Reference

Hana Lampová

Lýkijská stezka, průvodce: Filip Vítek

Celá akce byla vydařená. Program byl realistický, i když se musel lehce změnit vzhledem k nepřízni počasí, což ale není v plánovaných výškách nad 2300 m na začátku března nic překvapujícího. Sešla se fajn skupina lidí, počasí vyšlo.  Průvodce byl skvělý - informace předával v předstihu, stále v pohodě a dobře naladěn. Ráda s ním pojedu na jinou akci. Není co vytknout.

Jarmila Štěpánková

Výstup na Ararat, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Zažila jsem už spoustu průvodců a upřímně musím říci, že s takovou osobností, jako je Peggy jsem se nesetkala. Že bude profík jsem čekala, protože jde o výstup, kde by se neprofesionalita mohla neblaze projevit. Oproti mým zkušenostem s jinými průvodci má však Peggy neuvěřitelně navrch. Její pokora a opravdovost je pro vedení lidí, co jdou do neznáma naprosto zásadní. Nekrmí lidi svými schopnosti, i když je fyzicky extrémně dobře připravená a tím pádem má stále dost energie sanovat úbytky energie ostatních. Lidsky skvělá povaha, neuvěřitelně obětavá, rozhodná a mírná zároveň, umí vyhodnotit podmínky a přizpůsobit plány, umí povzbudit, je nesobecká a nesmírně inspirativní. Za mne naprosto skvělá průvodkyně.

Určitě ráda pojedu s vámi zase a mohu jen doporučit

Pavel Stöhr

Turecký Kurdistán - Ararat a Kačkar, průvodce: Standa Dadák

Celá expedice předčila mé očekávání.Například NP Kačkar byl famózní. Ararat už jen třešničkou na dortu.( Pro mě hodně těžkou ,ale zvládl jsem) 😅

Průvodce Standa je skvělý parťák. Nic pro něho není problém. Každý večer v přírodě rozdělá oheň . Sežene dřevo i tam, kde by člověk nečekal 😊
Zahraje na kytaru,( "zazpívá " 😅) a vytvoří tu pravou pohodu.
Prostě velký pohodář a týpek 👌👌👌

 

Petr Šubrt

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar, průvodce: Standa Dadák

Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!

Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!

Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!

Martina Mácová

Výstup na Ararat, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Musím naší průvodkyni Peggy moc pochválit. Dokázala zvládnout skupinu složenou z lidí 17-55 let. Byla vždy milá a nápomocná v okamžicích, kdy to bylo třeba. Dotáhla osobně jednoho na mysli klesajícího účastníka až nahoru. S klidem, ale rozhodně řešila rozpojení skupiny i nedostatek vody. A kromě toho s ní byla velká legrace. Myslím, že bez ní by to byl jen poloviční zážitek.

Ještě jednou díky. Chtěla jsem dceři ukázat, že má i na výšky a to se prostě podařilo. Snad to bude jeden z jejich důležitých zážitků v životě.

Zbyněk Jaroš

Silvestr na Lýkijské stezce - Poslední 2 místa, průvodce: David Spáčil

Líbila se mi pestrost výpravy - mix treku, zážitků a jednodenních zajímavostí z Turecka (antické památky, hamman, paraglide).

Průvodce David je borec, má velký přehled, je komunikativní, flexibilní a strašně v pohodě. Velká spokojenost.

Martin Hořický

Nejvyšší turecké hory - Ararat a Cilo Dagi, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Peggy byla jako vždy super, skvěle organizující, podporující, však ji všichni známe.

Expedice byla super, bylo to krásné projít prázdné hory a trefit přesný termín, kdy jsou hory jenom pro nás. Už se těším na další!

Patrik Shebby Šebesta

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar, průvodce: Honza Švábenský

Veľmi sa mi páčil pomer turistiky a poznávania krajiny. Pretnutie náročnej horskej turistiky s poznávanim historických mies a Tureckých miest samotných mi prišlo veľmi vhod. Následny relax v meste spojený s poznávanim kultury a jedla.

Honza to s našou skipinou nemal naozaj jednoduché. Boli sme v nej členovia s veľkým vekovým rozdielom medzi členmi, s rozdielom v skúsenostiach, názoroch, očakávaniach od výletu a aj v kvalite výbavy. Napriek tomu sa Honzovi podarilo dostať nás všetkých na vrch Agri Dagi ako jednu skupinu. Tam kde mal zastávať úlohu horského sprievodcu, tam ním bol. Keď bolo treba zlepšiť náladu po náročnom dni, bol skvelým zabávačom. Dal mi ako začiatočníkovi mnoho užitočných rád, pomohol mi s výbavou a poradil čo v nej vylepšiť. Dodatočné informácie k historickým budovám boli už len čerešnička na torte výborne odvedenej práce. V budúcnosti by som rád ešte podnikol výlet s EC a určite budem prioritne pozerať tie, kde bude Honza sprievodcom.

Patrik Gloger

Výstup na Ararat, průvodce: Eva Mariánková

Evka byla boží! :)

Permanentně se starala o to, abychom se měli dobře, na výšlapu chodila poslední a kontrolovala všechny zda jsou spoko, je jim teplo a tak. Organizačně to zvládla na jedničku. Nebyl snad okamžik, kdy by nebyla pozitivně naladěná, a zároveň byla dost družná, což ne každý zvládá a možná někomu nemusí vyhovovat, ale je dost zajímavý člověk takže za mě plus. :) Pochvala, že donutila i našeho guida aby snesl odpadky z C2. 

Patrik Horák

Nejvyšší turecké hory - Ararat a Cilo Dagi, průvodce: Honza Bořil

Honza je super, pozitivní člověk. Aji před výpravou mi dost pomáhal s informacemi, jelikož to byla pro mě první výprava a i během výpravy se zajímal, jestli je vše v pořádku apod. S Honzou je sranda, prostě pohodový "týpek":). Vše potřebné dokázal na místě vykomunikovat, zařídit, apod. Měl velmi dobrý přehled o situaci na místě atd. V průběhu tripu dával průběžné informace, co se bude následovat apod. Předával své zkušenosti. Hodnocení za mě TOP! :)

Z mého pohledu super aktivně strávená dovolená se skvělou partou lidí, až se mi nechtělo ani odjíždět domu a klidně bych si výlet prodloužil o další výstupy na okolní vrcholky :))

Marek Netocny

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar, průvodce: Standa Dadák

Pochválil bych program! Skvělé místní průvodce, partu a samozřejmě i našeho průvodce.

Standa zcela splnil vše, co jsem od něj čekal. :) Dává cestě příjemný punkovy nádech, který u Expe vyhledávám. Na druhou stranu, když jsme byli s odvahou na místech, která nejsou pro nikoho :), tak jsem se na něj mohl zcela spolehnout a věřil jsem mu.

Josef Černý

Výstup na Ararat, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Bylo to boží. Šílený dobrodružství. Skvělá parta, skvělá průvodkyně. Vše výborně zorganizované.

Velké díky Peggy, že mě dotáhla na vrchol i přes nepříznivé počasí...bylo to náročné, ale o to je to lepší zážitek. Výstup mě tak uchvátil, že už přemýšlím, kam pojedu příště.

jan wolgemuth

Lýkijská stezka - Ultralight, průvodce: Pavlína Adam

Trasa byla dobře naplánována a v průběhu se přizpůsobovala okolnostem pobytu na místě. Celou dobu akce byla uvolněná atmosféra a kolektiv byl úžasný. Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat za skvělou práci a vedení Pavlíny Adam. Pavlína je skvělý člověk s obrovskými cestovatelskými zkušenostmi, navíc je výborná vedoucí osoba s životním nadhledem. Je velkou posilou celého expe teamu.

Patrik Letovanec

Výstup na Ararat, průvodce: Michal Just

Michal byl perfektně připraven!!! Jak organizačně, tak vědomostně! Termín výstupu jsme si posunuli kvůli počasí a místo toho podnikli jiný výlet z programu, řešili jsme věci za pochodu... A když se nám ztratil kolega z výpravy, vše domluvil, zařídil...  Dokonce nám dělal průvodce na vykopávkách v Ani, za kterého bychom jinak platili :-) prostě paráda !

Děkuji Expe a Michalovi za jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Budu se těšit na další putování s Vámi :-) 

Nikča Mottlová

Výstup na Ararat, průvodce: Michal Just

Uvědomila jsem si, že kromě hlavního programu - Araratu - pro mě bylo velice fajn a odpočinkové, že jsem nemusela přemýšlet, kam jít na oběd/večeři, jaký je program… a všechno co přicházelo, tak bylo fajn. No a Ararat… tak to je zážitek sám o sobě a kromě ponožek navíc bych nic neměnila:)

Průvodce Michal je skvělej! Po pár dnech má člověk dojem, že ho zná mnohem déle. V krizi mi dobře pomohl. Díky moc za všechno! :)