Patrik Shebby Šebesta
Veľmi sa mi páčil pomer turistiky a poznávania krajiny. Pretnutie náročnej horskej turistiky s poznávanim historických mies a Tureckých miest samotných mi prišlo veľmi vhod. Následny relax v meste spojený s poznávanim kultury a jedla.
Honza to s našou skipinou nemal naozaj jednoduché. Boli sme v nej členovia s veľkým vekovým rozdielom medzi členmi, s rozdielom v skúsenostiach, názoroch, očakávaniach od výletu a aj v kvalite výbavy. Napriek tomu sa Honzovi podarilo dostať nás všetkých na vrch Agri Dagi ako jednu skupinu. Tam kde mal zastávať úlohu horského sprievodcu, tam ním bol. Keď bolo treba zlepšiť náladu po náročnom dni, bol skvelým zabávačom. Dal mi ako začiatočníkovi mnoho užitočných rád, pomohol mi s výbavou a poradil čo v nej vylepšiť. Dodatočné informácie k historickým budovám boli už len čerešnička na torte výborne odvedenej práce. V budúcnosti by som rád ešte podnikol výlet s EC a určite budem prioritne pozerať tie, kde bude Honza sprievodcom.
Lada Matyášová
Jsem moc vděčná, že jsem mohla jet, i když jsem byla snad patá nad plán původní velikosti výpravy, a navíc jsem se hlásila ani ne den před odjezdem. Sofi mě podpořila a dovolila mi jet. V tu chvíli mi to hrozně pomohlo a jsem za to děsně moc ráda. ))) Líbila se mi vyváženost fyzické části s psychickou, tedy čtyřdenní trek a k tomu kulturní poznávání a objevování. Nebyla to tedy jen velká dřina, ani neustálé přejíždění po památkách. Moc se mi líbilo, že hlavním mottem bylo si to společně užít a za to jsem moc ráda! :)
Průvodkyně si vedla úžasně. Na to, jakým výzvám akce čelila, pandemie a měnící se podmínky pobytu v Turecku i návratu do ČR, vše zvládala s přehledem a k našemu nejlepšímu prospěchu. Jsem z ní nadšená a hlavně se mi hrozně líbí její úvodní fotka na Expe webu - ta lucerna je dokonalá! Kdybych mohla, jedu s ní znovu.
Sofinka byla skvělá, účastníci také a vůbec jsem z celé akce děsně nadšená. Takže jsem se samozřejmě již přihlásila na další expedici a přemluvila k tomu i přítele. Protože dobré věci se mají šířit. :D
Gabriela Vitásková
Chválím volbu výchozího místa - zázemí v apartmánu i trasa byla velice hezky zvolená, byla náročná, tak akorát pro úplně každého. Po cestě jsou podchycené možnosti. Je možné doplnit si vodu i zásobu potravin.
Sofya působí velice dobře na všechny lidi ve svém okolí. Je velice milá, příjemná, působí podstatně vyspělejším dojmem než jak je podle občanky stará :) Vždy byla nápomocná a snažila se vyjít vstříc pokud možno většině skupiny pomocí hlasování apod.
Byla jsem s Expe již potřetí a opětně mě nezklamal, opravdu se mi zde moc líbilo. Sice na první pohled to vypadá, že je Expe se svými akcemi určeno primárně pro mladší generaci, ale i ti dříve narození se nemusí bát, fakt se vždy sešla skupina velice rozdílná díky věku, ale vždy vše fungovalo naprosto bravurně. Už mám zálusk na další akce pořádané Expedition clubem. Hodně zdaru, ať Vám to šlape tak dobře jako dosud. Díky za vše!!!
Martin Žejšek
Byl to pro mě první výlet s expe, takže to byl trochu krok do neznáma, obvykle jezdíme s přáteli po vlastní ose. Ale vše vyšlo na jedničku, parta 10 lidí se sešla skvělá a určitě to nebyla moje poslední dovolená s vámi.
Průvodce Michal byl super, organizačně i lidsky mi sedl perfektně a až budu přemýšlet nad další dovolenou s expe, tak určitě budu nejdříve koukat, co jede on :)
Jan Feller
Honza byl fantastický. Vždycky měl aktuální informace a taxiky na další den domluvil dřívě než jsme došli na hotelu na pokoj a dali si batoh na zem. Netuším, kde stíhal zjišťovat počasí, vymýšlet plány na večeři či další den a k tomu se ještě "postarat" o sebe. Každou hloupou otázku zodpověděl, kdykoliv byl ochoten poradit. Byla s ním sranda, měl veliký geopolitický přehled a věděl toho spoustu o situaci v regionu. Na horách to byl parťák na kterého se dalo spolehnout a nikoho nenechal ve štychu. Hodně se zasadil o to, že jsme všichni vystoupali na Vrchol Cilo Resco Dagi i přes exponovanějsí hřebínek, který spolu se zkušenějšími účastníky připravil i pro nás "poseroutky".
Pak taky jeho vůdcovská autorita a rychlá rozhodovací schopnost na Araratu způsobila, že jsme měli fantastické vrcholové počasí i za cenu náročnějšího treku a většího diskomfortu, byli jsme však díky Honzovi odhodlaní a připravení.
Denisa Zemanová
Byla to moje první výprava s Expe a určitě ne poslední! Bezvadný itinerář, úžasnej styl celé výpravy, celé mi to prostě skvěle sedlo :) Hodně mě taky bavilo, že se člověk dostane i víc mezi místní a kam by se třeba úplně sám neodvážil, např. čaj s pastevci. Sešli jsme se skvělá parta lidí a věřím, že všichni jsme si to užili fakt naplno! Průvodkyně Peggy je skvělá a je s ní prdel! :D
Hanka J.
Průvodce - mistr v pití Ayranu, pojídaní kebabů a přelamování (obřích) klád z ohně. Dobrý zdravotník, se specializací na rozbitá kolena. Originální humor - nesčetněkrát. Srdcař a velký týmový hráč :)
Top místo pro trek - hory, moře, dech beroucí výhledy. Šťavnaté pomeranče a citrony. Spaní pod širákem, stopování, jídlo, hammam, koupačky v moři - spousta nezapomenutelných zážitků, se super partou lidí. Děkuji :)
Michal Švorčík
Evka byla úžasná. Brala vše velmi odpovědně. Měli jsme včas všechny informace. Snažila se i v mezičase shánět tipy na dobrý jídlo, zábavu. Navíc s ní byla sranda.
Super destinace, jídlo, péče o nás. Duševní i materiální 😀
Byla to pecka už teď přemýšlím kam s váma zas pofrčím!
Lucia Hudecová
Vyvážená kombinace výkonů v přírodě a památek. Dostatečná aklimatizace (před odjezdem jsem se trochu bála, jestli není postup moc rychlý, ale bylo to OK). Na kopec jsme všichni úspěšně vyšli, nikdo neměl výškovou nemoc, vyšlo nám počasí a dostali jsme zkušeného lokálního průvodce, takže dobré :)
Evka je kvalitní průvodkyně, má hodně zkušeností, a dá se na ni spolehnout, když se objeví nějaká komplikace. Snaží se využít čas na maximum, což je super :)
David
Sešla se bezva parta lidí se společnými zájmy, kteří si užili výstup i doprovodné akce. Zajištění celé výpravy bylo bezchybné. A když se něco zadrhlo, průvodkyně to hned vyřešila ke spokojenosti všech. Peggy byla výborný parťák do hor i při společných akcích ve městě a turistických poznávačkách.
Patrik Horák
Honza je super, pozitivní člověk. Aji před výpravou mi dost pomáhal s informacemi, jelikož to byla pro mě první výprava a i během výpravy se zajímal, jestli je vše v pořádku apod. S Honzou je sranda, prostě pohodový "týpek":). Vše potřebné dokázal na místě vykomunikovat, zařídit, apod. Měl velmi dobrý přehled o situaci na místě atd. V průběhu tripu dával průběžné informace, co se bude následovat apod. Předával své zkušenosti. Hodnocení za mě TOP! :)
Z mého pohledu super aktivně strávená dovolená se skvělou partou lidí, až se mi nechtělo ani odjíždět domu a klidně bych si výlet prodloužil o další výstupy na okolní vrcholky :))
Tereza Blažková
Standa je úžasný parťák do pohody i katastrofy. Od začátku se snažil celou skupinu stmelit, rozpovídat účastníky svými otázkami. Jde z něho klid a vnitřní síla, takže se člověk může spolehnout, že se o všechno postará. Je velmi ochotný, starostlivý, pozorný. Vždy byl na blízku těm, kteří šlapali poslední a dodával jim potřebnou energii k dosažení cíle. Nezkazí žádnou zábavu a co bylo nejlepší, že rozdělá oheň i tam kde není naprosto nic a ještě k tomu zahraje na kytaru a zazpívá. Srdcař!!!!!!
Jedna z nezapomenutelných akcí. Určitě jsem nebyla s Expe naposledy.
Zbyněk Jaroš
Líbila se mi pestrost výpravy - mix treku, zážitků a jednodenních zajímavostí z Turecka (antické památky, hamman, paraglide).
Průvodce David je borec, má velký přehled, je komunikativní, flexibilní a strašně v pohodě. Velká spokojenost.
Vojta
Tak jako vždy, musím zase jen trapně chválit. Počínaje klasicky skvělou organizací, přes nošení melounů na zádech, uplácení nějakých bohů, aby bylo stále krásné počasí (jinak to snad není možné), až po zajišťování jídla zdarma na snad nejdražším letišti vůbec. Kdybychom byli ve škole, dal bych Honzovi do žákovské razítko se sluníčkem. :)
Tereza
Super výprava i pro někoho, kdo začíná s vysokými horami. Pro mě to byl zatím nejvyšší výstup a jsem ráda, že jsem si ho mohla zažít právě na Araratu. Vyšlo nádherné počasí, sešla se super banda a celkový vibe Turecka, i přes jeho mírnou nesystematičnost, dal celému tripu takový fajn pohodový chill nádech. Můžu jen doporučit!
Peggy je úžasně energická a dokázala nás na kopec dotáhnout všechny. Cítila jsem se s ní na výpravě dobře, bezpečně, a i přes některé chaotické momenty všechno zvládla výborně.