Reference

Kateřina Melicharová

Kyrgyzstán, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra Švirák - výborná organizace a příprava, super kluk, takže hodnotím nejvyššími body. Ondra byl skutečně moc dobře připraven, nikde jsme nebloudili, ubytování bylo super zajištěné, během výletu nedošlo k žádným problémům, a to ani mezi samotnými členy výpravy. Všechno bylo skvěle organizováno.

Moc ráda se s vámi vydám do exotických krajin znovu, děkuji za super zážitky :-)

Radek Kladiva

Karavšin - asijská Patagonie - PLNO, průvodce: Jan Haráč

Byla pro mě radost mít Honzu jako průvodce. Líbil se mi jeho pozitivní přístup, nic pro něj nebylo problém, zároveň dokázal jasně říct, kdy máme jako skupina větší volnost a kdy je naopak potřeba se jako skupina domluvit na jednom řešení, a to pak dodržet. Líbilo se mi, že Honza neřešil prkotiny typu pozdější ranní odchod o 30 minut, ale pak taky uměl rychle reagovat na to, když měl někdo z výpravy nějaký závaznější problém (trávící potíže, upal, atd.). Celkově jsem měl dojem, že mám v Honzovi vedle sebe dalšího parťáka na treku a ne borce, co si přisel pohonit ego a dát nám najevo, že on je šéf. Honzo, díky za super akci!

Karavšin byla moje druha akce s EXPE a vrátil jsem se z ni stejně nadšený jako z té první (Špicberky, r. 2016). Díky všem, kdo se podíleli na přípravě! Užil jsem to, vyčistil si hlavu, potrápil tělo, a přesně takhle jsem to chtěl. Za sebe budu jen chválit a doporučovat ostatním. Držím Vám palce, ať se daří i nadále a můžeme se potkat někdy příště na další expedici! Ještě jednou díky! 

Jakub Kuta

Kyrgyzstán: Karavšin - asijská Patagonie, průvodce: Daniel Bokiš

Chválím skvělou partu, která si dokonale sedla. Náročnost trasy s odpočinkovým dnem, který jistě pomohl některým jedincům na zotavení. 
Vřelost místních pastevců, kteří by se rozdali, aby nám dali trochu místního jídla. Krásnou přírodou doplněnou divokými koni a dobytkem. 
Celkovému dojmu a dobré náladě přispělo krásné počasí.  Expedice naplnila mé očekávání ve všech směrech. 

Průvodce hodnotím nejlépe jak umím. Dan řešil vše s klidnou hlavou, informoval nás o nadcházejících dnech výšlapu a s jeho zkušenostmi byl oporou. O Kyrgyzstánu měl připravené zajímavosti, které nám v průběhu expedice sděloval. 

Lenka

Kyrgyzstán - PLNO, průvodce: Ondřej Kovářík

Ondra i Lenka byli skvělí průvodci. Vždy nápomocní a dobře nalazení. Oceňuji jejich schopnost zvládnout naši malou krizi, kdy z důvodů, se kterými nešlo počítat, jsme najednou měli znemožněnou půlku trasy. Bylo super, jak se s tím průvodci rychle vypořádali a změnili program, abychom si i tak hory náležitě užili. Moc děkuji za krásnou akci. Byli jste super!

Karolína Kosová

Karavšin - asijská Patagonie - PLNO, průvodce: Jan Haráč

Honzu je asi nemožný si neoblíbit, jeho pozitivní vibes jsou neuvěřitelně nakažlivé. Navíc má v očích modro z dobroty. :D A teď vážně. Honza dobře nastavil atmosféru skupiny hned na začátku vysvětlil roli, která je mu příjemná - co máme a nemáme čekat. Rychle a vhodně reagoval na potřeby, požadavky i náladu skupiny. Do velké míry nás zapojoval do rozhodovacího procesu, to bylo příjemné. 

Díky za to, co děláte a hlavně jak to děláte! Lidsky, opravdově, srdcem. Za mě ideální poměr punku a profi. :)

Nela

Kyrgyzstán: Karavšin - asijská Patagonie, průvodce: Dany Pacholík

Nádherná příroda a samozřejmě hory, žádní lidé jenom pastevci, pasoucí se koně a ovečky :) klid na duši... Kyrgyzstán mě dostal, tím že tam opravdu nepotkáš turisty a můžeš si vychutnat hory v celé své kráse... 

Dany i Vali byli oba úžasní :) Dany je profík, všechno zařídil, měl nastudované trasy a byla s ním sranda:) moc děkuji i za psychickou podporu, když člověku nebylo úplně nejlíp, díky nim to byl perfektní zájezd a kdybych si mohla vybrat jedu s nimi znovu.

Lukáš Šmol

Kyrgyzstán: Ťan Šan na koni i pěšky - PLNO, průvodce: Filip Vítek

Filip bol skvelý, držal celej výprave smer a tempo, ale pri tom nijak netlačil a vždy prišiel s viacerými variantami na výber.

Chválím výber lokality, trasy treku, prospôsobenie programu. Bonusové body za adrenilínové cestovanie autom v horách. :)

Tomáš Strnadel

Kyrgyzstán - Ťan Šan na koni i pěšky, průvodce: Milča Mařáková

Perfektně odvedeno, žádný problém ani zaváhání, i přes náročné úseky okolo/na ledovci. :)

Jsem velmi spokojen a moc děkuju za skvělou expedici a super zážitky, které se jen do 2 týdnů mohou vejít. Chtěl bych pochválit parádní koncept Expedition clubu k vytvoření party z neznámých lidí (byla to moje první expedice). Tedy ... skvělá parta. A také odlehlost treku od civilizace a s tím spojené krásy přírody, klidu a čistoty.

Moc děkuju za tento koncept i za expedici. Držím palce dál a těším se, že zase někdy vyrazím. :)

Jakub Majtanik

Kyrgyzstán: Ťan Šan na koni i pěšky - PLNO, průvodce: Filip Vítek

Filip bol proste super sprievodca a veľký pohodák a srandista. Určite ho môžem len odporučiť. Veľké Ďakujem