím si, že by každý z výpravy rád zašel na společné pivko.

Zhodnotit Honzu je z mého pohledu velmi jednoduché - naprostá spokojenost. Nejprve bych chtěl zmínit, že Honza je po lidské stránce naprosto fajn člověk, s kterým je sranda. I přes jeho nízký věk má ze svých cest dost zkušeností, ze kterých může čerpat a na naší výpravě to bylo znát v podstatě každý den, protože díky nepřízni počasí se náš plán měnil ze dne na den. I když jsme vlastně plán neznali detailně, protože jsme jeli do neznáma, tak nás informoval pravidelně o nadcházejících plánech/změnách. Zároveň se mi libílo, že se zajímal o zdravotní stav, když nastal nějaký problém, např. zánět spojivek u jedné z účastnic, který aktivně řešil. Za mě 11 z 10 :-)

Jáchym Tomiga

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Honza byl velice vstřícný a trpělivý. Při seznámení s programem se nám vždy snažil nabídnout vícero variant, byl ochotný přizpůsobit se ostatním, když jsme se na nějaké části úplně necítili. Zároveň nás ale dokázal namotivovat, že jsme mnohdy překonali i svá vlastní očekávání a limity. Smekám před jeho schopností uzpůsobit program a změnit plány i z hodiny na hodinu, zejména kvůli nepřízni počasí. A při tom všem zůstával v dobré náladě, i když ho to muselo jistě dost mrzet.

Byl jsem spokojený vlastně se vším, i navzdory špatnému počasí. Program se, podle mě, vymyslel (a přizpůsoboval) ideální. Chodili jsme po horách, viděli spoustu památek a dokonce se i koupali v moři. Každý si mohl najít své.

Díky moc za úžasný první výlet s expe, určitě budu chtít i na další výpravy.