Reference

Natália Gachallová

Nejvyšší balkánské vrcholy, průvodce: Eva Mariánková

Super parta a průvodce. Líbilo se mi střídání dnů v horách s odpočinkovějšími dny na přesuny a památky/kulturu. Program byl nabitý, ale v případě potřeby i dost flexibilní na to, aby se všichni cítili v pohodě.  Nemůžu vytknout zhola nic.

Evka byla naprosto skvělý průvodce, na kterého byl spoleh, vše klapalo skvěle, každý problém vyřešila s grácií a nepokazila žádnou srandu. Organizace na jedničku a i lidsky jsme si, myslím, dost sedli.

Díky moc, Evi! Bylo to super!

 

Leňa

Velikonoce v bulharských horách - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Průvodce hodnotím nejvíc moc nejlíp, jak to jenom jde ! Opravdu. Kuba měl od začátku do konce dobrou náladu, neustále nás bavil, vyprávěl zážitky a zkušenosti z cest. Má veliký rozhled, takže přinášel stále nové a nové informace ke všem tématům, co jsme si vymysleli a my jsme ho prostě milovali ! Také je to velký profík - zaškolil nás v lavinové problematice, při náhlé změně počasí dbal na bezpečnost, ve chvíli potřeby změnit plán měl hned trilion nápadů a všechno šlo prostě jako po másle. VELKEJ DÍK pane DELEGÁTE FRANKU, jste fakt týpek :)

Úplně úpřimně Vám chci napsat, že jste všichni totální profíci a srdcaři ! Každá výprava stojí za to. Průvodci jsou ostřílení borci, výpravy jsou skvěle promyšlené, pokud něco nevyjde podle plánu, vždy se najde náhradní řešení a pokračuje se s úsměvem dál. Z každé akce si pokaždé odnáším spoustu zážitků a emocí. Děkuju za to, jak skvěle to děláte a těším se na další akci. DÍK !!!

Ferdinand Jagelka

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Andrej Tkačuk

Naozaj skvelý sprievodca! Spolu s priateľom sme mali trochu pomalšie tempo, Andrej to vždy skvelo vymyslel a nakoniec sme to vždy v pohode zvládli. 

Ďakujem mockrát za skvelú expedíciu. Bola to moja prvá viacdňová turistika s prespávaním na horských chatách, verím však, že nie posledná. Je skvelé, že sa človek nemusí starať o ubytovanie a cestu, odpadá tak dosť starostí. Samotná turistika bola síce chvíľami náročná, ale príroda okolo a výhľady stáli za to! 

Milan Bajaja

Bulharsko - Stará Planina po chatách, průvodce: Honza Švábenský

Spokojenost po všech stránkách , člověk má pocit, že když cestuje s vámi ,tak je víc než zákazník , že je součástí skupiny lidí, co rádi objevují společně svět a zvyky místních obyvatel. Průvodce se o nás staral, jako o vlastní. :) Naprostá spokojenost po všech stránkách. Schopnost změny programu, dle potřeb skupiny a maximální podpora těch, co ji potřebovali. A v neposlední řadě, skvělí hudební zážitek.

Doufám, že se s vámi ještě podívám do dalších končin světa a poznám spoustu nových lidí . Ještě jednou díky, za super zážitek, ani se nám nechtělo vracet.

Zuzana Kubalová

Nejvyšší balkánské vrcholy - PLNO, průvodce: Jan Žert

Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)

Ivan Floreš

Bulharsko - přechod Pirinu - Poslední místo, průvodce: Martin Ksandr

Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)

Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.

Jan Drábek

Bulharsko - přechod Pirinu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Průvodce byl vynikající! Navodil parádní atmosféru hned od odjezdu, řízení bez problémů a bezpečně, velice ochotný  a nápomocný, ptal se, jestli je vše ok, šel napřed pro vodu, pomohl s batohem. Špica!

Cesta byla fakt dobrodružná, bez značení a skoro volným terénem. To beru jako plus. Celou dobu byla parádní atmosféra a chválím i místo na nohy v autě!

 

Martin Čerňan

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Honza Švábenský

Honza byl po celou dobu velmi profesionální, skupinu podporoval, určitě bych se s ním nebál vyrazit na další akci. A spolehlivě řídil většinu cesty. Významnou výhodou akce bylo spaní na chatách, akce je tak vhodná i pro méně zdatné turisty, kteří nechtějí nosit vše na zádech. Termín na konci září je ideální, na horách je pořád příjemně a je šance na stabilní počasí. :)

Adam Vojtíšek

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Andrej Tkačuk

Pochválil bych určitě tu peckovní kombinaci horského treku s dobrým pivkem na okolních chatách. A pokaždé jiné večerní zakončení s příjemným chatařem s dobrou večeří vykuchtěnou stream přímo z jeho rukou. Vždy v trochu jiné atmošce na trochu jiném místě a v jiném prostředí, a s jinou partou ostatních turistů. 

Průvodce Andrej má charisma přirozené autority. Dokáže se skvěle postarat o skupinu, zastat zodpovědnost kde je třeba. Při řízení i na treku. V náročném terénu či výstupku dokáže pomoci či zvážit řešení v pravý okamžik. Andrej hýří pozitivní energií a upřímným zájmem, to vše Tě nabijí že chceš jít dál i když jsi třeba už dost unavený.

Domča

Bulharsko na sněžnicích - PLNO, průvodce: Martin Dubec

Program, resp. trasa je veľmi dobre zvolená. Za celý čas sme stretli len pár ľudí, čo se veľmi oceňuje. Náročnosť zodpovedala popisu. Bola som absolútne spokojná :-)

Citrus je pohoďák. Počas výpravy bol primerane nápomocný a vedel si poradiť v akejkoľvek situácii. Napriek tomu, že bol na tejto výprave prvý-krát, vôbec to nebolo poznať. Všetko klaplo bez problémov :-) Opäť sa stretla super partia, veľmi dobre som sa bavila, hoci to bolo pre mňa náročné. A tu mi práve Citrus pomohol, že mi požičal svoju huskynu Freyušku, ktorá bola do kopca veľký pomocník -)

 

 

Bianka Muráriková

Bulharsko - Stará Planina - Poslední volné místo, průvodce: Eva Mariánková

Pochvalila by som prostredie, prírodu, vajíčkový chlieb s marmeládou, bulharských chatárov , našu skupinku, žihľavovú polievku, Plovdiv. To je to čo mi práve teraz napadlo, ale je toho veľa. :)

Evka bola perfektná a ďakujem jej, že mi dodávala odvahu aj za skvelú organizáciu. Veľmi super.

Nemám nič, s čím by som bola nespokojná, všetko bolo príjemné.

 

Pavel Pechman

Nejvyšší balkánské vrcholy, průvodce: Eva Mariánková

Eva byla naprosto super - připravená na všechno, domluva (na cokoliv) úplně v pohodě, hora trpělivosti a hlavně spíš parťák a kamarád.

Ač bych jindy preferoval víc punk, hodně se mi líbila připravenost ohledně vytipovaných míst na spaní. Nemuset v počasí, které jsme měli (vedro), jezdit dvě hodiny po okolí a hledat rozumné místo, ale naopak se místo toho pořádně najíst nebo vykoupat, bylo super. Byl jsem spokojený snad se vším kromě vlastní fyzičky a nevyhnutelného návratu domů.

 

Markéta D.

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Andrej Tkačuk

Celá akce byla skvělá i díky průvodci, který fungoval absolutně skvěle v tom kde dával skupině prostor a jak věci byly předávány a organizovány, na všem se dalo jasně a předem domluvit, naprosto výlet doporučuju všem co rádi chodí po horách, a nebojí se i větší zátěže (což je individuální), ale vesměs se jedná o pohodový přechod a jakmile jste na hřebenech, tak si užíváte krajinu, a doufáte že počasí vydrží, což bylo naše štěstí.

Tomáš Svoboda

Bulharsko - přechod Pirinu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Pirin předčil moje očekávání, nádherný pohoří, trasa rozvržená pěkně, k tomu se sešla fajn parta lidí, bylo to relaxační.

Peťa je naprostej pohodář. Cokoliv se naskytlo za problém , hned aktivně vyřešil. Za mě spokojenost, doufám, že se s ním zas na nějaké akci potkám 

Věřím, že jsem nejel naposled, tak horám zdar!