Reference

Tomáš Gábor

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Parádní mix turistiky v horách a prozkoumávání kultury a historie Bosny. A taky skvělá parta lidí.

Petr je skvělý průvodce, oceňuji jeho osobní přístup. Vždy se s námi domluvil na programu dne a když zrovna nebylo úplně pěkné počasí, měl v záloze náhradní program. Celou dobu se o nás vzorně staral. Dík!

Věrka Lorencová

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Ondřej Šperka

Na akci bych pochválila zaprvé PRŮVODCE. Ač podstatně mladší než většina účastníků, má respekt, jde sám příkladem, nic mu není zatěžko. Má smysl pro humor a velké znalosti. Je dokonalý diplomat, umí perfektně jednat s lidmi.. Vše zařídil, ale nenásilně, všichni jsme si ho chválili. S Ondrou bych jela znovu a kamkoliv - bez zaváhání. Dále bylo super naplánování cesty, pobytu, výběr destinace. Sešla se výborná parta - k dokonalosti nic nechybělo. 

Tadeáš Západ Vala

Balkán, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl super a nemám k němu ani k jeho průvodcování výhrady:-D Líbil se mi jeho přístup k plánu a organizaci akce. Opakovaně nám dával na výběr z možností, kam se podívat a kam jet, a adekvátně reagoval na naše názory co udělat jinak (např. ohledně místa spaní,...) Po pravdě nebyla žádná konkrétní věc, se kterou jsem byl nespokojen, za což kromě destinace a průvodce byla zodpovědná výborná parta lidí :-) 

S Expedition Clubem jsem vycestoval už podruhé a utvrdilo mě to v myšlence, že jakmile budu mít opět čas, peníze a možnosti, pojedu s vámi moc rád někam znovu :-)

Zuzana Marečková

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Martina Podhůrská

Ačkoliv časově byla výprava vlastně poměrně krátká, byla našlápnutá programem od začátku do konce, kombinace jednotlivých dní na střídačku ve městě a v přírodě dohromady vytvořila vyváženou mozaiku toho nejlepšího , co může Bosna nabídnout. Každý jeden východ (ano, mezi řádky chválím Martinu za to, že mě ráno dokázala vytáhnout ze spacáku) i západ slunce stál za to, stejně jako spousta drobných zastávek na zajímavých místech po cestě, závěrečný rafting byl taktéž super. Všichni se k sobě chovali hezky, bylo krásné sledovat, jak si i přes větší věkové rozdíly dokáží všichni popovídat, nikdo nikomu neodmítl pomoc, pokud ji potřeboval, všichni se vzájemně podporovali a tak všechno běželo hladce bez větších obtíží. 

Martina tuhle akci zvládla na výbornou, jako průvodce dokázala krásně namixovat profesionální, kamarádský a lidský přístup. Zafungovala jako studnice historických informací a souvislostí, databáze doplňujících dokumentů a filmů, jako neúnavný motivátor fyzicky méně zdatných účastníků výpravy, prokázala až tvrdohlavou vytrvalost při bránění ohně před bouřkou a kroupami, kreativně vyřešila drobné vyskytnuvší se problémy a tak dále, nemůžu ji přece glorifikovat až do nebes, aby nám zase moc nezpychla. :) Každopádně opravdu oceňuji její schopnosti komunikace prakticky s každým, nikoho neopomíjela a skutečně se snažila každého z nás podpořit, takže z některých vykřesala vskutku nečekané výkony.

Veronika Clausová

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Michal byl fakt super, udržoval v partě dobrou náladu a vždy byl otevřenej našim nápadům. Do programu přidal přespání v bivaku v horách a to bylo skvělý. V horách dával na všechny pozor, pomáhal méně zkušeným. Akorát musí trochu potrénovat Krycí jména. :D Dávám pět hvězdiček z pěti!

Na výpravě se mi líbilo všechno - super parta lidí, program a nezapomenutelné zážitky. Výpravy s Expe prostě stojí za to! Chudáci lidi kolem mě pak musí ještě dlouho poslouchat, co všechno jsem zažila.

Díky za to, co děláte! Jste boží! :)

Barbora Koudelková

Silvestr v bosenských horách - PLNO, průvodce: Eva Mariánková

Evča je super, schopná, zodpovědná. Bezpečně odřídila obě cesty, zkušená na horách a poradila si skvěle i s každou situací mimo hory, obdiv!!  Hned bych s ní jela zase! :)

Už moje čtvrtá akce s Expe, vždycky si říkám, jaké to bude, jaký bude průvodce, kterého neznám, a vždycky jsem byla nadšená, těším se, až pojedu příště.

Matúš Seman

Silvestr v bosenských horách - PLNO, průvodce: Eva Mariánková

Myslím, že Evku sme si všetci z výpravy zamilovali. Jej entuziasmus, nadšenie je hory, turistiku a prírodu je kľúčovým faktorom pre dokonalé zvládnutie role sprievodcu. Oceňujem jej ľudský prístup, ochotu deliť sa o bohaté skúsenosti a vážim si vysokú profesionalitu. Dúfam, že sa čoskoro stretneme na ďalšej výprave.

Program tejto expedície je dokonale vybalancovaný (historické Sarajevo, prespávanie v zasnežených salašoch a Silvester na chate v okolí hôr) a časovo dobre rozvrhnutý.

Petra Macháčková

Zimní Bosna - na sněžnicích - na lehko, průvodce: Tom Cimr

Tom byl super :-) Klidnej kluk, kterej neměl ztřeštěný nápady...teda vlastně občas jo :-), ale nikomu se při tom nic vážnějšího nestalo. Co se mi líbilo - když některá z nás vypadala zmrzle, tak nám nabídl svou vrstvu, při výstupu jsme dělali přestávky a počkali na ostatní. Když jsme se o trochu zpozdili s odjezdem, tak mu to sice vadilo, ale nedal to moc znát :-)

Možná to bude tím, že to byla moje první výprava a to bývá člověk vždycky hodně nadšený...líbil se mi koncept, že parta lidí podobnýho ražení vyrazí do hor, skamarádí se, zažije spoustu věcí, který by sami asi nikdy nepodnikli. Těch devět lidí je akorát. Taky se mi líbí, že není pevně daný, co budeme dělat...a taky pohodová atmosféra.

Martina Smrčková

Podzim v Bosně a Hercegovině - PLNO, průvodce: Michal Just

Tradiční výprava, která ale ani po letech neztrácí své kouzlo. Nádherné hory, skvělé výhledy, super parta.

Michal nás bezpečně dopravil na všechna místa, která byla v plánu a výborně naplánoval cestu na Maglič. Myslím, že všichni jsme byli rádi, že jsme nakonec vyrazili napřímo a nemuseli jít cestu k jezeru dvakrát. Byl příjemným společníkem, takže bych neměla problém s ním jet na další výpravu.

 

Karel Kysela

Zimní Bosna - na sněžnicích - na lehko, průvodce: Tom Cimr

Tom je sympaťák, profík, pohodář. Líbila se mi celková skladba výpravy, kdy jsme navštívili město, dali přenocování se sprchou, pak dvě noci v přírodě a před návratem opět město se sprchou. Bylo to skvělé. Příště opět s vámi.

Anežka Jelečková (Marunka)

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Míšu bych ohodnotila dvěma zdviženými prsty! Byl výřečný, vtipný a občas i upocený, ale to jsme byli všichni.. Zas nám o kousek zvedl žebříček náročnosti výpravy, takže si teď trochu honíme triko, kolik jsme toho za těch pár dní stihli. Jednoznačně bych další výpravu s ním i jeho oslňujícím charismem podnikla!!.

Lukáš ŠIDLO

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Nejsem příliš velký cestovatel. Pokud někam v minulosti cestoval, tak spíše s cestovní kanceláří, do hotelu atd... Takže pro mě byla celá tato akce jedno velké dobrodružství, na které budu dlouho vzpomínat. A k tomu přispěla i velice dobrá skladba lidí, se kterými jsem měl možnost expedici zrealizovat. Prostě si to všechno sedlo. Vážně to byla sranda.

Průvodce hodnotím jako velice spolehlivého, zábavného a všeobecně věcného . Líbily se mi všeobecné informace, které nám mohl poskytnou - ohledně cestování, jeho zkušeností s různými pobyty atd. Za sebe můžu říct, že jsem rád, že našim průvodcem byl právě Michal. Na tuto práci se určitě hodí.

Petr Honc

Za lezením na Balkán - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Jan Haráč

Za mě to byla zatím nejlepší dovolená, na kterou jsem jel, nepřeháním. Možná to bude i tím, že to byla první lezecká dovolená. :)

Honza byl super, nemám co vytknout. Ocenil jsem konverzace o metodice, podnikání i ešusech :)

Zuzana Kubalová

Nejvyšší balkánské vrcholy - PLNO, průvodce: Jan Žert

Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)

Alžběta Davidová

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Extrémně vydařená akce, která předčila očekávání. Oslava nového roku v rytmu balkánské hudby se senzačními lidmi - 2 výpravy (18 lidí), které si během 2 dní náramně pohodově sedly a vznikla nová přátelství. Hudba, karaoke, čaj 19, sněžnice, výhledy, azurové počasí, místní lahůdky, historie Sarajeva, deskovky, hluboké diskuze i odlehčené vtípky... nic nechybělo :)

Petra hodnotím na jedničku a zasloužil by si zlatého bludišťáka za výdrž a pozitivní náladu, kterou ve skupině rozhodně udržoval. Díky Petře a Evi za nejlepší Silvestrovskou akci. Petr měl vždy připravený plán, uměl si poradit s autem a postaral se o všechny členy, bez rozdílu. Díky moc!