Reference

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!

Bára Zýková

Jeseníky po našem - Poslední volné místo, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)

Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.

Markéta Pavlíková

Horský průvodce 1: Navigace, orientace, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Chválím celkovou koncepci kurzu. Harmonogram dává smysl, je dost prostoru pro procvičení nových skills a zároveň i čas na večerní pokec. Hrozně moc mě bavilo zajišťování skalnatýho hřebínku fixními lany (jenom škoda, že práce s lanem není v kompetenci horskýho průvodce, žejo...) a plánování výsadku pro jinou skupinu. Povídací bloky byly taky výborně uchopený. Obdivuju kluky, že pro nás sepsali skripta (kdyby takhle fungovali všichni učitelé u nás na VŠ, to by byla paráda :D). 

Tom s Víťou jsou lidi na svým místě prostě :-) Mega mě to s nima a s celou naší skupinkou bavilo! 

Jaromír Vrobel

Outdoorový kurz první pomoci, průvodce: Ondřej Kovářík, Lektorský tým zdravokurzu

Profesionálové – zkušení jak ve vedení týmu, tak v oblasti první pomoci. Obrovské nasazení průvodců při snaze, aby situace působily co nejvěrohodněji, skvělá schopnost improvizace s ohledem na počasí a podmínky. Zatím nejlepší ubytování, úžasné kuchařské umění holek v kuchyni a celkově vytvořená domácí pohoda.

Ondřej Fujtík

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce hodnotím velmi pozitivně. Tomáš se o nás skvěle postaral a provedl nás krásnými místy Křivoklátska.

Nebyl jsem spokojen akorát s počasím. :D Dvakrát jsme pořádně zmokli. To bych si příště klidně odpustil. :)

Klára Dohnalová

Jak na dlouhé treky?, průvodce: Standa Dadák

Standa je skvělý průvodce, který kromě bohatých zkušeností má i srdce na správném místě a zdravý zápal pro věc. Dokáže všechny informace podat naprosto srozumitelně, lidsky a zároveň profesionálně. Hned bych s ním jela na další výpravu – asi začnu víc trénovat!

Eliška Pluskalová

Horský průvodce 25/26 | 2: Záchrana, vedení skupiny, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr, Lukáš Mádr, Pavla Čípková

Chci poděkovat průvodcům kurzu za profesionální a citlivý přístup. Každý z našich průvodců má svůj styl a nebojí se ho použít v tom nejlepším slova smyslu. Ne nadarmo se říká, že nejlepším způsobem, jak vést, je jít příkladem. Na kurzu jsem mohla načerpat cenné zkušenosti z výprav a zároveň z psychologie. Kurz považuji za přínosný nejen pro profesi průvodce, ale vnímám, že jeho přínos mohu využít i v každodenním životě. Děkuji.

Jan Pazourek

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce byl perfektní, skvělé předávání zkušeností, rady ohledně tréninku, stravování, závodů, techniky běhu, regenerace atd prostě skromný borec  Tomáš 👍👏

Kromě průvodce, chválím především výběr krásné trasy podél Berounky, opravdu skvělý trailovy terén, ubytování s možností sprchy. 👍

Skvělý víkend s fajn partou lidí, takže duševní Relax 💯%❤️👍

Verča Bílková

Kurz skalního lezení - základy, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Jako absolutně všechny akce, které jsem doposud s EC absolvovala byla i tahle úplně boží - skvěle vybalancovaná teorie vs lezení. Dochází mi slovní zásoba a už moc nevím jak vás originálně pochválit. :) Takže díky moc za skvělou akci a super den!

 

Ania Rojko

Běžecký kemp Beskydy, průvodce: Tomáš Maceček

Tomáš je velká inspirace. Nejen tím, co má za sebou, ale hlavně svým lidským přístupem a lásce ke sportu. Na kempu byl skvělý vedoucí, ochotně vysvětloval, co, jak a proč v tréninku děláme a k čemu to ve výsledku bude, což je pro mě strašně důležité. No a samozřejmě byla spousta legrace, což je Toma i všech zúčastněných:)

Anežka Pudilová

Víkendovka - Brdy 2. část, průvodce: Ondra Peč

Účastnila jsem se obou Ondrových vikendovek v Brdech a zvládl je nejlépe, jak vzhledem k počasí mohl. Měl skvělý přehled o různých variantách trasy, které přizpůsoboval počasí i kondici všech. Fakt si cením toho, když průvodce dokáže upustit od původního plánu, pokud je zřejmé, že s ohledem na déšť a bouřky nemá smysl. Navíc jsme měli druhý den super náhradní výlet v Praze. Ondra je zkrátka fajn, empaticky průvodce, se kterým ráda vyrazím zase 🙂

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Atmosféra byla skvělá a uvolněná – bezpečný prostor, kde jsme se nebáli zkoušet, ptát se ani dělat chyby. Teorie a praxe byly vyvážené a spoustu věcí jsme si mohli sami osahat. Největší přidanou hodnotou byly reálné historky z výprav.

Bylo to intenzivní a inspirativní, krásný začátek něčeho nového. Díky, že jsem se cítila jako součást skupiny, i s ortézou, a odvezla jsem si spoustu motivace do dalších kroků.

Ivan Floreš

Bulharsko - přechod Pirinu, průvodce: Martin Ksandr

Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)

Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.

Jan Pavlů

Dvoudenní kurz na skalách K2-04, průvodce: Michal Mazáček

Michal byl super. Komunikace s ním byla fajn jak na profesní, tak na osobní úrovni.
Věci uměl vysvětlit srozumitelně a za ty dva dny nám předal spoustu informací. 
Celou dobu jsem se cítil pod jeho dohledem bezpečně a nebýt mokré skály tak i komfortně :). 
Přestože počasí nebylo úplně ideální, tak Michal vybral lezitelné cesty.
Byl ochotný a dokonce mi půjčil i kalhoty po tom, co mi moje promokly první večer. :) 

Matěj Plch

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Chválím luxusní ubytování, možnost běžet nalehko, pěknou trasu, rozumné tempo, fajn skupinu, pár rad a triků od Tomáše. Byl to pohodově strávený víkend.