Reference

Ondřej Strnad

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Michal je člověk na svém místě, zábavný, pohodář co nezkazí srandu, perfektně naplánovaný program, super povídání z jeho cest. Navíc má rád The Offspring <3. Tímto bych se mu chtěl také omluvit za mou nechápavost při hraní Krycích jmen. 

Líbil se mi vyvážený mix kultury (historická část Sarajeva a pozůstatky olympijských staveb kolem něj) a turistiky po hřebenech ve Visočických horách s nádhernými výhledy. A taky super počasí! :)

 

Eliška Sýkorová

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Martina Podhůrská

Byla to pro mě první akce expedition clubu, takže nemůžu porovnávat. Ale moc se mi líbil program a konkrétní poskládání aktivit.

Průvodkyně byla jedním slovem skvělá. Podporující a motivující, že jsem dokonce i já vylezla na Maglič a pak ještě na těžko došla k autu.

Byla to super akce!

Martin Šafránek

Silvestr v bosenských horách - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Akce byla ze strany průvodce, Petra Toboláka perfektně připravena. O cestě a programu nás v průběhu neustále informoval a podle nálady a tužeb svých svěřenců nabízel mnoho alternativ. Místní historické a přírodní atrakce vždy zpestřil krátkým výkladem z dějepisu. Petra hodnotím jako neuvěřitelně milého, obětavého a inspirativního člověka, se kterým bych se nebál kamkoli cestovat.

Akci mohu všem ostatním jen doporučit.

Anežka Jelečková (Marunka)

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Míšu bych ohodnotila dvěma zdviženými prsty! Byl výřečný, vtipný a občas i upocený, ale to jsme byli všichni.. Zas nám o kousek zvedl žebříček náročnosti výpravy, takže si teď trochu honíme triko, kolik jsme toho za těch pár dní stihli. Jednoznačně bych další výpravu s ním i jeho oslňujícím charismem podnikla!!.

Jana Králová

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Martin Dubec

Tohle je vážně ten nejlepší způsob, jak ukončit starý rok a přivítat ten nový. Silvest v horách s bandou stejně laděných lidí je prostě přesně to, co chceš! Hlavně teda karaoke místních chlapců a pravou nefalšovanou bosenskou večeři, po který nemá kocovina šanci! :D Navíc jak se říká “Jak na Nový rok, tak po celý rok!” Takže doufám, že na cestách a s Expe! :) 

Sebastian Vrbík

Silvestr v bosenských horách - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Petr byl jako průvodce perfektní, jde vidět ze už nějaké ty zkušenosti má a celou skupinu korigoval s prstem v nose a na prvním místě byla bezpečnost, lepšího průvodce sem si nemohl přát. A sedl mi i po té lidské stránce, neustále se zajímal jestli všichni mají vše a jsou ok, takže super, na další expedici bych chtěl jet zase s ním, tak snad to vyjde, ještě přemýšlím, co bych mu vytkl ať to nevypadá, jak kdybych byl zmanipulovaný a chválil ho do nebes, ale opravdu mě nic nenapadá. :)

Alžběta Davidová

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Extrémně vydařená akce, která předčila očekávání. Oslava nového roku v rytmu balkánské hudby se senzačními lidmi - 2 výpravy (18 lidí), které si během 2 dní náramně pohodově sedly a vznikla nová přátelství. Hudba, karaoke, čaj 19, sněžnice, výhledy, azurové počasí, místní lahůdky, historie Sarajeva, deskovky, hluboké diskuze i odlehčené vtípky... nic nechybělo :)

Petra hodnotím na jedničku a zasloužil by si zlatého bludišťáka za výdrž a pozitivní náladu, kterou ve skupině rozhodně udržoval. Díky Petře a Evi za nejlepší Silvestrovskou akci. Petr měl vždy připravený plán, uměl si poradit s autem a postaral se o všechny členy, bez rozdílu. Díky moc!

 

Marie Daňková

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Martina Podhůrská

Pochválila bych celou naši partičku. I když jsem byla ve skupině nejstarší, cítila jsem se s nimi moc dobře. Velká podpora a ochota pomoci a poradit. Moc se mi také líbil program, který byl pro nás připraven.

Martina byla skvělá. Uměla všechny podpořit, podržet a rozesmát ve správnou chvíli.Byla trpělivá ,společenská, stále v dobré náladě. Velice ochotná kdykoliv poradit a starostlivá. Uměla bezvadně propojit kolektiv. Měla neuvěřitelnou zásobu veselých historek. Velice ji děkuji za úžasnou podporu při výstupu na Maglič a pak samozřejmě i na cestě dolů. 

Barbora Koudelková

Silvestr v bosenských horách - PLNO, průvodce: Eva Mariánková

Evča je super, schopná, zodpovědná. Bezpečně odřídila obě cesty, zkušená na horách a poradila si skvěle i s každou situací mimo hory, obdiv!!  Hned bych s ní jela zase! :)

Už moje čtvrtá akce s Expe, vždycky si říkám, jaké to bude, jaký bude průvodce, kterého neznám, a vždycky jsem byla nadšená, těším se, až pojedu příště.

Tomáš Hrnčiar

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Chvalim jednoznačne prespanie v bivaku. Bola to pre mňa nová skúsenosť a ráno v sedle som si fakt užil. Následný zostup po hrebeni bol výborný tiež, ako som už spomenul vyššie. Páčila sa mi aj Michalova flexibilita v plánovaní programu. Vďaka tomu, že nenapadol sneh, mohli sme ísť na chatu zaujímavejšou trasou. Taktiež som si užil urbex po opustených budovách, či už olympijské skokanské mostíky, bobová dráha, ale hlavne ten hotel bol skvelý.

Michal bol skvelý. Veľmi nám pomohol ešte pred výpravou, keď sme vyberali vhodný spacák a poskytol nám obsiahle informácie. Oceňujem, že po ceste z bivaku nás zobral po hrebeni späť na chatu. Trasa bola veľmi zaujímavá a tie krásne výhľady som si fakt užil. Zároveň nám pomáhal v technicky náročnejších pasážach. Michal si zaslúži *****/***** )

Na expedíciu som šiel s cieľom spoznať nových ľudí a objaviť zaujímavé miesta. Myslím si, že oboje sa podarilo a určite plánujem ísť s Expe na ďalšie expedície v budúcnosti.

Petr Schreier

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Upřímně jsem vůbec nevěděl, co od takové dovolené čekat. Expedice pod vedením průvodce, země, ve které jsem nikdy nebyl, přechod na těžko (byť krátký), který jsem do té doby absolvoval pouze jednou a 9 lidí, které jsem nikdy v životě neviděl. To vše ve mně nejprve vyvolávalo poměrně velký pocit nejistoty a mohu říci, že i proto jsem se na dovolenou nijak zvlášť netěšil...to vše se ale změnilo hned od prvního dne, kdy průvodce navodil přátelskou atmosféru a během cesty na místo jsme se společně začali poznávat. Celá expedice byla skvělá, průvodce úžasný a po téhle zkušenosti s Expeditionem Clubem to určitě nebyla moje poslední akce! Peťo, ještě jednou díky za nádhernou dovolenou. :)

Tadeáš Západ Vala

Balkán, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl super a nemám k němu ani k jeho průvodcování výhrady:-D Líbil se mi jeho přístup k plánu a organizaci akce. Opakovaně nám dával na výběr z možností, kam se podívat a kam jet, a adekvátně reagoval na naše názory co udělat jinak (např. ohledně místa spaní,...) Po pravdě nebyla žádná konkrétní věc, se kterou jsem byl nespokojen, za což kromě destinace a průvodce byla zodpovědná výborná parta lidí :-) 

S Expedition Clubem jsem vycestoval už podruhé a utvrdilo mě to v myšlence, že jakmile budu mít opět čas, peníze a možnosti, pojedu s vámi moc rád někam znovu :-)

Ondrej Hamada

Bosna - Sutjeska a Prenj, průvodce: Standa Dadák

Standa umí navodit správnou expediční atmosféru a strhnout ostatní k objevování nových cest. K případným nezdarům se staví čelem. Je přístupný diskuzi a novým nápadům. Jeho „už tam skoro jsme“ mě bude v hrůze budit ze sna, ale jako krátkodobá motivace to funguje dobře. Se Standou bych jel klidně znovu (za předpokladu, že si zlepším kondici).

Díky Expeclubu, že pro mě objevil "novou" zemi, a přitom jen kousek od domova. Výprava byla dobře sestavena a můžu ji jen doporučit!

 

Lucka Slavíková

Silvestr v bosenských horách - PLNO, průvodce: Eva Mariánková

Evča je naprosto neuvěřitelná turbožena! Jediné, co mě mrzí, je, že jsem ji měla za průvodce hned na první akci, protože prostě laťku takhle vysoko jen tak někdo nemůže překonat. I když samozřejmě vím, že i ostatní průvodci jsou skvělí. Ale kombinace boží Bosny a nejbožštější Evči je naprostá topovka.

Tak někdy v půlce výpravy mi došlo, že to je dost v háji, protože expeditionclub teď asi začnu dost finančně dotovat. Pak jsem se cestou domů jukla na letošní vypsané akce a málem mě trefil šlak. :)

Karel Pešata

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Kdyby mi někdo před touto akcí řekl, co všechno zvládnu a zažiju, klepal bych si na čelo. Byl to intenzivní a nezapomenutelný týden. Zpětně si říkám “Waaauuu, to jsem fakt všechno zažil za jeden týden…?!”. Těžko se mi proto vybírá, co konkrétního pochválit, protože ta expedice jako celek byla neskutečný zážitek - od prvního kafe v Sarajevu až po after party v Brně, ze které jsem šel rovnou na vlak v 10 ráno. Co ale obzvlášť chválím, byla skvělá parta lidí. Až snad na jediného člena výpravy, jsme podle mého dokázali fungovat jako tým, který se zná roky a ne sotva týden. Určitě tomu nemalou měrou pomohl právě Standa, které ho jsme snad všichni vnímali jako zkušenějšího kámoše a ne jako průvodce. Tato expe posunula moji komfortní zónu (fyzickou i psychickou) a jsem za to moc rád. Nicméně byly 3 okamžiky, které pro mě byly svoji atmosférou naprosto luxusní • výše zmíněná cesta po hřebeni z Vito a její překonání • neplánovaná večerní procházka na nějaký “No name” kopec ) • párty v Mostaru (btw. doufám, že jste našli mostarskému kuželu v klubovně nějaké pěkné místo ) )