Reference

Eva Adamová

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Adam před odjezdem na výpravu zasílal dostatečné informace, abychom si stihli vše zařídit a nebylo toho málo pro vstup do Ománu (víza, pojištění, příjezdový formulář atd.). Přílet a vstup do Ománu tedy proběhl bez problémů. Adama hodnotím jako velmi přátelského, vtipného a spolehlivého průvodce. Dokáže vyhodnotit neočekávané/problémové situace, které nastaly během výpravy a současně efektivně tyhle situace vyřešit. Velmi dobře reaguje na neočekávané změny. Díky tomuhle přístupu výprava proběhla z mého pohledu velmi dobře. Adama jsem v průběhu výpravy nevnímala jako průvodce, ale jako člena výpravy a celkově jsem měla dojem z akce, že jsme na výpravu vyrazili jako parta přátel. Moc ráda vyrazím na další akce Expedičního klubu a ráda Adama potkám jako průvodce na dalších akcích.

Na akci chválím - Program výpravy - Informace během výpravy - Průběh celé výpravy - Navštívená místa - Možnost setkat se místními lidmi, které průvodce zná, a možnost popovídat si s nimi, poznání místní kultury.

Byla jsem spokojena se vším :)

 

Jana Cermanová

Silvestr v Ománu - PLNO, průvodce: Vojta Lokša

Dobrá parta lidí, skvělý výběr lokality a vůbec se mi tam moc líbilo. Průvodce Vojta byl super, hodně ví a měl s námi velkou trpělivost.

Byla jsem spokojená po všech stránkách, myslím si, že není co vytknout. Do Ománu bych se určitě ráda ještě vrátila a moc ráda uvidím všechny, co tam s námi byli. Díky za krásnou dovolenou!

 

 

Lenka Hlaváčová

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Líbila se mi variabilita programu. Moře, poušť, vádí, hory, pevnosti. Zažili jsme si Omán snad ze všech úhlů. Nádherné byly noci na pláži. Takovou romantiku jsem dlouho nezažila. :) Tu snad mohla předčit jen ještě působivější noc v poušti :D Taky bylo super, jak nás Adam postupně uváděl do celkového situace v Ománu a skrz starší i nedávnou historii nám umožnil aspoň v rámci mezí pochopit, proč je Omán tam, kde je teď. V tomhle ohledu byla skvělá i možnost strávit čas s místními lidmi.

Průvodce Adam byl skvělý. Omán s ním byl jedna velká jízda. Myslím, že málokdo se může pochlubit takovými zážitky, které nám Adam díky svým kontaktům a znalostem místa zprostředkoval. Bylo vidět, že má tuhle zemi hodně rád a hodně o ní ví. Jeho nadšení bylo nakažlivé. Zároveň, když bylo něco potřeba, tak uměl vše zařídit. A nenechal nás v poušti! :D

Dada

Omán za vůní kadidla, průvodce: Jan Žert

S Honzom som bola po ctvrte, co uz asi samo o sebe o niecom vypoveda:) Uz som ho chvalila velakrat, teraz by som vypichla hlavne jeho neskutocne znalosti geografie i historie. Kdekolvek je, urcite vam o tej oblasti bude vediet povedat vela zaujimavosti.

Super ako vzdy❤️

Jana Kašparová

Omán za vůní kadidla, průvodce: Jan Žert

Honza je nejlepší! :-) Poradí si s každou situací, seznámí se s každým pocestným, najde zajímavosti i alternativní program, když zrovna to, co jsme měli v plánu původně z nějakého důvodu nejde, nebo najde něco ještě zajímavějšího, než bylo v původním plánu. A je jedno, jestli to je v zemi, kterou zná jako svoje boty, nebo v zemi, kde je poprvé. Zažila jsem obě varianty a obě byly super.

Pája

Silvestr v Ománu - PLNO, průvodce: Vojta Lokša

Pochválila bych úplně všechno, byla to moje první expedice a byla úžasná. Krásná destinace a ještě lepší parta lidí.

Vojta byl super! Expedice byla super a Vojta vždy informoval, vždy se ptal i na náš názor což bylo fajn. Hodně se mi líbilo jak vždy našel spoustu informací o místě, na kterém jsme se nacházeli. Ráda bych s ním jela na další expedici!

Bylo to skvělý. Děkuju moc! :)

 

Tomáš Javůrek

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělý člověk. Každý den v dobré náladě se smyslem pro humor, připraven zodpovědět jakýkoliv dotaz o destinaci. Vždy jsme měli dostatek informací, jaký bude plán, případně dokázal Adam reagovat na operativní požadavky. Dokázal vyřešit i nestandardní situaci. Navzdory jeho zálibě v nekonečné smyčce Britney Spears dávám šest hvězdiček z pěti. :)

Omán je úžasná země s krásnou přírodou. Výpravu ale dělají i její členové, proto bych chtěl všem poděkovat. Pochválit musím i celou filosofii Expedition Clubu. Expedice mi opět pozitivně posunula horizont... Třeba že i záchodová sprcha, je sprcha...

Petr Zítek

Omán za vůní kadidla, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Průvodkyně byla jednoznačně skvělá. Kamarádský přístup, veškeré zařizování a organizace probíhala hladce a v klidu. 

Jakub Šlapák

Omán za vůní kadidla - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Milča byla skvěla. Pohodová celou výpravu, všechno skvěle zvládala. Celkově bych pochválil zejména flexibilitu, na to jak byla parta různorodá, tak se všichni v pohodě domluvili.

Roman

Omán za vůní kadidla, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi byla vždy nápomocná, podávala dostatečné množství informací, vždy bylo dopředu vše sděleno. Napomáhala k udržení výborné atmosféry ve skupině. Jsem rád, že moje první expedice byla právě s ní. 

Antonín Hráček

Omán za vůní kadidla - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Milča byla totálně skvělá. Se vším si poradila, celou cestu odřídila, odnavigovala a když my jsme odpočívali nebo jedli, tak už domlouvala nebo se připravovala na další destinaci. Nemůžu jí vytknout vůbec nic, dokonce ani nechrápe, jak říkala. :) 10 hvězdiček z deseti

Itinerář byl super, někdy jsme improvizovali, ale všechno v pohodě, vždy jsme se domluvili. Za mě ideálně vyváženo zážitky i odpočinkem, žádné stresy, prostoje ani mrtvá místa. Když někdo chtěl jít jinam, tak jsme se rozdělili a nebyl problém. Veliké překvápko u rybáře Nassera. Čekal jsem bambusovou chýši na břehu moře, kde není ani elektřina, ale vila s bazénem...bomba. Na pozorování želv jsem se těšil nejvíc a byl jsem nadmíru spokojen, že jsme viděli i kladení vajec i už vylíhlé želvičky. TOP zážitek.

Určitě s vámi pojedu na další expedici. Bylo to super!

Tomáš Gábor

Silvestr v Ománu, průvodce: Petr Uhmann

Pochválil bych program - kombinace pláži, prozkoumávání měst a treků v horách. Taky se mi líbilo uvolněné tempo celé akce, nikam jsme nemuseli pospíchat.

Petr byl skvělý, vzorně se staral o celou skupinu, plánoval, zařizoval a sháněl ryby na gril.


Martin Zavadil

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Honza Švábenský

Byla to pohodová jízda v dobré společnosti. Wádí Tiwi za mě jednoznačně jedno z nejhezčích míst.

Negativně bych hodnotil jen stařenu, která po mě hodila šutrem, když jsem fotil její kozy. :D (poznámka Expedition clubu: opravdu se jednalo o zvířata :D)

Průvodce Honza je pohodář, kliďas a je s ním sranda. Snažil se vyhovět všem požadavkům skupiny a poradil si s klidem a rozvážností i ve chvílích když něco nevyšlo. 

 

Jakub Neubauer

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Honza Švábenský

Byl to road trip jak se sluší a patří. Od pláže přes hrabaní v písku pouště k horským cestičkám a nakonec zpátky na pláž. Cestou proběhla záchrana želvy a cizinek v poušti a mnoho dalších zážitků. :D Když k tomu připočtu skvělou partu lidí, tak to byla dokonalá jízda od začátku až do konce. :)

S Honzou jsem byl už na podzim v Transylvánii a není nic co bych mu vytknul. Naopak výpravu vede velmi dobře a je s nim prima pokec.