Reference

Pavel Křenek

Nepál - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Asi nejlepší průvodce, jakého jsem dosud zažil. Akce byla velmi rozumně naplánována, místa, kde jsme byli, opravdu znal, dokázal velmi dobře komunikovat s místními, průběh akce velmi citlivě přizpůsoboval na míru skupině a navíc si celou dobu zachovával pozitivní mysl a přátelské vystupování. Určitě bych s tímto průvodcem jel znovu :-)

 

Michaela Šolcová

Everest - Three Passes Trek - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Kuba je naprosto skvělej průvodce, kterej se neskutečně stará aby všechno fungovalo tak jak má. Vždy se snaží vyjít vstříc jakémukoliv přání čí uhozenému nápadu každého jednotlivce. Na svůj úkor ochotně půjčí kus vybavení, když je někdo v nouzi nebo je jen ignorant (mluvím o sobě) a nevezme si potřebné vybavení. Navíc k tomu všemu má neskutečně krásnej a obohacující pohled na svět, kterej stojí za to poznat...

Celkově bych pochválila ubytování v Kathmandu - krásný, čistý, klidný a s velmi příjemným, milým a ochotným personálem. Našeho nepálského průvodce Thileho - byl taky moc fajn, ale s tou závislostí na FB by měl něco dělat )... Naše nepálské nosiče - Kamala, Dagmana, Santose - skvělí chlapíci, kteří nám dělali doprovod po celou cestu a nošení těžkých věcí rozhodně nebylo jejich jedinou předností. Zvolený termín (hned po rozvolnění kovidových opatření v Nepálu) byl velmi geniální, protože jsme i na takto mega turistickém treku potkávali na místní poměry málo lidí. A pak samozřejmě krásný hory a příroda. A úžasný lidi.

Díky, že děláte, co děláte...

Bára Kolaříková

Nepál - Dhaulágirí trek, průvodce: Vít Dubec

Nepál byl mým snem už od dětství, přála jsem si ho poznat a zažít v jeho skutečné podobě a Dhaulágirí trek mi to všechno splnil! Líbil se mi i program mimo trek - po prvním dni v Káthmándú jsem se těšila do hor a neměla potřebu trávit více času ve městech, ale po návratu z treku jsem si to naopak děsně užívala a cítila se tam jako doma.

Víťa je profík a skvělý vůdce, celou dobu se o nás hezky staral a dbal na bezpečí všech. Je to správný člověk na svém místě, kterého baví co dělá, dělá to dobře a dokáže to přenést na ostatní neuvěřitelným způsobem :)