Reference

Alexandra Kubová

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Honza Rejchrt

Neumím si představit lepšího průvodce! Honza je naprostý srdcař, profík a člověk na tom správném místě. Celou dobu mi dával pocit naprostého bezpečí, vždy správně a racionálně vše zhodnotil a skvěle přizpůsobil harmonogram i naše fyzické schopnosti. S ním bych jela kdykoli a kamkoli :) 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Tibor Vansa

Lezení na Balkáně - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Martin Ksandr

Best roadtrip ever. Krásné lezení, výborně odjištěné cesty, Blagaj je magicky krásné místo, kam se určitě chci vrátit. Ze všeho nejlepší ale byla parta, která se tam sešla – byla to terapie na duši se vším všudy.

Martine, byl jsi nejen výborný průvodce, ale i skvělý parťák. Bez tebe by tak neuvěřitelně uvolněná a otevřená atmosféra nevznikla. Díky moc za to! Držím ti palce, ať se ti splní všechny tvé sny, ať už expediční, nebo rodinné.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Bára Vaškovská

Bosna na sněžnicích pod 26 let, průvodce: Bára Chaloupská

S Expe, v Bosně a na sněžnicích jsem byla poprvé a hádám, že lepší prvotní zkušenost jsem ani mít nemohla. Všichni účastníci byli hrozně fajn a bylo příjemné s nimi trávit společný čas. Kromě krásných treků se mně líbilo, že byla do programu zařazena i procházka po městech Sarajevu a Mostaru.

Barča je skvělá průvodkyně, moc si cením toho, že se nám snažila předat své znalosti nejen o používání lavinové výbavy, ale také třeba o historii Bosny. Dokázala přizpůsobit program tak, abychom si ho co nejvíce užili společně s krásným počasím, na kterém se beztak přičinila taky :)

Moc děkuji Barči a všem ostatním za krásné zážitky a už se těším na další výpravy s Expe!

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Tomáš Gábor

Týdenní Bosna, průvodce: Petr Tobolák

Parádní mix turistiky v horách a prozkoumávání kultury a historie Bosny. A taky skvělá parta lidí.

Petr je skvělý průvodce, oceňuji jeho osobní přístup. Vždy se s námi domluvil na programu dne a když zrovna nebylo úplně pěkné počasí, měl v záloze náhradní program. Celou dobu se o nás vzorně staral. Dík!

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Jana Pokorná

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Honza Rejchrt

Za mě to bylo úplně skvělý, Honza se nám snažil vyjít vstříc v našich požadavcích jako skupiny, poradil si podle mě i dobře s méně obratnými členy expedice, kteří byli trochu specifičtí, snažil se nám pomáhat a radit a obecně si myslím, že ve skupině vládla skvělá atmosféra.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Zuzana Rubešová

Bosna - Sutjeska a Prenj, průvodce: Standa Dadák

Program byl moc pěkně vymyšlený.  Líbilo se mi, že jsme většinu času strávili v horách, ale podívali se i do civilizace, abychom si o Bosně mohli utvořit komplexnější obrázek. Standa za mě byl skvělý průvodce, naprosto mi jeho způsob vedení výpravy vyhovoval. Řekla bych, že je to prostě pohodář a taky hrozně inspirativní člověk.  Jeho přístup byl velmi vstřícný a přátelský, ale zároveň bylo vidět, že má spoustu znalostí a zkušeností a rozhodně bych neměla obavy pod jeho vedením absolvovat i náročnější a nebezpečnější výpravy. A sranda s ním rozhodně je, i když sám o sobě by možná tvrdil opak :D 

Tato výprava byla moje vůbec první s Expe, nevěděla jsem moc do čeho jdu a ačkoliv jsem se těšila, malinko nervózní jsem byla. Hned od začátku na mě ale atmosféra výpravy zapůsobila hrozně mile a přátelsky. Že si výpravu užiju jsem věděla, ještě než jsme vyjeli z Brna. Jak úžasný a intenzivní zážitek to bude jsem ale v tu chvíli netušila ani zdaleka. Lidé, kteří se tu sešli, byli skvělí, každý zajímavý a inspirativní svým vlastním způsobem. Na výpravě se vytvořil takový svět sám pro sebe. Svět, ve kterém chodíme po nádherných horách, smějeme se, probíráme hluboká témata, užíváme si večery u ohně ... Mělo to prostě všechno. Hrozně mě tato výprava bavila a budu na ni dlouho vzpomínat. 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Veronika Clausová

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Michal Just

Michal byl fakt super, udržoval v partě dobrou náladu a vždy byl otevřenej našim nápadům. Do programu přidal přespání v bivaku v horách a to bylo skvělý. V horách dával na všechny pozor, pomáhal méně zkušeným. Akorát musí trochu potrénovat Krycí jména. :D Dávám pět hvězdiček z pěti!

Na výpravě se mi líbilo všechno - super parta lidí, program a nezapomenutelné zážitky. Výpravy s Expe prostě stojí za to! Chudáci lidi kolem mě pak musí ještě dlouho poslouchat, co všechno jsem zažila.

Díky za to, co děláte! Jste boží! :)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Ivana Syrovátková

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je proste KRÁL! Ďakujem za skvelú organizáciu, schopnosť jasne určiť hranice, aby sme nešli do zbytočných rizík, za príjemnú atmosféru počas celej akcie, obohacujúci historický výklad a veškeré spoločné rozhovory.  

Mám nesmiernú radosť z toho, aká skupina sme sa zišli. Vytvorili sme si naše skupinové "príjemno" a každý deň som sa tešila na nové zážitky a spoločne strávený čas. Na expedícií bolo zo všetkého kúsok, čo mi vyhovovalo. Potúlať sa po Sarajeve, ale potom si užiť aj prírodu mimo civilizácie. Nevyšiel nám síce program úplne podľa predstáv, ale vďaka za to, že sme sa dokázali dohodnúť na náhradných riešeniach. Bola to moja prvá výprava s Expe a mala som trochu obavy, aké to bude, ako to zvládnem, lebo rada prejdem čokoľvek a kdekoľvek, ale nie som až tak najrýchlejší typ. Veľmi som si to však užila a ďakujem za všetko krásno!

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Alžběta Davidová

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Petr Tobolák

Extrémně vydařená akce, která předčila očekávání. Oslava nového roku v rytmu balkánské hudby se senzačními lidmi - 2 výpravy (18 lidí), které si během 2 dní náramně pohodově sedly a vznikla nová přátelství. Hudba, karaoke, čaj 19, sněžnice, výhledy, azurové počasí, místní lahůdky, historie Sarajeva, deskovky, hluboké diskuze i odlehčené vtípky... nic nechybělo :)

Petra hodnotím na jedničku a zasloužil by si zlatého bludišťáka za výdrž a pozitivní náladu, kterou ve skupině rozhodně udržoval. Díky Petře a Evi za nejlepší Silvestrovskou akci. Petr měl vždy připravený plán, uměl si poradit s autem a postaral se o všechny členy, bez rozdílu. Díky moc!

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Sebastian Vrbík

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Petr Tobolák

Petr byl jako průvodce perfektní, jde vidět ze už nějaké ty zkušenosti má a celou skupinu korigoval s prstem v nose a na prvním místě byla bezpečnost, lepšího průvodce sem si nemohl přát. A sedl mi i po té lidské stránce, neustále se zajímal jestli všichni mají vše a jsou ok, takže super, na další expedici bych chtěl jet zase s ním, tak snad to vyjde, ještě přemýšlím, co bych mu vytkl ať to nevypadá, jak kdybych byl zmanipulovaný a chválil ho do nebes, ale opravdu mě nic nenapadá. :)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Bohdan Boblach

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Petr Tobolák

Petr byl skvěle připraven a výkladem z historie Bosny se skvěle blýsknul a připravil nám defakto rekonstrukci atentátu, kde byl zavražděn Ferdinand. V duchu stopařské expe filozofie dokonce stopnul popelářskou káru a neustále hýřil vtipem, vymýšlel hry i soutěže. Je to kámoš. V horách působil profesionálně a zkušeně.

Se vším jsem byl spokojen!

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Ondřej Strnad

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Michal Just

Michal je člověk na svém místě, zábavný, pohodář co nezkazí srandu, perfektně naplánovaný program, super povídání z jeho cest. Navíc má rád The Offspring <3. Tímto bych se mu chtěl také omluvit za mou nechápavost při hraní Krycích jmen. 

Líbil se mi vyvážený mix kultury (historická část Sarajeva a pozůstatky olympijských staveb kolem něj) a turistiky po hřebenech ve Visočických horách s nádhernými výhledy. A taky super počasí! :)

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Matyáš

Bosna na sněžnicích pod 26 let, průvodce: Bára Chaloupská

S Barčou byla především náramná sranda, dokázala celou skupinu stmelit velmi rychle a měla všechno suprově naplánované. Zároveň dokázala řešit všechny nastalé problémy. Highlight výpravy bylo rozhodně popíjení svařáku a přespání v bivaku! A taky karaoke v autě, oběd ve vylidněné vesničce u místních, sjíždění skokanskýho můstku po zadku a psí rodina se zapíkem. Vyzdvihl bych také ochutnání tamní kuchyně na ubytováních. Hodně se mi líbily výlety v horách v kombinaci s trochou kultury, také luxusní levná ubytka. Sešla se povedená parta, všichni táhli za jeden provaz a užívali si to společně. V neposlední řadě se mi moc líbí koncept výprav pod 26 let..

Už jsem s Expe na pár akcích byl, tohle byla rozhodně jedna z nejlepších, moc jsem si to užil, díky za ní :-)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Barbora Koudelková

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Eva Mariánková

Evča je super, schopná, zodpovědná. Bezpečně odřídila obě cesty, zkušená na horách a poradila si skvěle i s každou situací mimo hory, obdiv!!  Hned bych s ní jela zase! :)

Už moje čtvrtá akce s Expe, vždycky si říkám, jaké to bude, jaký bude průvodce, kterého neznám, a vždycky jsem byla nadšená, těším se, až pojedu příště.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Jana Králová

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Martin Dubec

Tohle je vážně ten nejlepší způsob, jak ukončit starý rok a přivítat ten nový. Silvest v horách s bandou stejně laděných lidí je prostě přesně to, co chceš! Hlavně teda karaoke místních chlapců a pravou nefalšovanou bosenskou večeři, po který nemá kocovina šanci! :D Navíc jak se říká “Jak na Nový rok, tak po celý rok!” Takže doufám, že na cestách a s Expe! :) 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

🍪 Náš správce webu miluje cookies a my taky! Díky nim můžeme lépe porozumět, jak náš web používáš. Povolit cookies?

SouhlasímOdmítnout