Reference

Aleš Kartusek

Přes Andorru a Pyreneje do Barcelony - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Z průvodce jsou asi všichni členové výpravy nadšení. Už komunikace před odjezdem byla velice příjemná a během výpravy se to jenom potvrdilo. Netrvalo dlouho a s partou lidí, kde jsme se předtím spíše neznali jsme si připadali jako na dovče s partou starých známých. Pokud se na cestě objevil nějaký problém, jeho řešení působilo spíše nenuceně a vyšlo z přání celé skupiny. Na výpravě byli skoro všichni členové hodně zcestovalí a tak o zábavu a historky nebyla nouze. Kubu tedy hodnotím pouze kladně.

Alice

Přes Andorru a Pyreneje do Barcelony - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Kuba je skvělý průvodce, top strop. Je vidět, že to co dělá, dělá rád a tak by to mělo být. Je to pohodář, sympaťák, ví co dělá a co je při pohybu po horách důležité, nezkazí žádnou srandu a vytváří velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Upřímně se zajímá o své spolucestovatele. Když jde do tuhého, nebo je nějaký problém, pomůže, podpoří, postará se, vyřeší. Třeba když vám někdo přivře prsty do dveří auta, přinese vám studenou vodu, abyste si mohli ruku zchladit a podává anestetika dokud to není aspoň trošku lepší (nebo dokud na to nezapomenete) :D. Ale vážně, je to super člověk na správném místě.

S expe jsem jela poprvé a celá výprava byla super, velká spokojenost. Sešla se skvělá parta lidí, včetně průvodce Kuby, nějak jsme si všichni sedli, takže to bylo jak cestovat s kamarády. Pochodili jsme po krásných horách, užili si spoustu srandy a odvezli si spoustu zážitků. Vše bylo dobře naplánováno a co bylo potřeba (třeba kvůli počasí), nebo jsme chtěli, jsme upravili a změnili.

Už se těším na další akci. Díky za to, že to děláte, jak to děláte!

Karolína Paterová

Španělsko - běžecký kemp - poslední místo, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl naprosto super průvodce! Jednoznačně bych s ním jela na jakoukoli akci znovu, obzvlášť pak na běžecký kemp. Dostali jsme se díky němu na velmi zajímavá místa a zároveň jsme se nepochybně dozvěděli spoustu nového o běhání, poradil mi i co se týče mého osobního tréninkového plánu.

Naprosto perfektní lokalita, trasy byly úžasné. Přišlo mi skvělé, že jsme vždy nějaký čas běhali a pak jsme objevovali místa ve Španělsku. Jednoznačně bych tento typ běžecké expedice doporučila každému, kdo je nadšený do běhání a cestování! Málokdo má možnost jen tak při práci či škole během jednoho týdne naběhat v horách 100 kilometrů, člověka tato expedice jednoznačně bežecky posune.

Expedition Club sleduji už delší dobu a jsem ráda, že jsem se konečně zúčastnila nějaké expedice a zrovna této běžecké! Určitě to není naposledy, co s vámi jedu. Nyní přemlouvám kamarádku na výsadek :-)

Pavel Chlumský

Roadtrip do Barcelony - PLNO, průvodce: Jan Žert

Líbilo se mi, jak jednoduše to bylo vymyšlený, žádné náročné domlouvání atd. Rovněž jak byl naplánovaný poměrně zajímavý výběr zastávek po cestě, asi toho za tu dobu nešlo víc stihnout. Honza je člověk, kterého nic nerozhodí a dokáže si se vším poradit. Jo a stejné to platí o informacích o nějakém místě. neexistuje otázka, na kterou by nevěděl správnou odpověď. :)

První akce s expedition clubem, trochu nezvyk jet s cestovkou , ale rozhodně dobrá zkušenost. Uvidíme, jak se povedou další výlety.

Miroslav Turjap

Španělsko - běžecký kemp - poslední místo, průvodce: Ondřej Švirák

Very najs :-) Myslím, že všechno probíhalo hladce, organizace nikde nevázla, Ondra měl všechno připravené. Běhali jsme tak trochu na jeho tréninkovém písečku, takže dobrý. Já jsem byl s průběhem akce, počtem výběhů a jejich trasama, náročností, členitostí i s parťákama a ubytováním spokojený. Terén je tam technicky náročnější (oproti mým domovským Beskydám), ale já jsem si to užil a bylo to intenzivní.

Příští rok bych si dal něco podobného znovu!

Alžběta Semrádová

Přeběh Mallorky, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra je bezva! ;)) Všechno probíhalo hladce, bylo jasné, co nás čeká a nemine. Večerní info u plného stolu je prostě k nezaplacení! Byla jsem s vámi poprvé (ale rozhodně ne naposledy! ;)) a přišlo mi skvělé, že průvodce je vlastně jeden ze skupiny, žádný "borec s deštníkem" :D Což jsem ani nečekala (!), ale přeci jen mi takové "zapadnutí do skupiny" přišlo skvěle osvěžující a milé! Jen mi bylo líto, že se musel chudák ten poslední den táhnout se mnou vzadu. Doufám, že si to i s námi šneky užil! ;))

Radek Pilař

Španělsko - běžecký kemp, průvodce: Ondřej Švirák

Chválím krásnou lokalitu pro výběhy, dobrou partu lidí, klidné ubytování a většinu dní hezké počasí. Ondra je pohodový týpek, který má vše dopředu parádně připravené a dokáže rychle reagovat na nečekané situace, určitě jsem se na jeho kemp, výpravu nevydal naposledy. Už se moc těším až se budu moct s vámi opět někam vydat, byl to nevšední zážitek a nejlepší možná,,relaxace přitom co se kolem nás poslední rok děje.

Lada Matyášová

Roadtrip z Barcelony, průvodce: Jakub Frank

Kuba je sluníčko. Vždycky když přišla nějaká hlasovka, nebo když se nás ptal, jak bylo, hned jsem věděla, že je to člověk na svém místě. Hodně se zajímal o stav skupiny i každého z nás a snažil se celý program upravovat dle našich přání a také možností. A osobně vůbec nechápu, jak může stíhat tolik věcí najednou. Řešit vyúčtování uplynulé expe, do toho řídit a zařizovat současnou, a k tomu ještě komunikovat se skupinou jedoucí do Himalájí další týden, uf. Jakože mazec.

Bylo to super, hrozně jsem si to užila, a jsem moc vděčná, že se jednalo o takového kraťase, na který mi stačila jen troška dovolené. Vlastně mi to přišlo i jako super formát, mít expe takto na chvíli, ale hodně toho za tu dobu stihnout a vidět. Paráda!

Lukáš

Hangar boulder camp - Albarracin, průvodce: Hangár Tým

Průvodce byl přátelský, znal toho hodně nejen o lezení, ale i o fyzioterapii, takže nám byl schopný předat spoustu užitečných rad.
Myslím, že jsme si všichni pěkně sedli, takže ten týden byl velmi příjemná dovolená.

Eva Mariničová

Hangar boulder camp - Albarracin, průvodce: Hangár Tým

Pobyt se mi moc líbil. Když jsem se hlásila, moc jsem nevěděla, co čekat, ale naprosto to předčilo mé očekávání. Lidi byli super a průvodce Vašek byl skvělý. Znal dobře oblast, kde jsme lezli, všechno nám podrobně vysvětlil. Celkově se mi moc líbil jeho přístup. Byla to skvěle zvládnutá akce. Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila a myslím, že to nebyla má poslední akce s Expedition clubem. Díky!

 

Jana Kábrtová

Španělsko - běžecký kemp - poslední místo, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl strašně ochotnej, vše zařídil, vysvětlil, naplánoval. Navíc s nim byla legrace. A taky dělá krásny fotky. Rozhodne bych jela znovu na akci, kterou povede Ondra.

Výprava naplnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Nebo ještě naopak moje očekávání předčila. V první řadě chválím nápad něco takového zrealizovat. A potom výběr míst, kde jsme běhali, a celkovou uvolněnou atmosféru. Pokud to vyjde, tak se určitě na podobnou akci vydám v budoucnosti znovu. Moc jsem si ti užila a bavilo mě to.

Pavel

Přeběh Mallorky, průvodce: Ondřej Švirák

Chválím určitě zvolenou lokalitu, trasu a že nám parádně vyšlo počasí i se sněhem, což bylo hodně netradiční zpestření :) A samozřejmě super kolektiv, kdy vyloženě nikdo nevyčníval a výkonnostně to bylo taky dobře sladěno, etapy se stíhaly krásně a čelovku jsem nepoužil :D
Ještě se mi líbila i ta volnost, zaběhnout si někam na vyhlídku podívat, naběhat si něco navíc tak, nebo si nadběhnout trochu s rychlejšími členy, nemuseli jsme být neustále pohromadě a vždy se pak někde počkali na domluveném místě. A nikdo se neztratil :)

Ondra je skvělý průvodce, vše měl pečlivě zjištěno a naplánováno, v případě nejasností nebo nenadálé situace vše aktivně řešil a všem vysvětlil hned. Super přístup ke každému členovi jednotlivě i k celku.

Celkově to pro mě byl super zážitek v hezkém prostředí, naběhané tréninkové kilometry a poznání nových fajn lidí.